Skocz do zawartości

HOWTO - QD (glinkowanie), SwirlX


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi , też wam schodzi tyle Quick Detailera przy glinkowaniu ? ja musze sie już zaopatrzeć w nowa butelke bo ta z zestawu z glinki umiera powoli. Ktos gdzies pisał że rozcieńcza QD pół na pół z woda , ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie , probował ktoś?

 

Drugie pytanko o ręczne usuwanie swirl`sów SwirlX`em , po raz kolejny krótko czy to ma sens ? Jak to robić żeby osiągnąć maxymalny efekt jaki się da własnymi rękoma ? Do tej pory próbe robiłem tylko nakładając go żółtym aplikatorem Meg`sa , efekt... prawie żaden :) Jedyny konstruktywny wniosek z obserwacji jest taki że SwirlX po nałożeniu na aplikator i wcieraniu powiedzmy w ten sam obszar cały czas , wyraźnie zmienia swoją konsystencje podczas tej czynności , na początku jakby grubiej i ostrzej a potem jego drobiny stają się coraz mniejsze , myśle że to świadczy tylko o jego bezpieczeństwie dla lakieru ,gdzie pod koniec czynności na połysk sam jest nacisk. Z tym że weź tak to zrób żeby każdy obszar lakieru uświadczył tej "końcowej fazy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos gdzies pisał że rozcieńcza QD pół na pół z woda

 

Last Touch z linii Detailer jest dedykowany do rozcienczania 50:50 z woda do glinkowania. jest on podobny do QD wiec szanse sa, ze sposon zadziala tez z QD. ale najlepiej od razu kupic LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podepne się pod temat.

Problem jest podobny jak opisał kolega wyżej. Generalnie po glince(którą zresztą użyłem tylko dwa razy w ciągu tego sezonu) używałem DC1 (potem DC2, Wosk NXT2.0) i po pierwszych próbach efekt był ok, sporo swirlów znikneło ale zostały też takie które nie chcą za nic w świecie zejśc- używając DC1 ręcznie tzn. zółtym aplikatorem Megsa i mikrofibrą Megsa- SupremeShineMicrofiber

W końcu użyłem środka SwirlX z myślą, że będzie lepszy...efekt oczywiscie po wszyskim super, lakier sie błyszczy niesamowicie jakies tam ryski poznikały ale znowu nie wszyskie.(jest ich mało i ogolnie widoczne tylko przy bardzo, bardzo mocnym swietle, lub pod słońce a ogólny efekt całego zabiegu od glinkowania po wosk naprawde super)

 

Zdaje sobie sprawe, ze ręczne usunięcie większości Swirlów w/w środkami jest prawie niemożliwe, bądź efekt mógłby być dużo lepszy po dłuższym czasie stosowania.

 

W związku z tym mam pytanie. Będę miał możliwośc "zrobienia" auta swoimi kosmetykami w dośc ciepłym pomieszczeniu.

Chcę zaopatrzyć się w jakis dobry środek do pkt. "przygotowanie powierzchni" chodzi o coś co użyje po 'glinkowaniu'.

Jaki środek możecie polecić ? - nie miałem styczności z innymi(lepszymi) kosmetykami niż Meguiar's więc chętnie coś naprawde dobrego bym nabyl. Juz nawet nie chodzi mi o usunięcie tych wszystkich swirlów tylko o to zeby lakier naprawde był czysty i przygotowany pod politure i wosk.

 

wyglądało by to tak:

1.Dokladne umycie auta (najpierw na myjni czymś "żrącym" w celu usunięcia starej warstwy wosku, następnie szamponem Megs NXT)

2.Glinkowanie

- TUTAJ ŚRODEK o który pytałem wyżej

- Deep Crystal 1 (czy będzie potrzebny jesli użyje tego co wyżej?)

3. Deep Crystal 2

4. NXT Tech Wax 2.0.

 

*lakier czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używając DC1 ręcznie tzn. zółtym aplikatorem Megsa i mikrofibrą Megsa- SupremeShineMicrofiber

 

I wcale się nie dziwię, że te głębsze nie zeszły - za pomocą DC1 tego nie zrobisz - musisz użyć czegoś mocniejszego czyli np. Ultimate Compound.

 

Zdaje sobie sprawe, ze ręczne usunięcie większości Swirlów w/w środkami jest prawie niemożliwe, bądź efekt mógłby być dużo lepszy po dłuższym czasie stosowania.

 

Można usunąć prawie wszystko, ale ręcznie jest to praco/czasochłonne.

 

- TUTAJ ŚRODEK o który pytałem wyżej

- Deep Crystal 1 (czy będzie potrzebny jesli użyje tego co wyżej?)

 

Pierwszy wyklucza drugi - użyj Ultimate Compound i od razu przejdź do politury DC2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co będe mógł użyć obok lub zamiast DC1 ?

 

Co Ty tak się uparłeś tego DC1 :P

Ten środek jest już praktycznie niedostępny. W zastępstwie można użyć SwirlX (trochę mocniejszy), którego użyłeś, a który nie pomógł. Warto spróbować Ultimate Compound - to najmocniejszy środek z dostępnych środków detailerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tak się uparłeś tego DC1

dlatego ze, mam go jeszcze prawie 3/4 butelki a kupowalem juz dawno jak jeszcze byl dostępny.

Więc pomyślalem, że moge użyć jakiegos innego srodka przed lub po DC1 w celu lepszego oczyszczenia lakieru przed kolejnymi etapami.

Niewazne, DC1 moge odstawić w kąt jesli ma nic nie dac lub się gryźć z innym srodkem.

Warto spróbować Ultimate Compound

na pewno kiedyś spróbuje, moze wlasnie teraz ale szczerze powiem, że chciałem spróbowac czegos innego (nie od Megsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.