Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

jackill, krótkie pytanie: D5100, D3200 czy D90?

 

weź pod uwagę też to, że zarówno do D5100 jak i D3200 założysz tylko obiektywy AF-S z własnym napędem a D90 ma wbudowany śrubokręt...

 

tak dla rozjaśnienia:

 

AF-S obiektywy które mają wbudowany silnik, który jest sterowany elektronicznie z body

Śrubokręt - silnik wbudowany w korpus aparatu do którego można założyć zarówno obiektyw, który posiada jak ten, który nie posiada silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, kwestia przyszłości to jest ciężka sprawa, bo może się okazać (w co osobiście wątpię), że wszystkie kolejne szkła będą miały motorek wbudowany i "wystarczy" np. D5100...

 

Niestety, wiem, ze ciężko podjąć decyzję jak i ciężko coś konkretnie doradzić w tym wypadku. D90 to konstrukcja mająca już ok 3 lat a dwa pozostałe są w miarę nowe ...

 

Jak bym chyba nie patrzył na nowe, ale kupił jakąś używkę z małym przebiegiem. W tym wypadku dużo nie tracisz przy ewentualnej odsprzedaży a po jakimś czasie używania będziesz już bardziej wiedział czego oczekujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To solidny aparat, bardziej "zaawansowany" niż dwa pozostałe. D5100 będzie lepszy jeśli chcesz dużo filmować a D3200 jeśli nie chcesz dużo nosić. Wszystkie trzy i tak mają bardzo duże możliwości.

 

Jakbym miał teraz kompletować system to chyba bym wybrał używanego D90 + używanego Tamrona 17-50/2.8 + używanego Nikkora 35/1.8 i zbierał, żeby ponownie kupić 70-200/2.8 ;)

 

EDIT: Sorki, machnąłem się z ogniskowymi Tamrona, dzięki za zwrócenie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70-200/2.8

 

Koleżanka ma takie szkło Nikkora, dała coś ok 3ch tysięcy ale ostrzy pięknie :)

 

 

A w poprzednich postach też walnąłem się z ogniskową, chodziło mi nie o 55/1.8, tylko właśnie 35/1.8 - Genialne szkło.

 

Koszt AF-S nowego to ok 700zł... Warto :)

 

A jak ma się sprawa używanych szkieł? Duże ryzyko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie potrzebuje jakiś statyw pod nikona d3100 z obiektywem 17-105 więc nie jakoś specjalnie ciężki aparat... na manfrotto mnie fantacja jeszcze nie poniosła :D więc szukam czegoś budżetowego do 300 pln... wpadł mi w oko:

 

http://allegro.pl/statyw-velbon-sherpa-800r-glowica-etui-krakow-i2902890572.html

 

Będę coś tam jakieś filmiki sklecał przy aucie więc musi być jakaś sensowna głowica...jakieś porady- z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/statyw-camrock-tc63-1 ... 16370.html

 

Korzystam z takiego i do robienia zdjęć w zupełności wystarcza, a aparat mam taki jak Ty, tylko z 18-55 (narazie ;-) ).

 

Jednak nie wiem jak będzie się zachowywał podczas kręcenia filmów.

 

Zdjęcie robione ze statywu:

befunky3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obiektywem 17-105

18-105 ;)

 

daniels, odradzam tanich statywów na plastikowych głowicach.. Chwile korzystałem z takiego ale.. no krótko mówiąc nie polecam :P Obecnie używam czegoś takiego http://sklep.abfoto.pl/produkt.php?id=780 i jestem zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Łodzi - jak znajdę ich sklep to Ci podeslę.

 

Głowica metalowa cały statyw aluminiowo stalowy.

 

Canona 30d z gripem i Sigmą 100-300 f/4 dźwigał bez żadnych problemów.

 

A kosztował około 100zł po rabatach.

 

Edit:

 

Znalazłem:

 

http://fotozoom.pl/index.php?p54,statyw ... seria-prof

 

Przez 3 lata trochę podrożał...

Ale można po nim skakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Velbon Sherpa 803R, tylko z jakąś podstawową głowicą, bo akurat innej nie potrzebuję, filmów nie kręcę.

Codziennie na odpoczynek wpięty jest d70s z lampą, dzieci się o niego obijają i tfu, tfu, tfu nic się nie dzieje.

Z dopiętym obiektywem 70-300 też nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję optyki z dobrym światłem, do robienia zdjęć w domu, głównie dzieciaki, głównie w ruchu. Obecny 18-105 jest ok ale na dwór lub mieszkaniem z odpowiednim oświetleniem. W każdym razie, 50 może być za wąsko jak na moje warunki domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35mm na APSC to dla niektórych najbardziej uniwersalna ogniskowa. Czasem może być wąsko, ale tak naprawdę to IMO trzeba się przymierzyć. I jak ktos za mlodu walczył z Zenitem z kitowym szklem to od razu wyczuje temat.

 

Ja u siebie ostatnio b. często mam zapięty Pentax DA35@2,4 i b. mi pasuje (może właśnie dlatego, że kiedyś robiłem zdjęcia analogiem z 50-tką). W każdym razie, taka swiatłosiła najczęściej wystarcza mi w robieniu zdjęć w pomieszczeniach ze światłem zastanym (z czasami mniejszymi niż 1/f) A lampa kiśnie w plecaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.