Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że UC to taki mocniejszy cleaner?! To dla przykladu w ofercie megsa co jest cleanerem? Ale wszystko wskazuje na to, że musi byc coś po UC pod wosk bo kiepsko z tym odprowadzaniem...

 

np. Meguiar's Ultimate Polish jest cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie posiadam 7 miesięcznego c3 picasso lakier ciemny fiolet metalik, niestety muszę usunąc ze zderzaka bardzo delikatny "wżer" po ptasich odchodach. czy aplikator "słoneczko" lub bilt hamber soft foam będą odpowiednie do UC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi lakier czarny baza na A4 B8 z tego co wiem to miekki lakier (no chyba ze sie myle ) jakiego cleanera uzyc do recznego oczyszczania ???? chce przeleciec autko od glinki po wosk tylko mam dylemat odnosnie cleanera :) :)

 

Ręcznie na pewno szkód nie wyrządzisz. Co do cleanera, zależy co chciałbyś nim osiągnąć:

 

- usuniecie choćby holsów po glince (u mnie zawsze glinka coś tam zostawia)

- usunięcie mikrorys

- przygotowanie pod wosk

 

Jakiego?

Wszystko zależy, jaki wosk chcesz na niego położyć. Myślę, ze studium działu cleanery poda Ci odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie co do UC. Chcę zrobić taką małą pseudo korektę i zastanawiam się nad tym czy po UC (wrzucę na średnim padzie przy użyciu k2pro) przeciągnąć auto jeszcze menzerną FF3000? Plan jest taki, że chciałbym jeszcze położyć AutoGlyma- UDS'a a na koniec DJ banana armour (no bo mamy lato :P). Oczywiście IP'a na stanie. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba_lz, Nie wiem jaki masz lakier (twardy/miękki), ale UC to tak jakby najbardziej ścierny preparat od Meguiars'a z serii amatorskiej, a do tego K2pro to maszyna rotacyjna, te dwa czynniki mogą spowodować hologramy, wiec "przeciągnięcie" Menzerną 3000 byłoby nawet wskazane żeby je usunąć ;) oczywiście Menzerna na padzie finishowym (np. czarny Urban, żółte Flexi etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do lakieru to fordowskie deep rosso red - nie wiem jak z nim jest ale często ocenia się lakiery forda jako miękkie. Nie jest to moja pierwsza zabawa z rotacją więc raczej nic nie nabroję:) Zastanawiam się tylko czy jest sens walczenia z tym UC, czy lepiej wrzucić menzerne 500 i iść do góry, aż do tej 3000. Z drugiej strony samochodu używam codziennie, robię nim jakieś 40kkm rocznie głównie po autostradach i nie wiem czy jak polecę UC nie będzie szybciej i rozsądniej. Muszę to dobrze przemyśleć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie planuję ręcznie polerować lakier za pomocą aplikatora + ultimate compound.

 

Czy będą efekty na lakierze czarnym hondy? Polerowałem przez dwa lata meguairs paint cleaner step 1 i po umyciu efekt słabł ... robota na marne.

 

Brać się za ultimate? Usunie koliste rysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskarr17, Kolego jak nazwa wskazuje, środek którym pracowałeś to cleaner a nie pasta polerska, więc generalnie cudów nie ma co oczekiwać. Z tego co wiadomo to lakiery hondy są bardzooooooo miękkie więc twarda strona tricolora i jazda :P trochę się narobisz ale jak się przyłożysz to efekt powinien być zadowalający. Po tym przydałoby się jeszcze jakoś wykończyć lakier bo zapewne narobisz trochę hologramów to możesz spróbować na miękkiej gąbce tym mes'em tudzież ja bym polecał AB Cherry Glaze 8-)

 

PozdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba przyjdzie czas na polerkę mechaniczną, ale lubię posiedzieć przy mojej zabawce także warto było próbować.

 

Do tego pełno kosmetyków w domu.. ale efekty niestety nie zadowalające

 

Fotka jak wygląda pod słońcem

 

http://www.speedyshare.com/Frmce/IMG-0948.JPG

 

Uważam, że lakier jest w dobrej kondycji, zwykły laik to się nim zachwyca, ale SWIRLE mnie denerwują strasznie :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej pracuje ręcznie z UC tym bardziej marzy mi się maszyna... 1 - 2 raz to jeszcze było znośne, ale w tym roku poważnie zacząłem mysleć o jakimś miejscu ( główna przeszkoda dlaczego jeszcze tego nie zrobilem) i zakupie czegoś mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie planuję kupić UC oraz TRI COLOR i zabrać się za ręczną polerkę. To będzie moja pierwsza przygoda z takim kosmetykiem. Lakier na Golfie 4 2001 rok granatowy akryl. Czytając wątek mniej lub bardziej dokładnie zdaję sobie sprawę, że może nie być lekko. Mam tylko szybkie pytanie czy mogę po UC położyć od razu wosk??? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.