Skocz do zawartości

SwirlX Megsa - nie działa ?


koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakieś 2-3 tygodnie temu odebrałem samochód od lakiernika. Z całości ogólnie jestem zadowolony jednak dach i fragment maski ma koliste zarysowania, prawdopodobnie od nieudolnej polerki. Postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce i samemu usunąć ryski.

Kupiłem sobie SwirlX do tego gąbkowe pady, mikrofibrę do polerowania oraz ręcznik z mikrowłókna do osuszania samochodu. Wcześniej samochód umyłem na myjni bezdotykowej, dokładnie osuszyłem i swoją walkę zacząłem na szyberdachu. No i sprawa wygląda tak że jak rysy były tak dalej są. Nie wiem co źle robię, a może dobrałem zły produkt ?

pozdrawiam

koniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz jakieś foto?

a może jakoś lepiej przygotować powierzchnie, oczyścić glinką i umyć porządnie szamponem i wodą żeby nowych zarysowań nieporobić.

SwirlX jest na najsłabsze koliste zarysowania, może twoje są zamocne? dalej jest scratchX oraz na najgorsze ultimate coumped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ciemno więc fotki nie zrobię, jutro postaram się wrzucić. Glinki nie używałem, bo uznałem że samochód ma świeży lakier i przez te 300km które do tej pory przejechałem nie miał okazji się "zasyfić".

 

Jutro wrzucę te fotki i ocenicie jaki środek powinienem zastosować.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

koniu, Jeżeli lakiernik robił coś na dachu np polerkę to prawdopodobnie użył mocnej pasty która zostawiła spore hologramy i tutaj SwirlX przy pracy ręcznej może być za słaby więc lepiej UC albo SwirlX na maszynie albo SwirlX ręcznie na padzie tri-kolor na agresywnej stronie a potem na finishing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa fotki:

 

47125559.jpg

34528164.jpg

27807692.jpg

61655079.jpg

91631174.jpg

 

I teraz pytanie, jak się za to zabrać ;) Czy potzebny jest Megs UC czy może użyć czegoś od innego producenta np. Poorboy's World Black Hole Show Car Glaze ? Chciałbym jednocześnie wyciagnąć z tego lakieru taki śliski mokry połysk.

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wyciągniesz SX. Jak już UC i też nie wiem do końca czy uda Ci się to zrobić wszędzie ręcznie, bo po zdjęciach widać, że są momenty, że jest niezła masakra. Tak to właśnie robią lakiernicy - szkoda gadać.

 

Politury to oddzielny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość samochodu jest ok, jak boki, czy inne elementy. Ale szyber, wygląda w pełnym słońcu koszmarnie. Nie mam już ochoty do nich jeździć, więc chciałbym sam to zlikwidować. Ogólnie to rysy nie są wyczuwalne pod palcem, więc może nie będzie tragedii.

Kupić UC i tą "niemiecką" gąbkę i walczyć ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuj próbuj, ja wczoraj UC u kolegi zmyłem ostre zarysowanie (do białego podkładu) od uderzenia drzwiami na parkingu, trwało toto chwilke a efekt mnie zwalił z nóg. Także wydaje mi sie że na takie ryski to będzie jak ulał i zejdą spokojnie :) dodam że pad bawełniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuj próbuj, ja wczoraj UC u kolegi zmyłem ostre zarysowanie (do białego podkładu) od uderzenia drzwiami na parkingu, trwało toto chwilke a efekt mnie zwalił z nóg. Także wydaje mi sie że na takie ryski to będzie jak ulał i zejdą spokojnie :) dodam że pad bawełniany.

Jak mozna zmyc zarysowanie do podkladu, recznie pasta UC - cuda ???

Jesli zrobiles cos recznie UC to bylo to zwykle zarysowanie klaru, ktore jest biale jesli jest przetarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeże temat ... wczoraj pierwszy raz zrobiłem taki swój mały "projekt", samochód ojca, Volvo S60 2,5 roku, 40k na liczniku, niewielkie gdzieniegdzie powierzchowne zadrapanie i sporo swirlx'ów. Samochód umyty, wyglinkowany i zacząłem przygotowanie powierzchni, SwirlX, średni pan, polerka orbitalna, 5000 obrotów, tak jak na www Megsa ... i nic, swirlxy jak były tak są, tyle, że może w niewielkim stopniu mniej widoczne. Próbowałem spolerować zadrapania ScratchX 2.0 ... i powiem szczerze, również niesatysfakcjonujący rezultat.

 

Co robię źle :o:o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wysokie te obroty ??

Być może lakier jest dość twardy.

 

Osobiście polecam nabyć próbki 3m (2x16.99zł) i dwa pady (średni i miękki).

Do prywatnego użytku jak znalazł - starczy na lata.

Ewentualnie do wyjątkowo twardego lakieru trzeci, zielony korek.

 

Niestety wynalazki jak swirlsx czy scratchx nie sprawdzają się ze względu na to że każdy ma lakier o innej twardości dlatego lepiej jest używać czegoś "systemowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uzyłem megsa UC na padzie tri-color i rysy niestety zostały. Może te najmniejsze usunąłem ręcznie ale i tak zostało ich od cholery :/

 

Zaczynam powątpiewać czy dam radę bez maszyny :(

 

Testowałem jeszcze UC na innym elemencie i fakt trochę pomógł, ale na tyle tarcia to efekt bardzo słaby. Nie wiem czy siły za mało używam, a może jest za twardy lakier i ręcznie nie dam rady...

Jak będzie pogoda to postaram się zrobić zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.