Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Kr3t, Dlatego, że seria G z Canona zawsze stała nieco wyżej niż półka luster z serii XXXD. Bardzo fajna hybryda o dużych możliwościach.

 

Wracając jednak do tematu, lustrzanki w podanej przez Ciebie kwocie są do siebie bardzo zbliżone. Różnica tak naprawdę sprowadza się do tego, który Tobie lepiej leży w dłoni i wygodniej się go obsługuje. Podpowiem, że Nikon w swoich amatorskich lustrzankach ma lepsze jakościowo szkła. Żeby nie było, używam Canona ;) Mowa tu o tzw. KIT'ach. Idź do jakiegoś dużego marketu z elektroniką, przypasuj się do różnych modeli i wybierz ten, który bedzię Tobie najbardziej odpowiadał. Za tą cenę co byś nie kupił będzie ok. Pomyśl też nad hybrydą, to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce się bawić później w obróbkę. Większość wypluwa ładne, gotowe obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria G to bardzo dobre kompakty, przede wszystkim zrobione z bardzo dobrych materiałów, ale zamiast tego canona wolałbym N P7700;)

 

Zdjęcia z lustrzanki naprawdę będą dawały radę, z kompaktów również jeżeli porównamy kolorystykę i ogólny odbiór zdjęcia ale jeżeli weźmiemy jeszczę pod uwagę plastykę, przejścia tonalne, głębię ostrości to kompakty ze względu na małą fizycznie matrycę nie mają podejścia do obrazków z lustrzanki

 

Wybór należy do Ciebie... a im dłużej się będziesz zastanawiał i porównywał tym mniej będziesz wiedział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3t, jak chcesz na lustro wydać 2k to na start przygotuj drugie 2k na obiektyw przynajmniej ze średniej półki, lustro na kitowym obiektywie to tragedia i powinni tego zabronić :evil:

 

kup dobrego kompakta, lub może jakąś zabaweczkę kieszonkową z wymiennym obiektywem.

 

[ Dodano: 10 Lipiec 2013, 16:44 ]

że kupno lustrzanki dla amatora to głupota i lepiej fajny kompakt/hybryde -

 

głupota jeżeli nie zamierzasz inwestować w lepszy obiektyw, bo to ma kolosalne znaczenie nawet w najgorszej/najtańszej lustrzance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3t, jak chcesz na lustro wydać 2k to na start przygotuj drugie 2k na obiektyw przynajmniej ze średniej półki, lustro na kitowym obiektywie to tragedia i powinni tego zabronić :evil:

 

kup dobrego kompakta, lub może jakąś zabaweczkę kieszonkową z wymiennym obiektywem.

 

[ Dodano: 10 Lipiec 2013, 16:44 ]

Kr3t napisał/a:

że kupno lustrzanki dla amatora to głupota i lepiej fajny kompakt/hybryde -

 

 

głupota jeżeli nie zamierzasz inwestować w lepszy obiektyw, bo to ma kolosalne znaczenie nawet w najgorszej/najtańszej lustrzance.

 

A czym różni się dobry kompakt od podstawowego lustra Z KITOWYM obiektywem pod względem jakości zdjęć....? To że szkła za kilka k PLN robią ogromną różnicę nie oznacz że kitowe słoiki nie robią zdjęć. No i dobre, jasne obiektywy są za duże do tych maleńkich body... nie da się tego trzymać :)

 

Jedyna korzyść z kompaktów to relatywnie jasne obiektywy ale ich jakość na pełnej dziurze to też temat do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirko, kompakt jest mały i wszędzie się go zmieści, lustro jednak zajmuje więcej miejsca, no i żeby z tego lustra wyciągnąć należyty efekt to manual i dobry obiektyw, chyba że do lansu bo duże i czarne...

 

Ale nie pytam o należyty efekt a o porównanie obrazka z lustra vs. kompakt - jeżeli zdjęcie będzie robić ta sama osoba to niestety ale ja kompaktowej alternatywy do lustra pod tym względem nie widzę

 

Fakt jest większe ale nie na tyle by być wygodne więc to wada... lans w XXI wieku do telefon z jabłkiem który robi zdjęcia po dotknięciu ekranu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kompaktem przemawia jeszcze bezinwazyjna opcja nagrywania filmu w HD, żeby lustrem nagrać filmik o ile ma taką opcję to już manualne parametry, manual focus... :roll:

 

[ Dodano: 10 Lipiec 2013, 17:29 ]

Wesol, samyang jest beznadziejny, lepiej poszukać tokiny 10-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kompaktem przemawia jeszcze bezinwazyjna opcja nagrywania filmu w HD, żeby lustrem nagrać filmik o ile ma taką opcję to już manualne parametry, manual focus... :roll:

 

Ale efekt nagrywania lustrzanką - zwłaszcza zabawa ostrością jest nieporównywalny do kompakta :mrgreen:

 

Był jakiś Samyang czy coś takiego , jest to czegoś warte?

 

Poczytaj http://www.optyczne.pl/index.html?produ ... yp=0&moc=0

 

Samyang jest trudny (manualna obsługa) ale jakością obrazu potrafi zawstydzić niejeden "markowy" a jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę to... warto poczytać i porównywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dłużej się będziesz zastanawiał i porównywał tym mniej będziesz wiedział ;)

O to to to to to... :shock:

 

Hmmm czyli oficjalnie - z lustrzanek mam tylko jednego faworyta - N 3200 bo raczej nic innego nie widze, czy którys kompakt robi lepsze zdjęcia od niego? Na start na pewno AF, później zaczne się bawic z manualami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki :)

Aparat już mam zdecydowałem się na hybrydę mianowicie FujiFilm HS30 i mam zamiar dokupić do niego filtry aby co nieco urozmaicić sobie fotografowanie,wiem że sporo osób na forum interesuje się fotografią w związku z czym zwracam się z prośbą o poradę co,jakie i czy wogóle warto bawić się w kupowanie filtrów ? :)

Czy takie coś cię będzie nadawało Allegro oferta nr 3337441364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielek., w zasadzie przydaje się dobry filtr UV ale tylko do ochrony soczewki w obiektywie więc nie jest niezbędny. Do aut może ci się przydać polaryzacyjny kołowy tak samo jak do krajobrazów. Do tych drugich dobry będzie też szary połówkowy który pomoże podbić kolory nieba a zostawić pół obrazu normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek może jakiś połówkowy szary, polaryzacyjny

 

Na początek właśnie te - zobaczysz czy będziesz używał często czy tylko zaraz po zakupie :mrgreen:

 

A tak bardziej poważnie to nie żałuj na nie kasy - to są kolejne przegrody optyczne dla światła i mogą naprawdę dużo napsocić. Ja zaczynałem przygodę z fotografią od Fuji S5500 i wyposażyłem się w szary połówkowy i polaryzacyjny, odkryłem nowy świat fotografii, zwłaszcza krajobrazowej i byłem zafascynowany. Po kilku latach przesiadłem się na lustro i zostawiłem sobie te filtry do 50 1.4, jakież było moje zdumienie gdy po nakręceniu filtrów obiektyw przestał robić zdjęcia... ogólna masakra 8-) więc leżą w torbie... dla kompaktu były dopalaczem... ale przy niezłym obiektywie okazały się do D... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od paru dni suszą mi głowę pytaniami o jakieś lustro. Osoba początkująca w tym temacie.

 

W media expercie jest "promocja" na

NIKON D3100 (18-55mm VR) za 1499zł

 

Teraz osoba które chce to kupić zarzuciła mi temat z d5100..

 

Pytanie... Warto dorzucić 300pln do d3100 +18-105 mm VR

 

Duża różnica będzie pomiędzy d3100 a d5100? Przy obiektywie 18-55VR różnica pomiedzy nimi to 500pln. Przy 18-108 VR to jakieś 600/700pln

 

 

Może coś innego polecicie w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielek., Zamiast uv, polecam polaryzacyjny kołowy. Zlikwiduje większość niechcianych odblasków i ładnie przyciemni niebo.Najlepszy efekt uzyskasz stojąc pod kątem 90 stopni do słońca ;) I często też pomaga uwydatnić kolor wody. Na wakacje jak znalazł. Pamiętaj też, że przyciemnia obraz i w praktyce będziesz potrzebował nieco dłuższego czasu naświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica będzie pomiędzy d3100 a d5100?

 

D5100 ma lepszą matrycę przy tym lepiej pracuje przy wyższych ISO, lepszy wyświetlacz, może kręcić filmy 1080p@30fps gdzie D3100 tylko 24fps. Fakt 5tka jest trochę cięższa, ale różnica po pierwsze jest niewielka a po drugie jak dla mnie na plus, bo aparat trzyma się stabilniej.

 

Co do szkła to akurat warto dopłacić do 18-105. Ten obiektyw jest bardzo dobry optycznie w półce entry level i bardzo chwalony za jakość obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, dzięki. :good:

 

Tak więc sprawę obiektywu mamy rozwiązaną

 

Pozostaje kwestia body... Warto dorzucić te 600PLN do d5100 czy lepiej przeznaczyć je na coś innego?

Chcę zaznaczyć że to osoba początkująca, zaczynająca przygodę z tego typu aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia body... Warto dorzucić te 600PLN do d5100 czy lepiej przeznaczyć je na coś innego?

Chcę zaznaczyć że to osoba początkująca, zaczynająca przygodę z tego typu aparatem.

 

zamieszam, a może Canon? W O-ce masz silną ekipę która stała za 365 Ostrołęka działającą Canonami.

 

Ogólnie jeśli ktoś zaczyna przygodę warto rozejrzeć się po znajomych kto ma jaki sprzęt. Chodzi o to, że jeśli znajomi mają Nikony to w C nie ma się co pchać i odwrotnie. Zawsze można się będzie później wymieniać sprzętem...

 

Ja "całe życie" miałem Nikony gdzie większość moich znajomych robiło Canonami i powiem, że sprzedałem cały sprzęt i w planach pójście w Canona. Fakt, ergonomia obsługi jest po stronie N ale plastyka obrazu i ISO jednak tu Canon wygrywa.

 

Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.