Skocz do zawartości

Przygotowanie lakieru pod woskowanie; jaki dobry wosk?


zent

Rekomendowane odpowiedzi

DC2 to Diamond Cut 2.0?

Nie. DC2 = Deep Crystal Step 2 Polish ... czyli czysta politura/glaze.

UC Megs'sa chcę użyć do zlikwidowania śladów po owadach i żywicach z drzew. Lakier jest bdb stanie.

Zdefiniuj "ślady". Jeśli masz je na lakierze to benzyna ekstrakcyjna, glinka i zwykły cleaner np. Lime Prime Lite od Dodo. Jeśli to wżery to powinien wystarczyć Ci SwirlX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC2 to Diamond Cut 2.0?

Nie. DC2 = Deep Crystal Step 2 Polish ... czyli czysta politura/glaze.

UC Megs'sa chcę użyć do zlikwidowania śladów po owadach i żywicach z drzew. Lakier jest bdb stanie.

Zdefiniuj "ślady". Jeśli masz je na lakierze to benzyna ekstrakcyjna, glinka i zwykły cleaner np. Lime Prime Lite od Dodo. Jeśli to wżery to powinien wystarczyć Ci SwirlX.

 

Zamiast benzyny ekstrakcyjnej używałem zmywacza silikonowego, potem glinki Sonax i pod światło widać że plamka została. Może uda mi się zrobić zdjęcie, to będzie widać o co chodzi. Oczywiście jakieś ryski można zobaczyć na lakierze, np pod klamkami, ale nie są to slady po myjni mechanicznej, bo takowej nie odwiedzam.

 

[ Dodano: 6 Wrzesień 2010, 21:23 ]

zent, jaki auto ma przebieg i czy miało kiedyś robioną polerke ?

 

Przebieg 93000 km. Polerkę miało raz, grubość lakieru fabryczna.

 

[ Dodano: 6 Wrzesień 2010, 21:54 ]

Takie mam skazy lakieru na dachu w paru miejscach:

 

1skaza.jpg

 

2skaza.jpg

 

Większe czerwone koła zakreślają ślady po jakimś dużym owadzie, który zabił się na antenie :mrgreen:, natomiast reszta to efekt jakiejś zaschniętej żywicy, która odstaje od lakieru, lub po zmyciu zostawiła płaski ślad, ale widoczny własnie pod światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.