Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Impulsator, nie dlatego go kupiłem.

Nie oglądam telewizji, nigdy nie widziałem też reklamy lustra sonego.

 

Sonego kupiłem, bo za mniej niż 2k mam aparat spełniający moje wymagania. W dodatku solidny, dobrze wykonany i łatwy w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej o metz ;)

 

Słuszny kierunek! :good: Ta sama funkcjonalność, większa moc, ciut niższa cena. Jedyna różnica to kółko do przykręcania do stopki, zamiast zatrzasku, i Metz nie daje w zestawie podstawki do przykręcenia lampy do statywu, przynajmniej w 48 AF-1... Za to daje odbłyśnik i dyfuzor, co Sony dodaje dopiero w mocniejszej i droższej wersji. Wielu użytkowników Metza bardzo go sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedys myslalem o metz ale po podpieciu wyszlo ze dziwnie sie zachowuje z moim pentaxem - nie synchronizowal poprawnie na druga kurtyne... i kupilem Samsunga SEF-54PZF (to samo co pentax AF-540FGZ tylko z napisem samsung i tansze o 500zl a wychodzi z tej samej fabryki, te same bebechy i obudowa)

 

Niemniej popieram decyzje o kupnie metza - ze wszystki wspolgra cacy tylko z pentaxa'mi czasami sa problemy niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam :-] , na polecenie jednego z moderatorów pisze w tym temacie ponieważ mój osobisty został usunięty.. :):)

 

Przymierzam się do zakupu aparatu fotograficznego, do wydania mam powiedzmy 3000zł, wiadomo - czym mniej na aparat tym więcej na mazidła :lol: ale bez przesady ;)

Na forum jest sporo ludzi którzy ogarniają temat (w końcu zdjęcia kropelek, i wypucowanych aut telefonami nie robicie ) Wcześniej miałem styczność z D3100 Nikona z obiektywem 18-105 - byłem zadowolony i nie wykluczam powrotu do tego sprzętu, lecz chcę zasięgnąć waszej opinii ;) (w/w aparat kupiłem nowy ze sklepu internetowego, ale okazał się towarem z kradzionego transportu i został mi odebrany :kox: ) Fotografem nie jestem, zamierzam pstrykać jakieś zdjęcia aut, wypady weekendowe, od czasu do czasu lubię popstrykać rajdówki gdzieś w krzakach :song:

Budżet tak jak pisałem -3000zł ale można brać pod uwagę akcje typu "bez vat" i jakieś sklepowe rabaty, także każda pomoc mile widziana :) Co do producenta nie określam się, Nikon, Canon, Sony.. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to ja mam na sprzedaż Nikon D90 + 18-105 VR (2700zł). Mam jeszcze 70-300 VR, ale widzę że masz budżet do 3000zł. Aparat w idealnym stanie technicznym jak i wizualnym. Przebieg około 8700 klatek czyli prawie nic, do tego torba i karta pamięci 8GB scandisk extreme III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinek01, canon 40D + 17-40 i będziesz zadowolony

 

Zestaw niezły, ale nie zmieści się w budżecie. Poza tym 40 mm do rajdów to za mało. 40D też najmłodsze już nie jest.

 

Co do wyboru aparatu, idź do jakiegoś marketu z elektronika, weź jeden, drugi w ręce. Pomacaj, zobacz jak leży Ci w dłoni. Wybierz ten najwygodniejszy. W tej chwili większość lustrzanek jest do siebie bliźniaczo podobna, zwłaszcza jeśli chodzi o półkę amatorską. Celuj raczej w obiektywy o dużym zakresie ogniskowych 18-200 i ze stabilizacją obrazu ( w nikonie VR a w Canonie IS ) . Pozwoli Ci to zaoszczędzić na innych obiektywach i będziesz mógł robić zdjęcia od krajobrazów po rajdy. A jak już załapiesz o co chodzi, to tak jak z detailingiem , zacznie się kolekcjonowanie słoików ;) i wydatki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Canon 600D - 18-55 IS II kupisz już za niecałe 3000zł. Bawiłem się takim aparacikiem przez tydzień i jak dla mnie rewelacja, świetnie leży w dłoni, trylion funkcji jak to w lustrzance, bardzo szybki :good:

Nigdy wcześniej nie bawiłem się lustrzankami ale wiem już na co zbierać kasiorę :D bo jakość i szczegółowość zdjęć w porównaniu z kompaktami nie do porónania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być amatorska to może sony? Do 3000 kupisz kit plus jakieś tele sensowne. W takim budżecie nie rozumiem parcia na canona i nikona. Matryce jak wiemy i tak robi sony. Dodatkowo proponuję pobawić się slt czyli a35 lub a55, do nauki rewelacja. dużym plusem jest możliwość zakupy szkieł minolty za śmieszne pieniądze w stosunku do jakości. No i stabilizacja w body.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak może 40d nie najmłodsze ale 1000 razy lepsze niż nowe lustro ale z niższej półki, obsługa 550 czy tam 600d to katorga, 18-200 szkoda pieniędzy, obiektyw do wszystkiego i do niczego. Taki zestaw semi pro 40D + 17-40 +70-200 f4 może nie 3000zł ale jakość kosztuje. Dawno temu miałem czterdziestke i gdyby nie zajawa na filmy to dalej by służył :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat mam Pentaxa K10, do tego dwa kity 18-55 i 50-200, ale kupowałem z myślą o dodatkowych 70 usczelkach i możliwości sięgnięcia wstecznie do szkiełek manualnych z bagnetem K, dokupiłem ciężką (jeszcze ASAHI) 135/3,5 i kultowe 50/1,7 seria A. Mając 4 w plecaku zawsze jest po co sięgnąć. Pentax zawsze był niszowy, ale jego ceny względem pozostałych marek dobrze skalkulowane.

Znajomy robi zdjęcia ślubne i jest przy Canonie tylko dla tego że ma zbyt dużą stajnię szkiełek, inaczej poszedł by w Nikkona, m.in. ze względu na szybkość AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem parcia na canona i nikona

kto kupi Sony jak oni robią TV itp. Niestety taki jest tok myślenia większości, którzy kupują pierwsze lustrzanki do amatorskich zastosowań. C i N to +10 na ulicy, imprezie u cioci czy weselu kuzynki. Ja osobiście wszedłem w Sony (A230, A450 obecnie A580+ CZ 16-80, doświetlam hvl-f42am) i nie żałuje, ale każdy chwali co ma :P

dużym plusem jest możliwość zakupy szkieł minolty

np. kultowa flinta 70-210/4

jakieś tele sensowne

55-200 SAM

 

Warto zorientować się jaki dość sensowny zestaw można złożyć do tych 3000zł w poszczególnych systemach (później może jakaś lampa, stałki itp.) Chyba ze to ma być tylko body z kitem i na tym koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.