Skocz do zawartości

Niezadowalające efekty


luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla wielu z Nas to jest tylko hobby wiec trudno mowic tutaj o mistrzostwie. Jak cos nie idzie z jednym srodkiem do nie koniecznie moze to byc jego wina, ale po co sie meczyc, jak mzona wziasc cos z czym wychodzi i miec klopot z glowy. Jesli komus nie odpowiada SRP to moze sprobowac z PB White Diamond/Black Hole, CleraKote Vanila Hand Glaze innym glazem czy czystym clanerem. Tylko, ze niektore cleanery tez po sobie cos zostawiaja a np Vanila Hand Glaze czytalem, ze jest oleisty (ale nie pracowalem z tym srodkiem, jeszcze :) ). Nie ma co sie upierac przy jednym srodku, tylko testowac i miec z tego radoche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoglym jest be, tak ? A czy mistrzowie wosku i polerki wzieli pod uwagę że może coś źle robią i że to nie wina produktu ?

 

Evo , a właściwie to do kogo " pijesz " ? :o Bo na razie tylko jednej osobie coś nie pasuje AG :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

A może coli 840 ? W sumie ta sama marka, więc powinno byś wszystko w porządku :o

Takie rozwiazanie powinno zmniejszyc do 0 prawdopodobienstwo niekompatybilnosci srodkow.

 

Na jasnym aucie z dwuwarstwowym lakierem (bez klaru) nie ma sprawy. Do nowych lakierów z bezbarwnym Pre-Wax Cleaner Collinite się niestety nie nadaje. Jest za mocny. Producent zapobiegawczo nie zaleca go do ciemnych lakierów! (czytaj może rysować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie sądziłem, że moje kropelki rosy na dachu wywołają takie emocje :-]

Panowie.. poczekajmy trochę.. wosk na razie się trzyma, zobaczymy jak długo.. jak znowu po tygodniu zejdzie.. to ja już nie będę dociekał, czy ten duet jest zły, czy ja coś robię źle (choć przykładam się jak mogę ;) ) .. zmienię cleaner i już .. BTW. ten Colli 840 rzeczywiście wydaje się najrozsądniejszą opcją.

 

Edit.

Widzę, że Tomasz jakieś ciekawostki pisze o tym produkcie.. ja tam nie wiem czy mam dwuskładnikowy lakier :o ..ale jest jasny :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

A może coli 840 ? W sumie ta sama marka, więc powinno byś wszystko w porządku :o

Takie rozwiazanie powinno zmniejszyc do 0 prawdopodobienstwo niekompatybilnosci srodkow.

 

Na jasnym aucie z dwuwarstwowym lakierem (bez klaru) nie ma sprawy. Do nowych lakierów z bezbarwnym Pre-Wax Cleaner Collinite się niestety nie nadaje. Jest za mocny. Producent zapobiegawczo nie zaleca go do ciemnych lakierów! (czytaj może rysować)

Miałeś na myśli "dwuskładnikowy", zwykły akryl (baza+utardzacz) :)

No to faktycznie w tym przypadku się nie przyda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś na myśli "dwuskładnikowy", zwykły akryl (baza+utwardzacz) :)
Tak, chociaż bezbarwny też może być dwuskładnikowy (klar+utwardzacz). Chodziło mi o sytuację gdzie są dwie warstwy lakieru (podkład + kolor) bez bezbarwnego, tak jak na starszych samochodach. Może niejasno się wyraziłem ale grunt w tym że w miarę zrozumiale :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawić Colli, jak by nie było, uchodzi za jeden z najtrwalszych wosków.

Oj dziwię się, ze nikt nie zareagowł. To wosk o średniej trwałości. Wszelkie testy m.in. na World Detailing wykazują coś wręcz odwrotnego.

 

Do Jacka w sprawie cen AG Chyba nieświadomie wprowadzasz w błąd czytajacych. Ceny są na podobnym poziomie a nawet niższe. (na tym forum jest czarno na białym)

 

Do Adminów.Proponuję wątek o AG przenieść do" Szukam pomocy" .....Gama kosmetyków AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jacka w sprawie cen AG Chyba nieświadomie wprowadzasz w błąd czytajacych. Ceny są na podobnym poziomie a nawet niższe. (na tym forum jest czarno na białym)

 

 

Marek na prawdę nie miałem zamiaru wprowadzać kogoś w błąd , po prostu w UK AG jest popularny i dostępny w dużych sieciach jak u nas Turtle . A cena hmm ... zarobki nasze i w UK , ale na to już nic nie poradzimy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy ? To który wosk jest trwalszy ? Pokaż te testy, chyba że masz na myśli ten przeprowadzany na kamperze, to możemy sobie go od razu darować bo jest do dupy

 

Chyba robisz teraz jakis żart.. Jeżeli testy WD są do bani to które są ok?

Trwalsze proszę ;większość Swissvaxów,Zymole czy HDwax z AG.To przecież jasne jak słonce. I nie ma co robić w tym temacie rozgałęzienia(nie jest to OT) Proponuje założyć nowy temat. "Czy Coli 476 jest najtrwalszym woskiem?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie z dachu krople też same nie zlatują ale to nie jest wina źle położonego wosku tylko kształtu dachu i jeśli ktoś chce porównywać ten parametr z innymi samochodami to musi szukać takiego samego modelu i to stojącego na równej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.