Skocz do zawartości

Czym i jak wyczyścić chromowane powierzchnie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

co się nada najbardziej uniwersalnie? Chodzi mi głównie na listwy wokół okien, grile, wstawki w zderzakach? Zawsze ciezko mi ocenic z czego to jest, wydaje mi sie ze te wszystkie grile i wstawki to plastik? do wyboru: autosol m1 cleaning polish for chrome plated plastics czy autosol aluminium polish lub metal polish i jaką gradacje wełny wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podobne pytanko co post wyżej...

W Astrze J mam ozdobne listwy wokół okien. Serwis twierdzi ze to aluminium ... mi wiedzy nie starcza by ocenic z czego są:(

W kilku miejscach są zamglone, taki biały nalot. Zamierzam podjąć walke z tymi listwami. Zastanawiam się nad Autosolem, ale potrzebuję waszej pomocy czy wybrać:

Autosol Metal Polish czy odpowiedniejszy będzie Autosol Aluminium Polish?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się nada najbardziej uniwersalnie? Chodzi mi głównie na listwy wokół okien, grile, wstawki w zderzakach? Zawsze ciezko mi ocenic z czego to jest, wydaje mi sie ze te wszystkie grile i wstawki to plastik? do wyboru: autosol m1 cleaning polish for chrome plated plastics czy autosol aluminium polish lub metal polish i jaką gradacje wełny wybrać

jezeli to plastik chromowany to autosol m 1 swietnie daje rade mam u siebie takie listwy wyszlo spoko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, przeczytałam cały wątek i jestem najbliższa zakupu pasty Autosol. Potrzebuję czegoś do wypolerowania stosunkowo nowej baterii umywalkowej chromowanej, którą ostatnio z rozpędu potraktowałam zieloną (ścierną) stroną gąbki do mycia naczyń, foto: https://zapodaj.net/2c7ff06677b69.jpg.html Zależy mi na przywróceniu efektu lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy ktoś używał mleczka AUTOSOLU?

http://www.petrostar.pl/kosmetyki/poler ... p674101991

 

lub mleczka TURTLE WAX?

http://autokosmetyki.pl/turtle-wax-all- ... -p-55.html

 

pastę trudno mi się nakłada na chromowane listwy przy szybach i mleczko powinno być łątwiejsze w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, przeczytałam cały wątek i jestem najbliższa zakupu pasty Autosol. Potrzebuję czegoś do wypolerowania stosunkowo nowej baterii umywalkowej chromowanej, którą ostatnio z rozpędu potraktowałam zieloną (ścierną) stroną gąbki do mycia naczyń, foto: https://zapodaj.net/2c7ff06677b69.jpg.html Zależy mi na przywróceniu efektu lustra.

 

Polecam MOTHERS MAG & ALUMINIUM, u mnie dało to zadowalający efekt na kranie w łazience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Listwy chromowane wokół szyb i nerek na masce w starszych BMW - czym się za to zabrać?

Po 19 latach są przebarwienia, wyglądają jak osad z kamienia odrobinę, ale takie zachmurzenia na listwach. Kupiłem dziś Sonaxa do chromów, bo taki akurat był w sklepie pod ręką, pobawiłem się chwilę mikrofibrą i coś tam schodzi, bo fibra czarna ze rany boskie, ale te przebarwienia pozostają. Listwa ma jakieś 1,5 centymetra szerokości wiec raczej ręcznie to będę robił. Przyłożyć się mocniej tym Sonaxem aż do skutku, czy mogę sobie uszkodzić te listwy?

Pytam bo dziś wyczytałem że to nie chromy tylko podobno aluminium kryte klarem, no ale to "podobno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2017 o 23:54, stelka napisał:

Dzień dobry, przeczytałam cały wątek i jestem najbliższa zakupu pasty Autosol. Potrzebuję czegoś do wypolerowania stosunkowo nowej baterii umywalkowej chromowanej, którą ostatnio z rozpędu potraktowałam zieloną (ścierną) stroną gąbki do mycia naczyń, foto: https://zapodaj.net/2c7ff06677b69.jpg.html Zależy mi na przywróceniu efektu lustra.

stelka, imie Krzysztof 😉 polecam autosol, naloz odczekaj chwile, daj chemi zareagowac, potem polerka szmatka fibrową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prox w swojej e36 nerki doczyściłem ręcznie pastą Meguiar's Ultra Compound + mf :good:Jeśli masz inną pastę polerską, to też spokojnie powinno wszystko zejść. Możesz również przyłożyć się bardziej tym Sonaxem, bo te stare chromy BMW są naprawdę wytrzymałe. Ręcznie na pewno nic nie przetrzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja odkopię temat 😄

Czy UC od Megsa nada się do doczyszczenia „chromowanych” elementów? Jeśli tak, to jak ręcznie to nałożyć? Twarda/miękka część pada Tri Color się nada? Następnie działałbym Autosolem Alu Polish + mf. Próbował ktoś takiego połączenia? Jest sens?

Wiem, że wszystko zależy od rodzaju materiału i jego stanu, ale jestem ciekawy jak te środki sobie radzą 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.03.2019 o 11:11, alexander.p napisał:

pasta Finisz

Masz na myśli ta pastę Finish Kare Chrome & Brass Polish?

Zastanawiam się czym odświeżyć relingi i listwy wokół szyb w Skodzie Superb2. Nie wyglądają żle, ale jakieś odświeżenie by się przydało. Wydaje mi się że relingi jak i listwy wokół szyb nie są robione na wysoki połysk, wyglądają raczej matowo trochę, jakby anodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Nabyłem drogą kupna BMW i chciałem go troszkę dopieścić, jednak spotkałem się z czymś takim na chromach:

https://imgur.com/a/NXnW9p8

Próbowałem Autosola, jednak przynajmniej przy aplikacji ręcznej - nie daje on żadnych cudownych efektów, poprawa jest naprawdę znikoma. Czy jest w ogóle szansa przywrócić te chromy do pięknego, nieskazitelnego blasku? Autosol na maszynie polerskiej, czy coś innego? Z góry dziękuję za rady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.