Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

o których padach ABW piszesz?

takie ich nowe czerwone gąbki,ale one są do rotacji raczej

 

OK, dzięki.

 

Koledzy, to co polecicie do DA. Białe flexi są za twarde a pomarańczowe nie chcą "ugryźć" seatowskiego akrylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o których padach ABW piszesz?

takie ich nowe czerwone gąbki,ale one są do rotacji raczej

 

OK, dzięki.

 

Koledzy, to co polecicie do DA. Białe flexi są za twarde a pomarańczowe nie chcą "ugryźć" seatowskiego akrylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj wzialem sie za picowanie mojej A3. Umylem dokladnie auto i osuszylem. Pominalem proces glinkowania poniewaz nie posiadam ,,jeszcze,, glinki. Przez kilka godzin polerowalem: ultimate compound nastepnie nalozylem twardy wosk Turtle Wax. Efekt bardzo zaowazalny na plus.

 

Czy miedzy polerowaniem a woskiem nalezy uzycz czegos jeszcze zeby osiagnac lepszy efekt?? Jesli tak to czego uzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytać więcej forum - dowiesz się tego, żeby użyć cleanera przed woskiem i wielu, wielu innych przydatnych rzeczy.

 

Na przykład takich, że wosk twardy z TW jest "średnim" wyborem nawet w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czytam i czytam to forum, ale nie moge tego wszystkiego na raz ogarnac... Zalezy mi troche na czasie bo lada chwila minie wrzesien i zacznie sie rok akademiciki, wyjezdzam i poza domem, bez garazu ciezko bedzie cos zdzialac ;/

 

Rozumiem ze auto trzeba dokladnie umyc i wyczyscic pomijamy etap glinkowania). Więc :

1. UC

2. Jakis cleaner ... Co polecacie ? Wiem ze jest sporo na forum ale czytalem moze o kilkunastu ale nie wiem co wybrac bo nigdy tego nie uzywalem.

3. Wosk. Jesli Turtle Wax jest kiepskim rozwiazaniem to co bedzie dobre w podobnym przedziale cenowym ? Moze jakis sprawdzony przez forumowiczow zestaw cleaner + wosk ?

4. Czy nawoskowane auto z wczesniejszym nalozeniem cleanera wyglada duzo lepiej niz bez jego nalozenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem przygodę "polerowania" właśnie z Meg'sem UC i byłem / jestem zaskoczony.

Polerka + pad "żółty" ( średnio twardy ) i do tego UC na czarnym lakierze VW.

 

Auto wcześniej w Niemczech chyba na rolkach było myte bo rysek mniejszych miało pełno było lekko matowe wręcz.

Polerkę przeprowadziłem w dwa dni ( po południami ) bo nie miałem za dużo czasu a chciałem coś zmienić z samochodem - zresztą to były moje początki z auto detalingiem i kurcze ... efekt był zdumiewający jak dla mnie. Auto nagle zrobiło się czarne :idea: i do tego można się w nim przejrzeć :shock: efekt super. Pasta również maskuje rysy solidnie jednak też b. dobrze poleruje jak na początek. Potem jak trochę zeszły wypełniacze to pojawiły się delikatne swirle itd ale i tak to było 20% tego co wcześniej ...

 

Jednak teraz jak już troszeczkę więcej doświadczenia zebrałem to myślę o polerce 2/3 stopniowej z np. Menzerną ciekawe jak mi to pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wystarcza a jesli decydujesz sie na fk to po tych cleanerach dobrze jest odtluscic powierzchnie np. IPA, bo fk to syntetyk i albo kupisz cleaner do syntetycznych woskow albo odtluscisz po tych. Polecam czytac forum wszystko bylo opisane o tych produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA po cleanerze przed woskiem zeby wosk mial odtluszczona powierzchnie wszystko po to zeby dluzej siedzial, oczywiscie mozesz bez IPY ale bedzie mial mniejsza trwalosc. Mozesz poczekac na odpowiedz innych kolegow moze ci poleca inny cleaner pod FK, ja z tanszych uzywalem tych produktow i bylem zadowolony.

 

Ja przed FK zawsze daje IPA, natomiast Colli klade prosto po cleanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,nie mam maszyny do polerowania ale w pon oddaje samochod do malowania maski i zderzaka i koles robi tez polerke tylko mowi ze farecla a chcialbym mu uc podrzucic i zeby zrobił uc? to dobry pomysl? i poznije bym przyjechal polozyl cleaner sam i wosk,co sadzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.