Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyszedłem z założenia jak kompletowałem sobie zestaw, żeby kupować obiektywy pasujące pod cropa ale dające się podłączyć bez problemu pod FF.

 

Hmm, może 60D? Nie jest to stara seria xxD z magnezową obudową ale nadal trzyma tradycję z monochromatykiem na górze.

 

Zestaw z Tamponem 18-200 niestety przekracza budżet, ~3700zł (setap nowy, body jak i obiektyw). A 50tkę za 300zł spokojnie kupisz.

 

Sam niedawno przeskoczyłem ku dążeniu do 5DmkII z serii xxxD na xxD i nie żałuję - już bym nie wrócił. Sporo więcej opcji, lepsza ergonomia jak i wykonanie. Coś jak C-Klasa i E-klasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważę 60D może z używaną 50 jest opcja zmieszczenia się do 3k

 

a jest szansa złapać coś dobrego od sony? Szwagierka ma alfę 300 i myślałem na jej obiektywami :?

 

a jak to jest ze stabilizacją obrazu? Obiekty rozumiem trochę droższy ale ponoć szybszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej temat Sony bym odpuścił, kiedyś miałem i padła stabilizacja, jak się włączało body to brzęczało w środku i kadr był przesunięty. Jak się okazało, niejedna osoba miała takie problemy jak ja, z resztą przestudiuj google. W sony niestety owa stabilizacja wbudowana jest w body a to z kolei wrażliwe jest na jakiekolwiek puknięcia. Piszę o A300 bo taką miałem.

 

50D spoko opcja, można wrzucić soft Magic Lantern czy jakoś tak i masz funkcję video. No i magnez.

 

 

Edit// Aha, piszesz o 50 w sensie obiektywu :P Zrozumiałem, że 50D :) Warto poszukać, powinno Ci się udać bo niedawno weszła 70D więc pewnie ceny zejdą troche w dół i będzie się dało coś wyrwać taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku 18-200 Tamrona ale np 17-50 2.8 warto było sobie porównać kilka egzemplarzy bo lubiały nie trzymać ostrości od największej dziury i wychodziło mydło. Ja miałem dwa takowe i faktycznie, jeden był ostrzejszy nieco z 450D. Natomiast nie wiem czy dotyczy to w/w 18-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten tańsze Nikony nie mają śrubokręta w body. Trzeba szukać obiektywów z wbudowanym silnikiem a to podnosi już cenę obiektywy x2. Bez tego nie działa AF i trzeba ręcznie łapać ostrość. Da się, ale mało wygodne. Pamiętaj, że to wciąga i za jakiś czas dwa obiektywy to będzie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe to D5100 + 18-105VR w kicie i do tego wg. uznania 50 1.8 albo 35 1.8. Akurat zamkniesz się w budżecie :-]

Niedawno skompletowałem dokładnie taki zestaw, na początek myślę że więcej nie trzeba. Minusem d5100 wg mnie jest dość małe body, przez co niespecjalnie leży w dłoniach, ale problem obszedłem aftermarketowym gripem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz, mam nikona d90 + 18-105 z gripem. Zestaw naprawdę super. Dobrze leży w dłoni. Brat na święta kupił sobie d5100 z tym samym obiektywem, ale on mi jakoś nie podchodzi do ręki, nie wiem może już przyzwyczajenie do d90 ale... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tym AF taka debata. Pokażcie mi które szkła nie mają AF i czy nie mają one nowszych zamienników które już mają AF. Lustrzankę cyfrową mam od 2002 r. i miałem do niej tylko 2 szkła które nie miały AF więc jestem na 100% pewien że nie będzie ci tego AF'a brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.