Skocz do zawartości

Pytania odnośnie padów MonsterShine, 3M, past Scholl


kempus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w zimowe popołudnie ;)

 

1. Jakie macie opinie na temat padów MonsterShine i past Scholl'a? Czy będzie to dobre połączenie? Planuję zakupić polerkę (pewnie Silverline) i po dwa pady polishing i dwa finishing (cutting chyba nie będzie potrzebny). Ceny 3M trochę porażają, ale na pewno są warte swojej ceny. Chciałem jednak spróbować czegoś "ekonomicznego" na początek.

 

2. Czym różnią się pady płaskie od waflowych? Oprócz budowy of course :mrgreen: waflowe są delikatniejsze? Tzn. mniejsze ryzyko powstania niepotrzebnych holo i swirli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie macie opinie na temat padów MonsterShine i past Scholl'a? Czy będzie to dobre połączenie? Planuję zakupić polerkę (pewnie Silverline) i po dwa pady polishing i dwa finishing (cutting chyba nie będzie potrzebny). Ceny 3M trochę porażają, ale na pewno są warte swojej ceny. Chciałem jednak spróbować czegoś "ekonomicznego" na początek.

pady scholla są lepsze, monster coś tam potrafią się rozklejać, jeśli jesteś chętny i Ci się nie śpieszy a poza tym jeśli będzie kilku chętnych można zakupić pady abw, myślę ze da się zrobić po 10-12 zł, zależnie ile będzie chętnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie kilku chętnych można zakupić pady abw

 

mysle ze nawet mozna by na ten temat nowy watek zalozyc. Ja osobiscie tez bylbym chetny na owe pady.

 

Czym różnią się pady płaskie od waflowych

 

Ja osobiscie kupuje waflowe ze wzgledu na to ze utrzymuja dluzej paste na calej powierzchni pada, na plaskich srodek mi zbiera wiekszosc i nie rozpracowuje mi sie rownomiernie calosc - chociaz takie zachowanie moze byc tylko moim bledem a nie wina padow, co nie zmienia faktu ze na waflowych takie akcje raczej mi sie nie przytrafiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem na stronę ABW, nie wiedziałem, że są z Bielska, jak będę miał okazję to do nich wstąpię, z racji tego, że 2-3 razy w miesiącu bywam u dziewczyny na weekend, a od niej do Bielska jest 20 km :-] Nawet z nudów mogę do nich wstąpić :mrgreen:

 

Co myślicie o połączeniu past Scholl'a + pady ABW? Lakier - czerwony Forda, nie metalik, raczej miękki. W tym roku przechodził korektę, jednak konieczność wizyty u lakiernika i jego późniejsze "cuda" sprawiły, że na samochodzie pojawiły się swirle i drobne rysy (nie dopatrzyłem się głębszych rys). Jak najlepiej dobrać pasty i pady, żeby uniknąć późniejszych holo i rys? Czym nakładać cleaner? Zasypałem Was pytaniami, ale dręczy mnie to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

past Scholl'a + pady ABW?
:good:
czerwony Forda, nie metalik, raczej miękki.

Fordowe raczej twarde ale może zwykły jest inny. Może malowany?

Jak najlepiej dobrać pasty i pady, żeby uniknąć późniejszych holo i rys?

Tylko doświadczalnie. Każdy lakier wymaga swojego zestawu. Ciężko jest powiedzieć ze ten i ten będzie dobry.

Czym nakładać cleaner?

Mechanicznie na padzie finiszowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o połączeniu past Scholl'a + pady ABW?

3m vs ABW

Różnica na padzie to z 10zł. W jakości, nawet więcej, ale tym razem na korzyść 3m.

Wg mnie 3M warte są swojej ceny, nawet jak nie złapiesz bakcyla, to łatwo będzie z odsprzedarzą takich padów. Btw, jesteś z krk, to pod nosem masz prawdopodobnie najtańszego sprzedawce 3m, klakiernik.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to łatwo będzie z odsprzedarzą takich padów.
Używanych??
Różnica na padzie to z 10zł. W jakości, nawet więcej, ale tym razem na korzyść 3m.
Nie zgodzę się. Pomarańczowy 3M jest bardzo krótkowieczny ,umarł po zrobieniu dwóch aut. Z tym ze po pierwszym już był mocno zmęczony.

ABW to bardzo fajne pady i nie widzę sensu dopłacania. Jedyny problem jest taki ze nie można ich kupić "w detalu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanych??

Nie takimi rzeczami ludzie handlują. 3M jest na tyle solidne, że nawet po kilku samochodach nie widać zużycia (FP,PP) czego nie mogę powiedzieć o ABW (FP), ponieważ po jednorazowym użyciu i zamoczeniu musiałem go podklejać.

 

Pomarańczowy 3M jest bardzo krótkowieczny ,umarł po zrobieniu dwóch aut.

Całkowicie wykluczasz błąd ludzki?

Jak każdy CP, nie tylko 3m, jeśli jest nierówno naklejony to bije i sie sypie w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kempus, a poradnik czytales?

 

Czytałem, ze dwa razy, ale nigdy teoria nie będzie tym samym co praktyka ;) chętnie przyjrzałbym się pracy kogoś z okolicy małopolski lub śląska, ze względu, że

2-3 razy w miesiącu bywam u dziewczyny na weekend, a od niej do Bielska jest 20 km :-]
:D

 

Mam nadzieję ,że dziewczyna tego nie czyta :lol:
Dziewczyna pracuje w Krakowie, mieszkamy razem, na weekendy jeździ do domu, a ja czasem z nią, jak trzeba przy czymś pomóc ;) nie obraziłaby się :lol:

 

3m vs ABW
Chyba najłatwiej będzie jak po prostu odłożę więcej kasy i kupię po jednym 3M i jednym z ABW (polishing, finishing) i przekonam się jak jest w rzeczywistości, bo jak pisałem - teoria nie zastąpi praktyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.