Skocz do zawartości

Niezadowalające efekty


luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dzisiaj dokładnie umyłem pianą potem 2 wiadra wysuszyłem ręcznikiem ,nałożyłem SRP ,polerowałem MF,i po 20 min. nałożyłem #16 i po 5 min. MF.Zobacze co z tego tym razem wyjdzie.

 

Przepraszam , ale to nie widzisz czy po wypolerowaniu wosku jest efekt i zadowala cię ? Lakier się nie błyszczy ?

Ja od razu widzę czy jest ok czy nie , nie rozumiem dlaczego trzeba czekać do następnego dnia , owszem woski się pocą , ale bez przesady , #16 Megsa to nie jakieś cudo od Zymol-a czy Swissvax-a .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem EHRLE odpuszczam..

Wstąpiłem dziś do Karchera.. gość (starszy pan) powiedział mi, że tą pianą wosku nie zmyję .. i zaproponował ludwik i gąbkę :-]

Oczywiście nie wziąłem sobie jego rady do serca, jednak cały czas zastanawiam się nad tą pianą w tejże myjni.. tylko kolejna sprawa - tam jest taka szczotka do mycia pianą, czyli już jakaś ingerencja w lakier..

Coś czuję, że jednak bez glinki się nie obejdzie..

PS. A o tym nieszczęsnym Autolandzie, o którym wspomniałem nic nie wiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem EHRLE odpuszczam..

Wstąpiłem dziś do Karchera.. gość (starszy pan) powiedział mi, że tą pianą wosku nie zmyję .. i zaproponował ludwik i gąbkę :-]

Oczywiście nie wziąłem sobie jego rady do serca, jednak cały czas zastanawiam się nad tą pianą w tejże myjni.. tylko kolejna sprawa - tam jest taka szczotka do mycia pianą, czyli już jakaś ingerencja w lakier..

Coś czuję, że jednak bez glinki się nie obejdzie..

PS. A o tym nieszczęsnym Autolandzie, o którym wspomniałem nic nie wiecie?

 

jak to mówią , " co nagle to po diable " , ja bym sobie spokojnie poczekał , pojeździł , mył na myjniach bezdotykowych a wosk po miesiącu puści.. przeciez autko tragicznie nie wygląda , nie ?

No chyba że mocno cie " przypiliło " na wypróbowanie nowych kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaproponował ludwik i gąbkę
Gość wie co mówi Tłuszcze z jakimi daje radę Ludwik to przy nich nasze woski to pryszcz.

Ale do rzeczy Jeśli nie chcesz zaczynać od nowa z użyciem Cleansera (uważam że nie ma takiej potrzeby) ściągnij wątpliwej jakości warstwę wosku tym samym SRP. Tyle, że jak pisali poprzednicy -trzeba się przyłożyć i bardziej go "wypracować". Po polerce daj troszkę czasu na stabilizację warstwy SRP (1-2 godz) przetrzyj jeszcze raz MF i połóż wosk. Tu też bym: po pierwsze nie robił całego auta tylko spokojnie 1-3 2-4 (woskowane elementy) a pd drugie cieniutko!!! Lepsze dwie cienkie niż jedna gruba ;) - to stara zasada. I wszystko zakończ do momentu gdy poczujesz wilgoci w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, tylko SRP powiadasz :o ..a ja już szykowałem się na robienie od podstaw, czyli glinka i dopiero SRP :) ..no dobrze, zrobię może tak jak mówisz; najpierw oczywiście umyję auto szamponem, bo przecież już dążyło się zabrudzić :x ..a może, żeby być spokojniejszy, to odwiedzę jednak tego Karchera :)

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, :x ..a może, żeby być spokojniejszy, to odwiedzę jednak tego Karchera :)

Dzięki za odp.

Nie przejmuj się tak bardzo, dziesiątki woskowań przed tobą.

 

 

no jak wyglada takowe połaczenie na aucie, wszyscy pkacuja jak kropelkuja rozne cuda, a sa tacy co sa niedowololeni, wiec moze komus to sie przyda w wyborze woskow

Popieram działania na produktach z "rodziny" Takie zestawienie daje gwarantowany rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano może.. np. dziś rano na dachu (w nocy coś tam popadywało) miałem cały dach w dość drobnych i równych kroplach.. ale nie było charakterystycznych śladów spływających promieniście kropel (później wstawię zdjęcia). Być może u mnie faktycznie wystarczy umyć i przelcieć QD..

Hm.. a w weekend miałem potraktować pianą z myjni Karcher, SRP i położyć znowu wosk 476 .. ale tylko dach i maskę - dla testu ..no i sam już nie wiem :)

Kurczę.. co ten detalling robi z człowieka.. do samochodu bez aparatu foto. nie podchodź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jakoś mam takie wrażenie, że jak położę drugą warstwę na to co jest, to już w ogóle nie wiadomo czego oczekiwać.. wiesz, za pierwszym razem pewnie nałożyłem za grubo, poza tym ten wosk co jest może kiepsko się trzymać (nakładane pod wieczór, wilgoć, itp.) .. wiadomo co z tego wyjdzie jak jeszcze dołożę wosku.. nie wiem czy mimo wszystko nie przelecieć SRP, zeby usunąć ten pierwszy, "wątpliwy" wosk.. i porządnie nałożyć świeżą cienką warstwę.. albo i dwie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luko nie wiem co bys chciał miec , po zdjęciach widać że ładne krople , te nieregularne to wynik połączenia dwóch lub trzech kropli , zerknij na pas dachu nad drzwiami , ładne , okrąglutkie , soczyste :) . Wiec o co chodzi ? :o

 

Nie ten połysk ? Fakt , lakier masz raczej niewdzięczny na bajer błysk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..chodzi o to, że pierwszego dnia po woskowaniu jak spadł deszcz, to kropelki były dużo równiejsze i mniejsze i spływały po dachu (http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3250) - i to mi się podobało, bo wg mnie cała zabawa w detalling polega na tym, aby lakier był jak najbardziej gładki a woda wypierana, aby mogła gładko spływać - w tej chwili cały dach usiany jest kroplami, które na nim zalegają :/ (maska w sumie też)

Mało tego, na drugi, czy trzeci dzień.. na dachu już były zalegające duże placki (3-5 cm średnicy) wody - nie wiem, może to przez duży deszcz; teraz jakby nieco lepiej, ale nic nie spływa.

Dlatego cały czas porównuję do tego pierwszego dnia, kiedy było naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.