Skocz do zawartości

Przygotowanie lakieru pod woskowanie; jaki dobry wosk?


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się jesień, zima i chciałbym spróbować jakiś lepszych środków do konserwacji karoserii. Dotychczas na moim BMW (szafirowo czarny metalik) stosowałem wosk koloryzacyjny czarny w zasadzie po to by drobne odpryski zatuszować, ale incydent z pyłkami z drzew (lipa) dał mi do myślenia i chciałbym użyć czegoś naprawdę dobrego. Co zatem wykoncypowałem. Na początek APP P10 aby zlikwidować drobne ryski i jakieś wtrącenia z drzew, potem wosk Megs'a Professional Paste Wax. Lub zrezygnować z pierwszej pozycji na rzecz Ultimate Compound i dopiero potem wosk. Jeśli macie fachowcy jakiś inny pomysł chętnie przeczytam i zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz czy na prawde nie znalazles tu na forum watkow, ktore odpowiedzialy by na Twoje pytania?

 

Jesli nie ma rys, swirlsow, hologramow, wystarczy cleaner np duragloss bonding agent i sealant CCP #111.

Jesli sa swirlsy itp to do recznej pracy meg's uc, a potem to co wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie. Poczytałem wcześniej na tym forum trochę o woskach, ale na to nie wpadłem. Po za tym przeraziła mnie skrótowość nomenklatury, bo jak kupić wosk o nazwie FK? :-]

 

[ Dodano: 1 Wrzesień 2010, 20:45 ]

Tomasz czy na prawde nie znalazles tu na forum watkow, ktore odpowiedzialy by na Twoje pytania?

 

Jesli nie ma rys, swirlsow, hologramow, wystarczy cleaner np duragloss bonding agent i sealant CCP #111.

Jesli sa swirlsy itp to do recznej pracy meg's uc, a potem to co wyzej.

 

Co to jest, jak to wygląda? Hologramy wiem jak wyglądają, ale ich nie mam, natomiast drobne ryski są, np. pod klamkami, ale nie takie jak po myjniach automatycznych, bo auto myję ręcznie. Jeśli zamierzam coś polerować to ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne ile kaski chcesz wydać.

 

Hmm, a są jakieś optymalne rozwiązania? Zaczynałem od Sonaxa i myślałem kupić Wosk CARNAUBA Premium CLASS ale jak znalazłem się tu na forum, to uznałem że są lepsze specyfiki. Zymol jest pewnie bardzo drogi, Megs, Collinite sądzę że spokojnie przeżyję. Pierwotnie myślałem żeby oddać samochód w ręce super fachowców, czyli do http://www.ochronalakieru.pl/ , ale póki co 3000 zł nie jestem wstanie wydać aby zabezpieczyć samochód.

Konkretnie na sam lakier do 300zł mógłbym zaszaleć :D W zestawach <500zł znalazła się pozycja Ultimate Quik Detailer zaraz po woskowaniu, jako konserwacja. Czyli mam rozumieć że jest to opcja po myciu auta celem utrwalenia wosku, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie myślałem żeby oddać samochód w ręce super fachowców, czyli do http://www.ochronalakieru.pl/ , ale póki co 3000 zł nie jestem wstanie wydać aby zabezpieczyć samochód.

wszystko spoko, ale pamiętaj, 6 lat gwarancji/zabezpieczenia to kompletny kit marketingowy, przyznają to nawet ludzie z DB.

do 300PLN mój zestaw wygląda mniej więcej tak:

 

glinka (np. Chemical guys, coś podobnego, cena wyjściowo wysoka, ale produkt bardzo wydajny, jeśli będziesz robił tylko własne auto, to starczy na 3 lata kwartalnego oczyszczania);

 

cleaner - ew. cleaner lekko ścierny np. Dodo Juice Lime Prime / Lime Prime Lite, R222 Paintwork cleanser, Poorboy's World Polish with sealant;

 

wosk - np. Collinite 476, Collinite 845, Meguiars #16, R222 Carnauba Wax, FK 1000p Hi temp. woski wymieniłem w sumie kierując się głównie kryterium finansowym, wszystkie są z przedziału 80-120PLN. zawsze możesz kupić kilka samplerów, większość kosztuje koło 35PLN, więc za 120złotych wytestujesz kilka wosków, jak choćby dowolne DoDo Juice, RaceGlaze, Lusso.

 

w budżecie do 300PLN nie kupowałbym środków ściernych, tylko dobrze oczyścił lakier.

jeśli chcesz walczyć z rysami, to pomyśl nad tzw. AIO - Zaino AIO, wymieniony PB PwS, AG SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkę mam sonax'a i nie wiem czy zmienić ją na tę którą wymieniłeś czy pozostać przy swojej bo lakierowi nie zaszkodzi, a powiem że dobrze obrabia. Wspomniałeś o samplerach, ale gdzie je kupię? I kolejna sprawa, czy decydując się na jedną markę, np. Zaino AIO jako przygotowanie do woskowania, wosk mogę użyć innej, np. Collinite 845?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfiki już wybrałem i proszę o korektę jak coś nie będzie ze sobą współpracować.

 

1) Mycie Szampon SONAX

 

2) Glinka BH wersja (miękka)

 

3) Przygotowanie powierzchni: Ultimate Compound Meg'sa

 

4) Wosk: Colli 476 (zastanawiam się nad no. 915 lub no. 845 aby wydobyć czarny metalic BMW)

 

5) Quik Detailer Meg'sa lub Ultimate Quik Detailer Meg'sa, ale nie wiem czy warto dopłacać.

 

Potrzebuję jakiś aplikatorów do nakładania wosku, polerowania. Są zółte Meg'sa, ale nie wiem które wybrać, zwykły gąbkowy czy mikrofibry?

 

Do osuszania powierzchni po myciu warto kupować mikrofibrę dedykowaną, np Water Magnet Microfiber Meg'sa, czy oszczędzić i kupić w markecie "Jana"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osuszania powierzchni po myciu warto kupować mikrofibrę dedykowaną, np Water Magnet Microfiber Meg'sa, czy oszczędzić i kupić w markecie "Jana"?

Zamiast "wafla" możesz kupić Miracle Dryer'a lub Fluffy Dryer'a. Za ten drugi zapłacisz 1/3 ceny Water Magnet'a, a jest naprawdę porządny.

Tak jak napisał Evo, brakuje czegoś pomiędzy UC a woskiem. Proponuję jakiś cleaner

A dlaczego nie glaze?? Na przykład DC2 od Meg'sa albo Black Hole od Poorboy's. Skoro lakier jest czarny ...

Quik Detailer Meg'sa lub Ultimate Quik Detailer Meg'sa, ale nie wiem czy warto dopłacać.

Warto. Musiałbyś tylko sprawdzić czy UQD lubi się z #476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie glaze?? Na przykład DC2 od Meg'sa albo Black Hole od Poorboy's. Skoro lakier jest czarny ...

może dlatego że jeśli stosuje UC to pewno lakier niejest w stanie idealnym i to co nieusunie UC pokryje SRP. w sumie to chyba bardzo fajny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego że jeśli stosuje UC to pewno lakier niejest w stanie idealnym i to co nieusunie UC pokryje SRP

Nie jestem do końca przekonany. Używałem kombinacji UC=>DC2=>wosk na lakierze nie idealnym :) i efekt końcowy był naprawdę dobry.

 

DC2 to Diamond Cut 2.0? Jeśli tak, to zastanawiam się po co to stosować skoro napisali na stronie Meg'sa że : " jest super szybką, pozostawiającą minimalne zarysowania, ścierną emulsją polerską" Mam generować zarysowania pod wosk? 8-)

 

UC Megs'sa chcę użyć do zlikwidowania śladów po owadach i żywicach z drzew. Lakier jest bdb stanie. Chyba że czegoś nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.