Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

adii, takie słowa usłyszałem od jednego z "Nikoniarzy" - nie sprzedawcy. Zapewne zakup D3100 spełnił by wszystkie moje zachcianki, ale wolę mieć coś z nowszej serii, ponoć lepsze ;) choć jak mówią i tak podstawą jest obiektyw :)

Nie jestem napalony na kupno aparatu w tej chwili więc czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z obniżką D90 jeszcze trochę poczekacie a jeżeli spadnie to nie wiem czy uda się złapać nowy egzemplarz. Ja kupiłem to lustro z 18-105VR jak było nowościa w 2008r. za 3444zł. Teraz jego cena z 18-105 VR oscyluje ok. 3tyś w zależności od sklepu. Słyszałem, że jakoś mało się zrobiło go w sklepach :o Ale sprzęcik świetny :good: teraz szukam do niego lampiona.

 

Co do Nikon 3100 to nie jest to sprzęt z technologią sprzed 5 lat. Jest to lustro typowo entry level. Główną różnicą między 3000 a 3100 jest zastosowanie w tej drugiej CMOSA, 3000 ma CCD. Jeszcze są różnice w ilości pól AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tych powyżej wymienionych najgorszą matrycę ma D90 a najlepszą ma D3200: http://tinyurl.com/8ra9dhp

 

"Współczesnym" odpowiednikiem D90 (czyli wszystkie zaawansowane funkcje + dobra matryca) jest D7000.

 

I zamiast "entry-level" brałbym raczej jakiegoś bezlusterkowca ze względu na rozmiary, czyli NEX-a (matryca APS-C): http://tinyurl.com/9kfpkrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matryca i obiektyw, dla mnie ważne żeby aparat był duży i masywny - poręczny bo teraz te wszystkie niższe modele to plastikowe zabaweczki...

 

dla kogoś kto tylko coś tam fotografuje to chyba lepiej małą małpke z dwoma obiektywami niż lustro bo po co w koszty wchodzić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

la kogoś kto tylko coś tam fotografuje to chyba lepiej małą małpke z dwoma obiektywami niż lustro bo po co w koszty wchodzić

 

Ale to jest tak, że dopóki nie masz to nie robisz zdjęć, a teraz idę na spacer w niedzielę, albo jadę gdzieś samochodem... wracam i 400 zdjęć na karcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałoś, dobrze mówi. Często jest tak że gdzieś jestem i robię zdjęcia zwykłą cyfrówka sonego, wracam do domu przerzucam na kompa a tam co? Słaba jakość, często rozmazane zdjęcia mimo tego że łapię ostrość. A jak miałem okazję pobawić się tym Nikonem D3000 to zdjęcia były super w porównaniu do mojego aparatu, mimo tego że robiłem je na AUTO.

 

Co do ekranów obrotowych, nie potrzebne mi takie bajery ;)

 

Akurat z tych powyżej wymienionych najgorszą matrycę ma D90

Jesteś pewien tego? Czy ktoś inny może to potwierdzić? Bo z tego co czytałem jakiś czas temu to naprawdę dobre opinie były o tym aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nikona D60 z 18-200 VRII i 16-85 VRII jakoś nie narzekam na ilość megapikseli brak możliwości kręcenia filmów i obracanego ekranu.

Aparat służy do robienia zdjęć, ma być solidnie zrobiony i łatwy w obsłudze.

Do kręcenia filmów jest kamera a do obracania jest :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tych powyżej wymienionych najgorszą matrycę ma D90 a najlepszą ma D3200

 

z twojego porównania niewiele wynika. fakt, D90 ma mniejszą liczbę Mpx, ale piksele ma mniejsze co przekłada się na mniejsze szumy przy większym ISO. Poza tym ta sama matryca pakowana jest w modelach D300 i D300s czyli w wyższej półce...

 

Nie powiedział bym, że D90 ma gorszą matrycę niż pozostałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na rzeczy może być, bo D300 kuzyna szumi na 1600 tak, jak mój entry level Pentax K-r na 3200.

 

Miałem D3100 w łapach i pały nie urywał, za te pieniądze mój Pentax lepszy. Jeśli inwestować w Nikona lub Canona to jednak coś wyżej niż podstawowy model, bo można się zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem D3100 w łapach i pały nie urywał, za te pieniądze mój Pentax lepszy. Jeśli inwestować w Nikona lub Canona to jednak coś wyżej niż podstawowy model, bo można się zawieść.

 

Zależy też jakie mamy oczekiwania ;)

 

Ja na 100% dokupię 50mm/F1.8 i jakiś 70-300 i nic więcej nie będzie mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3/4 z 24-70 2.8 i wsio ;)

 

przy tej półce to jak najbardziej wybrał bym Nikona i jego ergonomię pracy, ale niestety fakty są takie, że w półce niżej Canon rządzi :(

 

co do jarania to mnie też, dlatego zostawiłem sobie a w zasadzie żonie D80 + N 17-55/2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon D7000 ma lepsza matrycę w porównaniu do D90 i D300.

 

"Nikon D7000 ma 16-megapikselową matrycę CMOS formatu DX. Jest to analogiczny czujnik jak w Sony A580 i Pentaksie K-5. Rozdzielczość MTF50 mierzona na zdjęciach RAW z nowego Nikona osiąga poziom 56 lpmm i jest to nieco wyższy wynik niż w przypadku A580. W porównaniu do Nikona D90 i D300s także widać zdecydowaną poprawę."

 

"Choć w Nikonach D5100 i D7000 znajduje się prawdopodobnie ta sama 16-megapikselowa matryca, to wyniki rozdzielczości tych lustrzanek okazały się różne. Pionowa składowa rozdzielczości w Nikonie D5100 pokrywa się z wynikami z testu D7000, ale składowa pozioma osiąga znacznie większe wartości. Prawdopodobnie w D5100 osłabiono filtr AA, tak aby amator fotografii nie skarżył się na nieostre zdjęcia."

 

A szumy każdy może sobie porównać: http://www.dpreview.com/reviews/studio-compare

 

Jakbym miał pieniądze, to bym brał D7000, ale nie mam więc mój D80 ciągle robi zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.