Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię trochę temat, szukam zgrabnego kompaktu, ma się mieścić w torebce, kieszeni zatem lustro odpada - budżet 1500zł wpadł mi w oko Panasonic Lumix DMC-TZ40

http://www.skynet.pl/panasonic-lumix-dm ... -etui.html

Coś innego możecie zaproponować czy w tej cenie nie szukać dalej i brać Panasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ex2 nie jest gorszy od swojego porzednika (czyli ex1) to mysle ze to moze byc dobra propozycja :)

 

Gorszy napewno nie jest.Ponadto ma kilka dodatkowych funkcji(panorama,rozne filtry no i filmy w HD) plus jasniejsze szklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus jasniejsze szklo.

 

Oczywiście jasne szkło to atut ale nie oszukujmy się, przy tak małym fizycznie rozmiarze nie da się zrobić przyzwoicie obrazującego jasnego obiektywu. Owszem w pomieszczeniach na imprezach gdzie najważniejsze jest to co się działo i kto był zdjęcia będa jak najbardziej OK, ale gdy nabierzemy ochoty na fotografowanie przez "średnie" f ;) to to jasne szkło będzie trzeba mocno przymykać by otrzymać namiastkę jakości.

Aparat będzie robił dobre zdjęcia jak każdy mały kompakt i tylko tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=13840&p=0

 

Ale ja jestem wypaczony na tę markę ;)

 

PS. Naprawdę zastanów się nad bezlusterkowcem (na allegro kategoria: kompakty z wymienną optyką) w tej cenie znajdziesz kilka propozycji a jakość zdjęć jest nieporównywalna do kompaktów, poradziłem mojej siostrze taki http://allegro.pl/idealny-na-wakacje-ol ... 29129.html i sam chętnie bym go kupił do robienia zdjęć w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przerobiłem cały temat, a teraz w sumie zapytam o to czego dotyczy temat :

Jaka lustrzanka do 2k? Odłożyłem wlasnie taki budżet i na pewno nie chce go przekroczyć, a miło będzie jak jeszcze zostanie, zastanawiam się głównie nad N D3200, ale też slyszałem opinie, że kupno lustrzanki dla amatora to głupota i lepiej fajny kompakt/hybryde - ktoś coś może polecić w tych piniondzach :D No i jaki to kompakt miałby być? Interesuje mnie tylko nówka, jakoś nie ufam używanym lustrom itp.

Z góry dzięki za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że kupno lustrzanki dla amatora to głupota

 

Bzdura:) dzisiejsze lustrzanki dla amatorów oferują te same funkcje co kompakty więc jeśli nie zraża Cię to, że aparat jest większy i nie zmieścisz go do kieszeni spodni, wystarczą Ci parametry obiektywu (nie potrzebujesz hiper zoom 30x jak w hybrydach) to bierz lustro, ewentualnie bezlusterkowca bo jakość zdjęć jest na innym poziomie niż w przypadku kompaktu, nawet jeśli będziesz fotografował tylko na AUTO.

 

A jeżeli chodzi o model... to szczerze mówiąc, bez kruszenia kopii o jakieś duperele, zdjęcia z każdego nowego w tej cenie będą bardzo podobne...

 

zastanawiam się głównie nad N D3200

 

Mój znajomy kupił niedawno - bardzo fajna zabawka i ładne zdjęcia robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadzają mi gabaryty, moge targać i tą torbe z aparatem, tylko no raczej chyba chodzi o to, że budżetowe lustrzanki nigdy nie oddadzą tego co może dać fajny kompakt d Olympusa, szczególnie z tej firmy często mi się przejawiają propozycje (Fotojoker, AB Foto, Media Mark/Expert) - tylko tam sa właśnie wysłanniicy danych marek, fanboystwo się szerzy więc pytam tutaj Państwa w miare obiektywnych którym nie płacą za namawianie do konkretnej marki :)

Mi się zawsze marzyła lustrzanka, wieśniackie to myślenie, ale no jakoś tak jaram się tymi większymi aparatami choć się na nich kompletnie nie znam, co nie znaczy wcale, że nie chce się coś podszkolić - czytac umiem, poradniki, tutki itp będę chciał chłonąć jak fluffy wode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że budżetowe lustrzanki nigdy nie oddadzą tego co może dać fajny kompakt d Olympusa

 

Czyli czego?

 

Mi się zawsze marzyła lustrzanka

To co się zastanawiasz... marzenia trzeba realizować, najwyżej sprzedasz i kupisz kompakt Olympusa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej będzie się liczyć ta ostrość, głębia koloru, po prostu zdjęcia które już bez retuszu będą dawać rade, wiele dobrego też słyszałem o C G15...

No i jak to kurcze jest, że ten kompakt i ta lustrzanka będą kosztować tyle samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.