Skocz do zawartości

Wosk jak Collinite 476 ale kolorowy ?


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Konczy mi sie colli 476s , bardzo lubilem ten wosk, uwazam ze dziala naprawde super, woda na nim pieknie kropelkuje (znacznie lepiej niz np. na lusso oro), blask tez jest OK, zapach, latwosc polerowania - wszystko mi odpowiada w... 95% .

 

Poza...kolorem wosku. Chce woskowac takze biale auto a na nim nie widac zbyt dobrze gdzie wosk jest "spolerowany" a gdzie nie szczegolnie jesli robi sie to szybko.

Potrzebuje wiec kolorowego wosku.

 

Myslalem o colli 915 - ale czy ono jest kolorowe ? I czy ma ten sam piekny zapach co 476s 8-) ?

 

A moze meguiars #16 ?

 

A moze cos innego ? :dontknow:

 

z gory dzieki za rady

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może RaceGlaze55 (podobno mega wytrzymały, w sklepach pisze że aplikuje sie go co 6 miechów) ? on jest czerwony. albo Natyss Red (ale nie wiem jak z wytrzymałością).

A jak Lusso oceniasz ?

Megs bardzo podobny do Coli a droższy więc zazwyczaj bierze sie megsa, aha on jest chyba niebieski.

Co do Colii915 to ci nie pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza...kolorem wosku. Chce woskowac takze biale auto a na nim nie widac zbyt dobrze gdzie wosk jest "spolerowany" a gdzie nie szczegolnie jesli robi sie to szybko.

Potrzebuje wiec kolorowego wosku.

Wbrew pozorom to Ci wogule nie pomoze, no moze tylko troche przy nakladaniu jesli nadal bedzie widoczny kolor wosku to znaczy, ze jest go zdecydowanie za duzo. Normalnie nalozony wosk traci kolor i wyglada identycznie jak wosk bezbarwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie tak, wosk jest kolorowy tylko w pudełku, po prawidłowym nałożeniu powinieneś widzieć tylko bezbarwną mgiełke na lakierze. Jak masz problemy z dostrzeżeniem gdzie wosk jest, a gdzie nie, to zaopatrz się w jakąś ledową latarke, pod takim światłem łatwiej to dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megs 16# jest chyba jasnoniebieski a mowicie ze i tak nie zostawi na lakierze nawet lekko kolorowego nalotu ?

 

Wiem ze widac ale trzeba sie pogimnastykowac i najlepiej polerowac z halogenem za plecami zawsze co jest meczace.

 

Wosku w plynnie nie chce a juz napewno nie NXT (mialem to i uwazam go za niezbyt dobry produkt) .

 

Lusso jest OK, ale bez szoku ...wg mnie polysk jest praktycznie taki sam co po 476, a jakos tak woda nie kropelkuje, lakier nie wydaje sie byc taki "tlusty" po lusso jak po 476.

 

Czy colli 915 pachnie tak samo jak 476 ? 8-)

Ogolnie polecacie 915 dla kogos ktos byl zadowolony z 476 ? czy te woski sa podobne ? i czy 915 jest bardziej trwaly ?

 

Pomozcie bo nie chce kupowac 2 razy tego samego wosku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Była tu mowa o wosku Victoria Concours wiec zapytam.

 

Czy ten wosk da lepsze kropelkowanie od 476 ?

 

476 mam na zime gdzie auta używam i tak dosyc rzadko szczególnie w chlape itp. natomiast na sezon letni potrzebuje wosku, który wytrzyma ~2 miesiące i będzie jak najlepiej kropelkował (bo lubie) za cene max 2x większą od 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.