Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakim szkłem ten Panasonic? Zakładam, że 14-42. Sprawdź czy ten zakres ogniskowych Ci odpowiada. No i cena - za 300$ można kupić nowego w USA, więc dobrze by było się potargować ;) Aparat bardzo fajny, poza tym w systemie mikro cztery trzecie jest trochę ciekawych szkieł. Z wyborem aparatu jest jak z kosmetyką samochodową - GLASUR czy cQuartz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że 14-42. Sprawdź czy ten zakres ogniskowych Ci odpowiada.

Nawet nie wiem co to znaczy :)

 

Ale aparat ma służyć prywatnie (wycieczki itp.) oraz do fotografowania detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem recenzje nt tego aparatu - ponoć rewelacja. Zawstydza typowe lustra osiągami a jest znacznie lżejszy.

a mianowicie czym ? cyfrowym zoomem ? wielkością ? bo nie bardzo rozumiem przewagi "małpki" nad lustrzanką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aparat ma służyć prywatnie (wycieczki itp.) oraz do fotografowania detailingu.

 

jak prywatnie na wycieczki, to te ogniskowe będą delikatnie mówiąc "takie sobie" 14 będzie fisheye a 42 będzie za krótki.

 

Najlepiej uniwersala 18-105 będzie i oko i długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aparat ma służyć prywatnie (wycieczki itp.) oraz do fotografowania detailingu.

 

jak prywatnie na wycieczki, to te ogniskowe będą delikatnie mówiąc "takie sobie" 14 będzie fisheye a 42 będzie za krótki.

 

Najlepiej uniwersala 18-105 będzie i oko i długo

 

Priorytetem będzie jednak fotografowanie tematów detailingowych z prac - na wycieczke mogę zabrać kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tego Panasonica i cyknij kilka fotek autu, zrób serię zbliżeń na wybrane elementy, które będziesz chciał pokazać w relacji detalingowej. Jeśli odpowiadać Ci będzie zakres zoomu i będzie mógł za pomocą dołączonego obiektywu ująć wszystko czego potrzebujesz to kupuj. Zainwestuj też w kilka książek o podstawach fotografii. Dobre zdjęcia do PSB da się zrobić aparatem za 200 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

zastanawiam się nad:

 

Canon 1200d + obiektyw 18-55 IS II vs NIKON D3300 + obiektyw 18-55 VR II vs D5100 + 18-105vr

 

a może coś lepszego w ~ 2 tyś ?

 

aparat ma być uniwersalny: wycieczki, fotki z wakacji, fotki autka itp.

Nie musi być to jakiś super czołg, ale fajnie jak by miał możliwość późniejszego rozbudowania.

 

 

btw. co to 18-55 18-105 , które lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam d5100 18-105

szwagier d3100 18-105

 

różnice?? ja mam uchylny tylny ekran i pare bajerów :)

 

generalnie d5100 jest moim pierwszy "lustrem" ; jest wygodne, nie narzekam, żona też z obsługą daje rade; obiektyw jest dobrym "kitowcem" ; na sam początek jak znalazł; chociaż te gabaryty (jak każdej lustrzanki) , teraz bym się może zastanowił nad dobrym kompaktem, bo w sumie to nie zawsze chce się torbę z lustrem ciągać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś lepszego w ~ 2 tyś ?

 

aparat ma być uniwersalny: wycieczki, fotki z wakacji, fotki autka itp.

Nie musi być to jakiś super czołg, ale fajnie jak by miał możliwość późniejszego rozbudowania.

 

Nie myślałeś nad bezlusterkowcami? Taki Nex z zestawem 2 obiektywów mieści się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex 3 był produkowany do końca ubiegłego roku, jego miejsce zastąpił Sony a5000 i takiego właśnie kupiłem :mrgreen:

Lustro dla mnie jest za duże, za ciężkie i nieporęczne dlatego wybór padł na bezlusterkowca. Zdjęcia z Nexa3 dla mnie było super, a z tego co kupiłem podobno będą jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość osób planujących kupić "lepszy" aparat idzie w stronę lustra omijając aparaty systemowe. Jeśli ktoś jest niedzielnym fotografem tak jak ja, bez większych ambicji na focenie, a ceni sobie jakość to bezlusterkowiec jest idealny. Pierwsze próby ze słabym światłem żarówki, bez lampy i jestem w szoku co ten aparat potrafi. To bedzie chyba najlepszy mój zakup tego roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do was pytanie.

W temacie aparatów jestem dość cieńki, tymbardziej luster.

Znajomy chcę sprzedać swojego Nikona D50 z obiektywem Nikkor 18-55 za 650zł, aparat ma te 5-6 lat ale zrobione mało zdjęć 20k.

Na ten moment posiadam w domu tylko jakiś stary kompakt canona A1000 czy coś takiego.

Do tej pory fotki zawsze albo robiłem telefonem albo nim na wakacjach, okazjonalnie tylko.

Ale w ten weekend np. chciałem zrobić ładne 50/50 i lipa z tym moim Canonem.

Pytanie do was czy warto brać tego Nikona?

Jako, że i tak mam DG i mógłbym jakiś inny aparat w koszty wrzucić to te 650zł to powiedzmy dla mnie są jak 800brutto.

Teraz drugie pytanie czy za cenę 800zł kupię coś lepszego od D50 lub równie dobrego?

Tutaj nie mam na myśli lustra oczywiście, bo wiem, że to koszta dużo większe.

 

Nie mam ciśnienia na lustrzankę chcę po prostu aparat który robi dużo lepsze foto niż mój obecny czy telefon i uchwyci fajnie zdjęcia samochodu :)

przykładowo są na alledrogo takie opcję jak kompakt z wymienną optyką SAMSUNG NX100 + 20-50 MM za 819zł

 

lub zwykły kompakt NIKON COOLPIX L830 769, CANON PowerShot SX510 779zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedl w uzywane lustro, ale pewnie zaraz znajda sie Ci ktorzy beda zachwalac kompakty z wymienna optyka... jak kupowalem lustrzanke to balem sie wielkosci, czy bedzie mi sie chcialo ja zabierac, teraz wiem ze to zaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, daj sobie luz z nikonem co miał premier 9 lat temu jako entry level;/

Przecież 9lat to w chwili obecnej przepaść technologiczna.

Wiem, że zaraz mnie zjedzą fanatycy C i N, ale może lepiej pójść tańszą drogą?

Ja bym wolał NEX lub nawet tego samsunga NX (oba mają matryce z lustra i są małe).

W chwili obecnej jedyną zaleta lustra jest trochę elpszy AF i więcej szkieł. Takim NEXem zrobisz identyczne zdjęcie jak lustrem- w końcu matryca ta sama. A zamiast mieć 1kg na szyi masz np 500g. To na wakacjach jest kosmiczna różnica - dlatego kupiłem sobie właśnie nex6, nie mam już siły biegać z lustrem+grip+lampa+stałka+tele+jasna kit...

 

Taki d50 ma max iso 1600, a nowe aparaty mają 25600 z czego 3200/6400 jest całkiem znośne a w awaryjnej sytuacji jako czarno-białe to nawet 12800 da radę.

Olej zabytkowe aparaty, kup coś nowszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.