Skocz do zawartości

Pytanie o Meguiar s


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Można ogólnie z pewnym dystansem powiedzieć i użyć lekkiego porównania, że UC i SX są to swego rodzaju "odpowiedniki" w serii detalicznej do past M105 oraz M205 w serii profesjonalnej ;)

No i mnie Łukasz ubiegł. :) Ale to porównanie jest jak najbardziej prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok piszecie że to "odpowiednik" ale czy te pasty różnią się czymś?? Pytam bo chce spróbować past megsa i właśnie nie wiem które wybrać a widzę że róznica w cenie jest znacząca. UC i SX kosztuja w sumie 100zl a 105 z 205 ponad 300zl...czy nie lepiej za tą kwotę kupić system 3m??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok piszecie że to "odpowiednik" ale czy te pasty różnią się czymś??

Oczywiście, że się różnią. Tak jak już Łukasz wspomniał - SX i UC to seria detaliczna więc do aplikacji ręcznej i za pomocą DA (=niewielkie ryzyko narobienia szkód jeśli wpadną w ręce laika). #105 i #205 to seria profesjonalna więc aplikacja za pomocą rotacji (= ryzyko narobienia szkód większe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC i SX kosztuja w sumie 100zl a 105 z 205 ponad 300zl...czy nie lepiej za tą kwotę kupić system 3m??

 

Tylko weź pod uwagę, że za cenę ponad 300 zł dostajesz butle 1L, a nie tak jak w przypadku UC i SX 0,5L.

 

Resztę opisał już Artur. Dodam tylko, że M105 i M205 również nadaje się do pracy za pomocą DA.

 

Co do porównania 3M i Megsa:

 

1. Za ponad 300 zł w Megsie kupisz cały system czyli M105 i M205 - zdecydowanie te 2 etapy wystarczą do zrobienia pełnego procesu.

 

2. Za prawie taką samą cenę (około 320 zł) kupisz cały system 3M czyli zielony, żółty i granatowy korek. Również osiągniesz zapewne podobne efekty końcowe.

 

3. Po krótce małe porównanie: zielony korek jest nieco bardziej agresywny niż M105 - pasta 3M jest bardziej gęsta i w mojej ocenie Megsem pracuje się trochę przyjemniej gdyż jakby wolniej zasycha. Żółty korek jest trochę bardziej agresywny niż M205. Zostaje Tobie granatowy korek, ale to już typowy finish - używasz go na niebieskim padzie, a w systemie Megsa np.:

 

3M żółty korek + 3M żółty pad = M205 + 3M żółty pad

3M granatowy korek + 3M niebieski pad = M205 + 3M niebieski pad

 

Używałem takiej konfiguracji i sprawdza się naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC i SX kosztuja w sumie 100zl a 105 z 205 ponad 300zl...czy nie lepiej za tą kwotę kupić system 3m??

 

Tylko weź pod uwagę, że za cenę ponad 300 zł dostajesz butle 1L, a nie tak jak w przypadku UC i SX 0,5L.

 

to nie lepiej kupic po dwa opakowania UC i SX i wychodzi po 1L opakowania i koszty około 200 zł a nie 300 za 105 z 205 ??? ;) tak na moje rozumowanie, jezeli zle mysle to mnie poprawcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej kupic po dwa opakowania UC i SX i wychodzi po 1L opakowania i koszty około 200 zł a nie 300 za 105 z 205 ??? ;) tak na moje rozumowanie, jezeli zle mysle to mnie poprawcie ;-)

ale teoretycznie uc i sx nie można stosować na rotacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa

dziś w piwnicy odkopałem kawałek mojego dachu z auta

byl on lakierowany w 3 kolory i grubo zawalony klarem

potraktowałem go 2000 papierem

i chciałem zobaczy czy UC sobie poradzi

i jestem zaskoczony

nakładałem pomarańczową gąbką 3M

jest prawie lustro ale pod światłem widać drobne ryski

a próbowałem różnymi sposobami

docisk bez docisku małe duże obroty i efekt zawsze taki sam

co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC i SX kosztuja w sumie 100zl a 105 z 205 ponad

 

3M żółty korek + 3M żółty pad = M205 + 3M żółty pad

3M granatowy korek + 3M niebieski pad = M205 + 3M niebieski pad

 

Czyli w sumie lepiej uzywac produktów megsa bo wg tego opisu potrzebujemy tylko dwa srodki i 2 rodzaje padów, a w 3m 3 srodki i 3 pady wiec koszty rosna. a ja szukam ekonomicznego i dobrego złotego srodka ;)

zielony korek w megsie omijamy i jakby go nie było ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupujac te dwa srodki megsa tez da sie zrobic auto na lustro ?? bo własnie staje przed wyborem czy komplet 3m czy megsa, a skoro moge megsa kupic w mniejszych opakowaniach i uzyskac na 2 padach a ne 3 to chyba wybór bedzie oczywisty ;) UC i SX powinien dac rade zrobic z czarnego lakieru lusterko ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, skoro 205 jest agresywniejsze od UF, to jest w stanie osiągnąć takie samo wykończenie jak po UF ?

 

Dla porównania napiszę tak: kiedyś z Julkiem przy jednym aucie zrobiliśmy porównanie: on robił UF+niebieski pad 3M, a ja M205 i ten sam pad - nie przyglądaliśmy się nie wiadomo jak, ale nie było widać różnic w samym wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.