Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Pavlik, mówisz o nałożeniu folli z zewnątrz?

No ja to sceptycznie bym podszedł do takiego tematu. Mam wrażenie, że za dużo jest możliwości "zepsucia" folli od tej strony. Mycie, śnieg, brud - jakoś tego nie widzę...

sedan rzeczywiście nie jest zbyt wdzięczny do oklejania od środka ale jednak byłbyś spokojniejszy o trwałość :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem sceptyczny, zdaję sobie sprawę o tym i tamtym ale czekam na konkretne opinie kogoś kto tak już oklejał i może oprzeć się doświadczeniem 8-)

Na filmie folia zewnętrzna ma za zadanie chyba tylko chronić przed zarysowaniem od wycieraczki :o ale mnie chodzi właśnie, czy można by zastosować ciemną folię od zewnątrz a nie wewnątrz...może na to jeszcze taką bezbarwną :o nie jestem w temacie ale ktoś z forum na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik, Folie na zewnątrz szyby się formuje 8-) a później klei od środka da się zrobić bez rozbierania samochodu, potrzeba tylko garażu utrzymanego w idealnej czystości każdy pyłek z podłogi może trafić na klej folii w tym momencie cała do wyrzucenia. Jak byś się zdecydował, że chcesz to robić sam napisz z chęcią pomogę. Na zewnątrz mogę ci nakleić folię OWV w każdych warunkach od +10 stopni celsjusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez zewnetrzna folie gosciu sciagnal i przykleil ja potem od wewnetrznej strony. Nie wiem czemu to mialo sluzyc przy okazji metoda z mydlem, chodzi mi po glowie pomysl samodzielnego przyciemnienia ( mam na dwoch szybach dosyc mocne zadarcia po wypadzie na rower w gory).

 

Co do bezbarwnej folii to sam jestem ciekaw czy folia ktora mam na sprzedaz nie bedzie zbytnio zalamywala swiatla. Jesli by bylo wszystko ok to bylaby bardzo fajna metoda ochrony lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie na zewnątrz szyby się formuje 8-)

wiem, byłem przy tym jak oklejali mi C4...ale tu się zgapiłem i nie wytrwałem do końca, ba do połowy filmu a zadałem pytanie :kox: myśląc wbrew wszystkiemu co się do tej pory widziało, że może jednak można ;)

 

Jak byś się zdecydował, że chcesz to robić sam napisz z chęcią pomogę

jakby co to się odezwę...problemem jest tylko tylna szyba, w sedanie dostęp paskudny, ale raz już tylną kanapę wyciągałem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Odgrzewam kotleta bo po co zakładać nowy temat. Jestem umówiony na przyciemnianie szyb, chodza mi po głowie dwie opcje 15 i 20% czy ktoś może jeździ z takim przyciemnieniem? 15% brzmi spoko ale czy jeszcze bez problemu można jeździć w nocy 😄 ? Macie może jakieś zdjęcia jak to wygląda na waszych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV W poprzednim aucie  jak je kupiłem było 5% i dawało radę jeździć w nocy, bez większych problemów. W obecnym, sam zlecałem przyciemnianie i zdecydowałem się na 15% i też jest ok, znacznej różnicy nie odczuwam.

Jak dla mnie zasada jest prosta - jeśli auto jest czarne to wrzucałbym 5% aby szyby zlały się z lakierem, w innym razie 15% i jest OK 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.