Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam lakier biały akryl ford focus, próbowałem ręcznie usunąć ryski kuliste są na całym aucie, ale Ultimate Scratch nie dało rady. Machałem na kawałku 20x20 chyba ze 20 minut do zaniku pasty czy UC pójdzie prędzej? Czy zostaje mi polerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pójdzie szybciej, ale na pewno nie szybko :D Najlepiej zaczekać z korektą, kupić podstawową maszynę, ze 3 pady , 2 pasty. Zamkniesz się w 500-600zł, oszczędzisz około 3 dni roboty i tydzień leczenia zakwasów a jak wiadomo czas to pieniądz ;) Nie wspominam nawet o efekcie , bo ten wiadomo będzie 100x lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma gwarancja do tego ? :dontknow: Nie ingerujesz w mechanikę pojazdu to do czego mają się doczepić ? Ja bym zostawił robotę na wiosnę, po zimie zawsze przydaję się odświeżenie, tak najpewniej cała Twoja robota poszłaby na marne, bo jak się nie ma garażu to wiadomo jakie ciekawostki zimą się dzieją i jak sprawa wygląda z zabezpieczaniem lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, pytanie może ciut dziwne ale nie daje mi to spokoju. W jaki sposób najlepiej trzymać aplikator Flexipads Tri - Color, pracując z UC, czy kładziemy kilka kropel preparatu na cały aplikator i całą powierzchnią polerujemy , czy tylko na kawałku i ten kawałek dociskamy z większą siłą do lakieru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni, Koledzy.

Wreszcie postanowiłem coś napisać. Czytaniem różnych wątków na forum zajmuję się od paru tygodni (w wolnych chwilach). Do tego oglądanie filmów, głównie o korektach lakierów itp.

Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na moje zapytanie, ale wątek o zastosowaniu UC wydaje mi się najtrafniejszy, bo ta sprawa budzi najwięcej moich obaw.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem rocznego Volvo – lakier czarny metalik, a trafiłem tu z forum Volvo.

Samochód wymaga trochę pracy aby zaczął porządnie wyglądać. Nie udało mi się jak dotąd uzyskać informacji jakiej jakości (twardości) są lakiery Volvo. Lakier nie ma poważnych rys, a raczej swirle, najprawdopodobniej od niewłaściwego mycia, szczególnie widoczne na przedniej masce.

Zacząłem kompletować kosmetyki, jak na razie głównie Megs’a.

Z myciem czy glinkowaniem sobie poradzę bez problemu, ale dręczy mnie temat poprawy lakieru. Przymierzam się do kupienia polerki, bo ręcznie jak się zorientowałem nie osiągnę nadzwyczajnych rezultatów.

Plan jest taki aby zastosować UC na żółtym krążku Megs’a i polerkę Megs’a, którą mam w planie kupić.

1. Czy zastosowanie UC na te swirle będzie dobrym rozwiązaniem, czy należy zastosować coś innego?

Nie chciałbym narobić hologramów. Wybór maszyny DA wydaje mi się bezpiecznym rozwiązaniem aby nie narobić bałaganu, przy moim braku doświadczenia.

2. Czy po wypracowaniu UC należy zmienić krążek na czarny i czym dalej pracować nad lakierem?

Po zakończeniu poprawy lakieru mam w planie użycie cleanera DC1.

Mam zakupiony sealant FINISH KARE 1000P HI-TEMP.

3. Czy to dobry wybór w połączeniu z kosmetykami Megs’a? (dobrze by było bo pucha duża). Jeżeli będzie OK, to ten sealant trzeba chyba raczej ręcznie nakładać aplikatorem.

4. Ewentualnie jak potrzeba mógłbym zastosować jeszcze przed woskiem Ultimate Polish Megs’a.

Czytałem, że dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie #105, w połączeniu z #205, ale zakup tych produktów to też spory koszt i preferowana jest maszyna rotacyjna, a auto jedno do pielęgnacji. Najbardziej jednak boję się, że stosując te dwa ostatnie komponenty za bardzo ściągnę lakier, a auto prawie nowe.

Poradźcie koledzy na co się zdecydować bo poważne zakupy jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ciezko tak powiedziec bez probowania, w zasadzie cala korekta lakieru opiera sie o metode prob i bledow w dobraniu najodpowiedniejszej kombinacji...

O sciagniecie lakieru to nie masz sie co martwic raczej... pastami #105 czy #205 to nawet na mierniku nic nie zobaczysz. Jest to dobra kombinacja, ale jednak wymaga na pewno juz wiecej wprawy. Pasta 105 jest bardzo przyjemna w pracy, jak po kazdej w zasadzie mocniej sciernej pascie jakies hologramy zostana w zaleznosci od stopnia wypracowania, ale 205 bez problemu sobie z nimi poradzi. Kwestia jedynie czy przy stanie Twojego lakieru ten mix zrobi robote latwo i przyjemnie czy trzeba bedzie wlozyc w to wiecej pracy...

 

Uzytej z glowa polerki rotacyjnej nie ma sie co bac :) Ona nie gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC na swirle jest wystarczające, jak pojedziesz maszyną będzie błysk. UP za wiele nie da ale ładnie wygładza lakier przed woskiem i daje fajnego looka. Ja zamiast FK1000 kładlem przy takiej kombinacji Colli 476s i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie, czy maszyna DA można pracować z #105 i #205, czy bezwzględnie ma być rotacyjna?

No i kwestia twardości padów. Czy stosować te od Megs'a (żółty, czarny), a może ten wiśniowy cutting pad, czy jakieś inne?

105 i 205 mogą być stosowane z DA ;)

Przejdź na talerz 125mm i ganiaj 135mm.Te Megsowe są nieporęczne(no chyba,że dużo powierzchni) i dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nie no, na srebrnym lakierze BMW idzie się zarąbać ręcznie a lakier nie jest w złym stanie tlyko ma troche swirli widocznych w świetle/halogenie :/ a firmy zajmujące się polerką krzyczą sobie od tysiaca w górę za polerkę. Może ktoś próbował ogarniać temat u jakiegoś forumowicza za 400-500 pln ? Kupno polerki póki co wykluczam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek600kv,

też stałem przed takim dylematem jakiś czas temu, wybrałem opcje zainwestowania tych 400-500 stówek w maszynke.... i mimo że odrobine :| przekroczyłem ten budżet to nie żałuje ani złotówki...bo nawet jeżeli nie ma takich efektów od samego początku jakich byśmy się spodziewali, to fun i duma z siebie jest nie do opisania... a oddanie do kogoś autka nie da ci tego uczucia... ale jeżeli nie masz czasu i nie przekonałem cię swoim gadką to poszukaj dobrze,,, z tego co ja się orientowałem kiedyś to są miejsca w łodzi gdzie da się to zrobić za 500-600 w zależności od wielkości auta ;) i mam na myśli dobre studio.. wujek google pomoże...... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zrobieniu klapy ręcznie kupiłem maszynę ;) Pierwszy raz się bałem, i co się okazało: spokojnie można było jechać ostrzejszą kombinacją (użyłem UC na miękkiej gąbce), na większych obrotach. Pracując ostrożnie, bez pośpiechu nie powinieneś narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.