Skocz do zawartości

CHEMICAL GUYS WET MIRROR FINISH - poziom maskowania


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Witam

 

Mały weekendowy test, jeszcze słabo popularnego środka w Polsce, ale po teście wyszło że to naprawdę fajny produkt:

 

9f1287e5a48c79ef.jpg

 

Oto najważniejsze zdjęcia :-] :

 

Przetarcie IPA :

 

 

f3b87818053b6050.jpg

 

WET MIRROR 1 warstwa:

 

 

 

3ceacaf3e4de9ac1.jpg

 

 

e210a0a01d20e186.jpg

 

 

Ponowne przetarcie IPA :

 

 

1c0f0d934ba54bf1.jpg

 

Inne ujęcie przed:

 

a1488128fb23e525.jpg

 

Po 1 warstwa:

 

27861f5a1772ec56.jpg

 

Kilka innych :

 

 

51c6f13455000eb1.jpg

 

3fce26849e4e26a9.jpg

 

d24c98807549a879.jpg

 

 

Krótki opis :

 

Z tego co zauważyłem to jest to typowa odżywka z fillerami, jako cleaner-a bym tego nie stosował (usunęła stare plamki po wodzie ale z lekkim zaciekiem od płynu do spryskiwaczy już sobie nie poradziła).

 

Nadała bardzo dużej śliskości lakierowi.

 

Aplikacja bardzo prosta i przyjemna do tego rewelacyjny zapach aplikowałem maszynowo ale jestem pewien że ręcznie także będzie bezproblemowo.

 

Aplikowałem: rotacja 900obr/min + Lake country black Pad.

 

Resztę chyba widać na zdjęciach ;)

 

Podsumowując: Idealny produkt do lakierów które są po korekcie, ale tak jak u mnie szczególnie na czarnym zawsze wyjdą jakieś mini hologramy nawet od samego osuszania do tego ładne podbicie efektu wet look oraz mirror.

 

Trwałość fillerów: postaram się obserwować i co nieco opisać : na razie na jedną połowę auta nałożony RaceGlaze55, a na drugą połowę oraz dach Colli 476.

 

 

Mam nadzieję że komuś się przyda, w razie pytań piszcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

CAR CRAZY, fajny test :good: Dochodzę do identycznych wniosków a propos produktów z fillerami, utrzymanie czarnego lakieru po korekcie w stanie wolnych od hologramów to praktycznie mission imposible, i tutaj się sprawdzają idealnie takie produkty. Zastanawiłem się nad WMF, ale wybrałem jednak EZ-creme ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, Mariusz już robił test BH, poszukaj w tym dziale ;)

 

Wiem,wiem,bo go czytałem tylko chodziło mi o porównanie tych dwóch produktów w takich samych warunkach i z przemyciem IPA,bo na tym najbardziej widać co daje produkt.

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem,bo go czytałem tylko chodziło mi o porównanie tych dwóch produktów w takich samych warunkach i z przemyciem IPA

 

Przetarcia IPA to żaden środek z fillerami nie wytrzyma

 

Raczej chodziło o przygotowanie podłoża, czyli IPA i na to dopoiero środek....i w takich samych warunkach sprawdzić PB BH :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem,bo go czytałem tylko chodziło mi o porównanie tych dwóch produktów w takich samych warunkach i z przemyciem IPA

 

Przetarcia IPA to żaden środek z fillerami nie wytrzyma

 

Raczej chodziło o przygotowanie podłoża, czyli IPA i na to dopoiero środek....i w takich samych warunkach sprawdzić PB BH :P

 

IPA,nalożenie dwóch produktów na małych powierzchniach,zdjęcie efektu,przetarcie IPA i zdjęcie,żeby zobaczyć co zakryło..

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam i fajnie że się podoba :)

 

BH to bardziej odpowiednik Ez-creme czyli delikatny cleaner z politurą plus trochę fillerów,

 

Wet mirror z tego co zauważyłem to cleaner-a nie ma w ogóle, a jak ma to minimalnie za to ma sporo politury no i oczywiście fillerów.

 

Ciekawym efektem było to że po wypracowaniu produktu i wypolerowaniu resztek było widać różnicę w odcieniu głębii na kawałku z WMF i bez. Często przy politurach nie widać tak dobrze tej granicy a tu miłe zaskoczenie. Chciałem zrobić klasyczne 50/50 ale zapomniałem taśmy :wallbash:

 

Teraz zobaczymy jak z trwałością.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.