Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Swoop, ze znajomymi i wymianą sprzętu będzie ciężko.

Ze względu na obsługę skłaniałbym się ku Nikonowi. Tym bardziej że nie będzie używany przez tylko i wyłącznie jedną osobę, będzie sporo robione zdjęć ponieważ jest małe, półroczne dziecko w domu.

 

Zrobię potem objazd po sklepach popatrzę co mają i w jakich cenach. Może coś ciekawego będą mieli.

 

Z canona co byś zaproponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuje temat i widzę, że skupiacie dyskusje cały czas na body a tak naprawdę to szkła się liczą i one najwięcej kosztują. Co komu z hiper body jak kitowe szkła ma które nijak wykorzysta się. Lepiej słabsze body kupić i więcej szkiełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był ja w sklepie i już zgłupiałem. Sklep typowo fotograficzny, Swoop pewnie będzie kojarzył, Fotojoker w Eclercu...

Mają D5100 z 18-105 w fajnej cenie- 2398 jak dobrze pamiętam

 

Z tym że mówią że lepszy będzie canon 600d. Co prawda nie kryją że obiektyw będzie gorszy bo 18-55 tylko mówią o całości. :dontknow:

 

600d kosztuje 1890zł

 

Może lepiej tego canon'a i za jakiś czas jak zacznie ogarniać obiektyw inny kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximo, przy kupowaniu nowego, entry zestawu jednak komplet będzie miał znaczenie. Nie polecę przecież 24-70 2,8 komuś, kto chce wydać 3k na całość ;)

 

18-105 mimo że z plastikowym bagnetem - ode mnie same plusy. Zakres bardziej "użytkowy", na końcu jest już raczej ciemno, ale do zdjęć o których piszesz - idealnie się nada. W zupełności wystarcza do zrobienia porządnego zdjęcia, bez wgłębiania się w techniczne aspekty.

 

18-55 będzie za krótkie, będziesz musiał dokupić coś dalej.

 

Zdecydowanie poszedłbym w tego D5100 z 18-105, w takiej cenie to już :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione d5100 18-105VR + SanDisk Extreme 16GB kupione :good:

 

Panu w sklepie chyba nie spodobał się wybór, liczył na sprzedaż tego 600d...

Jak wcześniej zachwalał Canon'a, ciągle coś mówił tak teraz milczał...

 

Dzięki za pomoc :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądnąłem się dokładniej i tak, mam do wyboru, a na zakup lece już jutro :

Nikon D3000 + 18-105 VR

Nikon D3109 + 18-105 VR

Nikon D3200 + 18-55 VR

Nikon D5100 + 18-55 VR

 

Niestety kombinacje dwóch ostatnich z obiektywem 18-105 przekraczają budżet 2k ktore nie chce przekroczyć.

I tu rodzi się pytanie - lepiej kupić tańszy aparat z lepszym słoikiem czy droższy aparat ze słabszym kitowym obiektywem.

 

Zdjęcia trzaskane to jak wszyscy - wyjazdy, uroczystości rodzinne, dzieci, no i co najważniejsze - auto i kropelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądnąłem się dokładniej i tak, mam do wyboru, a na zakup lece już jutro :

Nikon D3000 + 18-105 VR

Nikon D3109 + 18-105 VR

Nikon D3200 + 18-55 VR

Nikon D5100 + 18-55 VR

 

Niestety kombinacje dwóch ostatnich z obiektywem 18-105 przekraczają budżet 2k ktore nie chce przekroczyć.

I tu rodzi się pytanie - lepiej kupić tańszy aparat z lepszym słoikiem czy droższy aparat ze słabszym kitowym obiektywem.

 

Zdjęcia trzaskane to jak wszyscy - wyjazdy, uroczystości rodzinne, dzieci, no i co najważniejsze - auto i kropelki :)

 

Mi kazali szukać tak do 1800/1900 ostatecznie w sklepie zostało 2.5k :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyyyyli w który to aparat celować z tych co rozpisałem :)?

 

Wybór podobny do mojego. Jeżeli nie byłoby możliwości dołożenia u mnie do d5100 z 18-105 to wybór by padł na 3100 18-105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kr3t

3100+ 18-105 - najlepszy wybór.

Obiektyw bardzo uniwersalny od szerokiego do średniego zoom`u, jak ci zacznie brakować to jakieś tele np.70-300 dokupisz i cały użyteczny zakres na 2 obiektywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3t, Z podanych zdecydowanie D3100 z 18-105

+

@Kr3t

3100+ 18-105 - najlepszy wybór.

Obiektyw bardzo uniwersalny od szerokiego do średniego zoom`u, jak ci zacznie brakować to jakieś tele np.70-300 dokupisz i cały użyteczny zakres na 2 obiektywach.

 

=

Kupione w wydaje mi się, że dobrych pieniądzach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.