Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

adii, chyba kpisz.

Znajdź mi smartphone z obiektywem większym niż ziarnko piasku Szukaj jasnego szkła i jak największej matrycy (olej pixele, liczy się wymiar fizyczny).

 

Z sonego:

Serii "S" unikać.

Z serii "W" całkiem fajne ale unikać tych z numerkami poniżej 100 (30/50/70/80 itp).

 

Z fuji może coś? Mają fajne matryce i nie szumią jakoś koszmarnie co ważne bo na wykładach ciemno..

http://allegro.pl/fuji-finepix-s5800-us ... 69870.html

 

albo jakiś panas, fajne i tanie :

http://allegro.pl/aparat-fotograficzny- ... 75702.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, Akurat wiem co to znaczy dobra puszka z dobrym jasnym obiektywem bo na co dzień korzystam, ale do zastosowań typu zdjęcie na szybko zwykły telefon wystarcza, np iphone bardzo dobrze sobie radzi...

 

a co do tego fuji to polecam s9600 kiedyś używałem i świetny amatorski sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego piszę tutaj.

potrzebuje maly aparat do 150zl, który będzie służył tylko do robienia zdjęć slajdów na wykładach. Jakiego używanego aparatu szukać? A moze jakis nowy w cenie niewiele wyzszej :mrgreen: ? Na jaki parametr zwrócić uwagę przy moim wymaganiu??

mam fuji finepix s5600 który zbiera kurz, na Twoje potrzeby styknie jak coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że u każdego producenta są różnice. Wg mnie w Pentaksie rozrzut jakościowy w szkłach jest największy. No, może Tamron jest pod tym względem jeszcze lepszy. Sam miałem dwa 18-55, różnica typu niebo a ziemia. Ten, który był bardzo ostry, przestał niestety współpracować z AF. Kupiłem nowy, którego szybko odechciało mi się używać. Mam swoje bardzo przyzwoite DA 16-50 i widziałem u kolegi, że to szkło potrafi być mocno nieciekawe pod względem rozdzielczości. Również w profi-testach akurat szkła Pentaksa zbierają dość rozbieżne oceny. Jako pierwsze z brzegu przychodzą mi tu do głowy FA 31 czy DA 50. U innych producentów aż takich drastycznych różnic nie stwierdziłem.

 

BTW: Szkło 18-55 to nie jest kit, tylko obiektyw kitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w Pentaksie rozrzut jakościowy w szkłach jest największy

Nie zgodzę się... Pentaxa jest bardzo mało na polskim rynku i kilka nieudanych egzemplarzy stanowi już widoczną czyt. opisaną część. W US i Azji Pentax jest bardzo mocnym graczem właśnie ze względu na jakość, którą oferuje.

 

FA 31 czy DA 50.

 

FA 31 trudno porównać do czegokolwiek, pentaxowe ogniskowe są swietne... ale co z tego jak większość tego i tak nie zauważy... tak jak w woskach ktoś widzi blask i głebię a większości się "błyscy"

 

DA 50 to trochę przerost formy nad treścią, albo inaczej przerost ceny... fakt jakość wykonania jest dużo lepsza niż C 50 1.8 (ten to jest "miszcz" w jakości wykonania :lol:) lub N 50 1.8 ale to swiatło... 1k PLN to juz do 1.4 blizej.

 

BTW: Szkło 18-55 to nie jest kit, tylko obiektyw kitowy.

Oj tam, oj tam... słówek się nie czepiaj :P kit nie będzie do kitu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do tego tematu jak można ze swoim pytaniem, zastanawiam się nad kupnem lustrzanki, ale używki na początek tak do zapoznania się z fotografią lustrzaną :D . Na alledrogo jest sporo używek tylko nie wiem na co zwracać uwagę, którą firmę i co na początek powinno być w zestawie. Warto w ogóle się pchać w coś takiego jak używka? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto w ogóle się pchać w coś takiego jak używka?

Jak ze wszystkim ;)

Gdybym miał kupować używane lusterko to skupiłbym się na przebiegu, sprawdził żywotność migawki i koszt wymiany..., również HOT/DEAD piksele matrycy warto sprawdzić, reszta to elektronika i może paść za chwilę a może służyć bezproblemowo do końca żywota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką markę brać ewentualnie pod lupę, która uchodzi za bardziej trwałą? Wiem jak jest z używkami liczę się z tym. Wszystko zależy od ceny jak nic nie trafię w miarę ok z jakością i kasą to po prostu kupię biedniejszy model, ale nówkę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile kasy chcesz przeznaczyć, jeżeli zależy Ci na trwałości to najlepiej kupić coś semi-profi od kogoś kto chciał mieć fajną puchę ale okazała się za duża/trudna/brzydka itp. i chce sprzedać. Nikon DXXX, Canon XXD lub coś w tej klasie. Ale to, jak wszystko, zależy od kasy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się... Pentaxa jest bardzo mało na polskim rynku i kilka nieudanych egzemplarzy stanowi już widoczną czyt. opisaną część. W US i Azji Pentax jest bardzo mocnym graczem właśnie ze względu na jakość, którą oferuje.

Tego argumentu z polskim rynkiem nie rozumiem. Reprezentatywność opinii na polskim forum P jest dla mnie wystarczająca. Poza tym argument nie działa choćby ze względu na to, że w testach publikowanych gdziekolwiek na świecie sprawdza się jeden egzemplarz obiektywu i nie prosi się o następną sztukę, bo pierwsze szkło jest słabe.

 

Zawsze możesz też zerknąć na amerykańskie forum Pentaksa i sprawdzić, co sądzą o stabilnej jakości obiektywów P :) . Jak dobrze pamiętam, odzwierciedla się to również w rankingach na tamtym forum, np. dość rozbieżne oceny są chyba dla wersji DA 18-55 II i 18-55 WR. Nie mówiąc już o DA 16-50 czy DA 18-135.

 

Reszta Twojego posta raczej poza tematem stabilnej jakości, więc nie komentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentatywność opinii na polskim forum P jest dla mnie wystarczająca.

 

pentax.org.pl (sam jestem zarejestrowany)

Mamy 8352 zarejestrowanych użytkowników

 

forum.nikoniarze.pl (też jestem zarejestrowany)

Użytkownicy: 58388

 

I teraz 10 walniętych obiektywów P i 10 N - gdzie to będzie bardziej "słyszalne"?

Poza tym Pentax to w Polsce marka niszowa a forum to bardzo miłe ale kameralne miejsce - i super bo jest bardzo merytoryczni ciekawe.

 

Ja nadal uważam, że rozrzut jakościowy P jest niewielkim problemem w porównaniu do N (o reszcie nie wspominam bo nie zgłębiałem, ale C wcale nie jest wyjątkiem).

 

Tyle z mojej strony na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej moje propozycje nie przejdą... ale warto czekać na okazje) zostaje śledzić alle i inne, zawsze ktoś sprzedaje bo mu lustrzanka nie pasuje.

Szczerze mówiąc to kupując najniższy model lustrzanki jakiegokolwiek producenta to jakość jest podobna, obrazowanie również; różnią się niuansami, które tylko na forach urastają do poważnych różnic (vide jakość szkieł Pentaksa ;) )

Później to jest kwestia tego co lepiej leży w ręce, czy jest mniejsze czy większe itp. Jeżeli miałbyś jakieś modele to można ewentualnie porównać i wskazać faworyta, jeżeli miałbym polecać to poleciłbym Pentaksa :good:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentax.org.pl (sam jestem zarejestrowany)

forum.nikoniarze.pl (też jestem zarejestrowany) Użytkownicy: 58388

Podałem Ci przykład dużego forum. Chyba to zignorowałeś. Poczytaj.

BTW: Forum nikoniarzy znam wystarczająco dobrze, mimo że od roku czy dwóch zaglądam bardzo rzadko.

 

 

I teraz 10 walniętych obiektywów P i 10 N - gdzie to będzie bardziej "słyszalne"?

Źle zadane pytanie. :) Oddźwięk będzie większy na nikoniarzach, bo więcej ludzi to forum czyta.

 

Poza tym ta logika jest tylko pozorna. Przyjmij jeszcze taką sytuację:

100 osób posiada pentaksowy obiektyw XX. W 10 przypadkach coś szwankuje i te przypadki zostają zgłoszone na polskim forum.

 

1000 osób posiada Nikkora YY. Tutaj podobnie 10% (czyli 100 osób) ma problemy z tym szkłem i pisze o tym na forum nikonowym. Gdzie wg Ciebie sprawa będzie bardziej nagłośniona i ma szansę zostać bardziej wyolbrzymiona?

 

Czy teraz widzisz, że sprawa nie jest tak jednoznaczna, jak Ci się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie możesz zakładać, że odsetek wadliwych obiektywów jest stały, raczej trzeba odnieść ilość znalezionych wadliwych egzemplarzy do obiektywów w obiegu,a jak na to nałożysz dysproporcje wynikające z popularności marki, to jak wół stoi, że Pentax jest gorszy ;)

 

Jak już pisałem z mojej strony EOT 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ktoś coś może powiedzieć na temat Nikona D3100 z obiektywem 18-105? Akurat lustrzanki jeszcze nie miałem i myślę czy taką lustrzanke, czy jakiegoś dobrego kompakta np. Panasonic Lumix Fz-200. Apratu będą używali wszyscy domownicy. Czy taki obiektyw jest w miare "uniwersalny" czy muszę coś później dokupić? Niestety w kwesti luster to jestem ciemny :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy masz zamiar/piniondz kupować inne obiektywy,bo z jednym to trochę bez sensu się bawić w lustro, zdecydowanie lepiej kupić kompakta z dużym zoomem.

 

Potwierdzam.

Lustrzanka to ostrzejsze zdjecie,wspaniala glebia ostrosci,szybkosc ale z minusow gabaraty(waga),jasne obiektywy drogie,duzo funkcji z ktorych ,,zwykly,,czlowiek napewno nie skorzysta.To tak w skrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ktoś coś może powiedzieć na temat Nikona D3100 z obiektywem 18-105? Akurat lustrzanki jeszcze nie miałem i myślę czy taką lustrzanke, czy jakiegoś dobrego kompakta np. Panasonic Lumix Fz-200. Apratu będą używali wszyscy domownicy. Czy taki obiektyw jest w miare "uniwersalny" czy muszę coś później dokupić? Niestety w kwesti luster to jestem ciemny :oops:
ja mam dokładnie ten zestaw nikona jestem meeeega zadowolony jak przystało na amatora, co chcesz wiedzieć konkretnie (obiektyw jak na moje potrzeby jest idelany, wiadomo jasny super to on nie jest ale z drugiej strony jak będe chcial jasny obiektyw to sobie kupie jakąś 50tkę...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.