Jump to content

Przyciemnianie szyb

link2jack

Recommended Posts

• 4 months later...
  • 1 year later...

Pavlik, mówisz o nałożeniu folli z zewnątrz?

No ja to sceptycznie bym podszedł do takiego tematu. Mam wrażenie, że za dużo jest możliwości "zepsucia" folli od tej strony. Mycie, śnieg, brud - jakoś tego nie widzę...

sedan rzeczywiście nie jest zbyt wdzięczny do oklejania od środka ale jednak byłbyś spokojniejszy o trwałość :o

Też jestem sceptyczny, zdaję sobie sprawę o tym i tamtym ale czekam na konkretne opinie kogoś kto tak już oklejał i może oprzeć się doświadczeniem 8-)

Na filmie folia zewnętrzna ma za zadanie chyba tylko chronić przed zarysowaniem od wycieraczki :o ale mnie chodzi właśnie, czy można by zastosować ciemną folię od zewnątrz a nie wewnątrz...może na to jeszcze taką bezbarwną :o nie jestem w temacie ale ktoś z forum na pewno jest.

Pavlik, Folie na zewnątrz szyby się formuje 8-) a później klei od środka da się zrobić bez rozbierania samochodu, potrzeba tylko garażu utrzymanego w idealnej czystości każdy pyłek z podłogi może trafić na klej folii w tym momencie cała do wyrzucenia. Jak byś się zdecydował, że chcesz to robić sam napisz z chęcią pomogę. Na zewnątrz mogę ci nakleić folię OWV w każdych warunkach od +10 stopni celsjusza ;)

przeciez zewnetrzna folie gosciu sciagnal i przykleil ja potem od wewnetrznej strony. Nie wiem czemu to mialo sluzyc przy okazji metoda z mydlem, chodzi mi po glowie pomysl samodzielnego przyciemnienia ( mam na dwoch szybach dosyc mocne zadarcia po wypadzie na rower w gory).

Co do bezbarwnej folii to sam jestem ciekaw czy folia ktora mam na sprzedaz nie bedzie zbytnio zalamywala swiatla. Jesli by bylo wszystko ok to bylaby bardzo fajna metoda ochrony lamp.

Folie na zewnątrz szyby się formuje 8-)

wiem, byłem przy tym jak oklejali mi C4...ale tu się zgapiłem i nie wytrwałem do końca, ba do połowy filmu a zadałem pytanie :kox: myśląc wbrew wszystkiemu co się do tej pory widziało, że może jednak można ;)

Jak byś się zdecydował, że chcesz to robić sam napisz z chęcią pomogę

jakby co to się odezwę...problemem jest tylko tylna szyba, w sedanie dostęp paskudny, ale raz już tylną kanapę wyciągałem :-]

• 9 years later...

Odgrzewam kotleta bo po co zakładać nowy temat. Jestem umówiony na przyciemnianie szyb, chodza mi po głowie dwie opcje 15 i 20% czy ktoś może jeździ z takim przyciemnieniem? 15% brzmi spoko ale czy jeszcze bez problemu można jeździć w nocy 😄 ? Macie może jakieś zdjęcia jak to wygląda na waszych autach?

@DaV W poprzednim aucie  jak je kupiłem było 5% i dawało radę jeździć w nocy, bez większych problemów. W obecnym, sam zlecałem przyciemnianie i zdecydowałem się na 15% i też jest ok, znacznej różnicy nie odczuwam.

Jak dla mnie zasada jest prosta - jeśli auto jest czarne to wrzucałbym 5% aby szyby zlały się z lakierem, w innym razie 15% i jest OK 🙂

• Lubię to 1