Skocz do zawartości

Testy


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

dzisiaj zostały wysłane ostatnie sample. 

 

Jakby ktoś z nie dostał maila z kartami produktu to dajcie znać.

 

Dostałem kilka zapytań o Tire Ultra Shine z pytaniem czy to też koncentrat?  Tak, to też koncentrat. Prawie wszystkie produkty to koncentraty. Ale o tym możemy porozmawiać w innym wątku. 

 

Przyjemnego testowania i czekam na opinie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wedmar ok. Szkoda. Trudno go zestawiać z produktami bez. Wiem, że w "przemyśle" trzeba natomiast w hobby - nie. Fajne wrażenie "wosku". Bardzo ładny zapach, mydło, pranie, kwiaty. Piewrsze skojarzenie premium. Akurat bawiłem się swissem. Nie to samo ale skojarzenie miłe. Czekamy na okazję i pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator W pierwszej chwili jak czytałem to myślałem że piszesz o zapachu jako o "zawieszce - zapachu" 😅 

No niestety wcisnęli tam wodorotlenki, myślę, że nie dali rady jakiegoś zamiennika dać, żeby utrzymać jakość, chociaż posiadają własne laboratorium i 40 lat doświadczenia. 

Mogłem dać Ci  próbkę szamponu, myje i też fajnie pachnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wedmar jest to pozycjonowane jako TFR więc pri siła. To, że ja nie używam/potrzebuję TFR to nie znaczy że to nie jest dobry TFR i nie ma swojego jasnego miejsca na rynku. Zakładam, że TFR się więcej sprzedaje i używa niż lżejszych środków. Więcej aut się robi pod powłoki, mało lata w wylizanym zymolu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 R20 moim zdaniem produkt na poziomie Ewocar ALK

Ciekawy jest ten Glossy Armor Coat - pochylę się na nim bo rozprowadza się bajecznie, niewolno go docierać! tylko pozostawić na 2-3 godziny a potem mamy fenomenalne szkło i śliskość jak po dobrej ceramice. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to drobinki zkawalonego środka na dnie butelki. Na drugim samochodzie debiutowałem z Glossify i strasznie blado wypadł przy tym Glossy Armor Coat.

Piana neutralna totalny sztos jak mawia jeden instagramowy celebryta - według mnie ciekawsza niż FX Protect i tsunami, leżała na aucie z 5-6 minut i mogła leżeć dłużej. Oczywiście nic nie domyła bo jest neutralna. Z butli pachnie białymi landrynkami, które jadły wasze babcie a które wy przebieraliście ale już z pianownicy an samochodzie takim praniem wypranym w jaśminowym Cocolino.

Największą zagadką był dla mnie dressing do opon. Rozrobiłem 1:3, przejechałem oponę raz a za drugim przejazdem dressing zaczął sam siebie hydrofobizować, dosłownie jakby na oponie leżała jakaś powłoka. No i nie daje odpustowego połysku (na który liczyłem) a głęboką satynę i przyciemienie. Da się go zaaplikować na mokrą oponę ale jest strasznie.... "dziwny". Zdecydowanie lepiej chodzi na suchej.

Szampon to taki podboostowany oszukiwacz - nie zachwycił mnie. Nie domywa zbyt dobrze, nie zostawia jakiegoś oszałamiającego, całkiem fajnie się ślizga. Jako domorośli detailerzy pewnie i wy zadajecie sobie pytanie "dla kogo tak właściwie są to produkty". Kowalski nie wyda takich pieniędzy na szampon a hobbysta pasjonat wybierze jakiś ceramic QD.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@wedmar Dobrze rozumuję?

R10 - TRF na sterydach z wodorotlenkiem sodu.

R20 - TFR o sporej mocy, lecz bezpieczny.

 

Producent tylko  R10 określił jako TFR 

Ale TAK, dobrze rozumujesz .

R10 ma pH 12,5 a R20 - pH 11, więc tu jest już różnica.

R20 bez wodorotlenków, fosforanów i NTA - więc jest bardziej bezpieczny ale i słabszy, dodatkowo lepiej się pieni. 

R10 - lepszy pod oprysk

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sztefan24 napisał(a):

@t.sienkiewicz91 R20 moim zdaniem produkt na poziomie Ewocar ALK

Ciekawy jest ten Glossy Armor Coat - pochylę się na nim bo rozprowadza się bajecznie, niewolno go docierać! tylko pozostawić na 2-3 godziny a potem mamy fenomenalne szkło i śliskość jak po dobrej ceramice. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to drobinki zkawalonego środka na dnie butelki. Na drugim samochodzie debiutowałem z Glossify i strasznie blado wypadł przy tym Glossy Armor Coat.

Piana neutralna totalny sztos jak mawia jeden instagramowy celebryta - według mnie ciekawsza niż FX Protect i tsunami, leżała na aucie z 5-6 minut i mogła leżeć dłużej. Oczywiście nic nie domyła bo jest neutralna. Z butli pachnie białymi landrynkami, które jadły wasze babcie a które wy przebieraliście ale już z pianownicy an samochodzie takim praniem wypranym w jaśminowym Cocolino.

Największą zagadką był dla mnie dressing do opon. Rozrobiłem 1:3, przejechałem oponę raz a za drugim przejazdem dressing zaczął sam siebie hydrofobizować, dosłownie jakby na oponie leżała jakaś powłoka. No i nie daje odpustowego połysku (na który liczyłem) a głęboką satynę i przyciemienie. Da się go zaaplikować na mokrą oponę ale jest strasznie.... "dziwny". Zdecydowanie lepiej chodzi na suchej.

Szampon to taki podboostowany oszukiwacz - nie zachwycił mnie. Nie domywa zbyt dobrze, nie zostawia jakiegoś oszałamiającego, całkiem fajnie się ślizga. Jako domorośli detailerzy pewnie i wy zadajecie sobie pytanie "dla tak właściwie są to produkty". Kowalski nie wyda takich pieniędzy na szampon a hobbysta pasjonat wybierze jakiś ceramic QD.

Glossify czy Armor blado wypadło? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wedmar Glossify - głównie przez to, ze się marze gdy da się go nawet minimalnie za dużo. Cleantle ma spoko uderzenie i połysk ale wcale nie jest takie quick, według mnie to bardziej jakiś soft sealant. Armor aplikuje się jak prawdziwe QD, na początku docierałem go ale zauważyłem, że gubił wtedy śliskość. Zostawiłem go na samochodzie bez docierania i po kilku godzinach mam wrażenie, że śliskość jeszcze wzrosła a lakier zeszkliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sztefan24 napisał(a):

@wedmar Glossify - głównie przez to, ze się marze gdy da się go nawet minimalnie za dużo. Cleantle ma spoko uderzenie i połysk ale wcale nie jest takie quick, według mnie to bardziej jakiś soft sealant. Armor aplikuje się jak prawdziwe QD, na początku docierałem go ale zauważyłem, że gubił wtedy śliskość. Zostawiłem go na samochodzie bez docierania i po kilku godzinach mam wrażenie, że śliskość jeszcze wzrosła a lakier zeszkliło.

Według instrukcji pełny efekt dopiero po 24h. Ale myślę, że już nic się nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piękną deszczową sobotę przetestowałem sobie produkt R10.

Felgi nie widziały konkretnego mycia jakieś 2 lata, produkt rozrobiłem 1:50 z oprysku. Jako, że zrobiłem słabsze rozcieńczenie to pozwoliłem mu poleżeć 2-3 minuty i następnie przeszedłem do spłukania. 

IMG_5998.JPEG.a5bb7e05c328e3857c5dab996714fcd7.JPEGIMG_5999.JPEG.aa4df5a91636c75e01b4ed0c1d605a6d.JPEG

Po spłukaniu, felga wygląda tak:

IMG_6001.JPEG.aa59342e7d315da0aa2ff23d291bebaa.JPEG

Co uważam za bardzo dobry wynik 🙂
Zrobiłem drugie podejście z pędzelkiem i szczotką, jeszcze trochę doczyściło, na koniec wleciał Deiron. 

Produkt moim zdaniem bardzo dobrze poradził sobie ze wstępnym myciem felg, bardzo łatwe wypłukiwanie, fajny kolor w opakowaniu 😄 jaskrawy, więc oznacza, że groźny 😛 

Padało praktycznie cały dzień, więc ciężko mi było zrobić konkretną relację fotograficzną ale obiecuję, że następnym razem wybiorę bezdeszczowy dzień. 

Zrobiłem jeszcze oprysk z produktu R20 (1:12) dołów auta, dałem mu z 3 minuty poleżeć, po czym przykryłem go pianą neutralną, połączenie genialne 🙂 

IMG_6009.JPEG.c34fbc239d0947a11bfa0da1dc28c198.JPEG

Za 1-2 tygodnie kolejne testy produktów w różnych warunkach, by wyrobić sobie prawidłową opinię 🙂 

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 21:08, wedmar napisał(a):

Hej 

Poszukuję kilka chętnych osób do przetestowania produktów myjniowych: 

- Alka TFR 

- Alka PA 

- Szampon lekko kwaśny 

- Wosk

- Płyn do szyb 

- Interior cleaner 

Są to profesjonalne produkty i chciałbym szczerą opinię od kogoś kto ma doświadczenie. 

Hej chętnie przetestuję szampon i to w warunkach myjniowych jak masz ochotę 🙂 aktualnie idzie 24l w tygodniu szamponu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 Hej, szkoda, że wcześniej się nie odezwałeś bo już zakończyłem rozsyłanie próbek.

Może szampon jeszcze będę miał. 

Raczej przy takim przemiale się nie sprawdzi, bo u Was to pewnie ma tylko myć i być w miarę niedrogi, ale chętnie poznałbym opinię  kogoś z takim doświadczeniem. 

Napisz mi adres na priv 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@sztefan24 na glossify taka mała rada i dwie mozliwosci użycia produktu 

1. Szybki quick - dawaj bardzo mało towaru to będzie bardzo łatwy w aplikacji

2. Dłuższą trwałość i lepszy efekt wizualny - jedna fibra aplikujesz a druga docierasz (ew druga stroną fibry dopoki nie złapie za dużo towaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.