Skocz do zawartości

Karta SIM do nawigacji


Rekomendowane odpowiedzi


Cześć
Może ktoś z Was wie czy u któregoś z operatorów jest możliwość żeby np kupić pakiet GB i żeby był aktywny aż do wyczerpania lub np rok? Chodzi o to żeby nie doładowywać co miesiąc i żeby wyszło to jak najtaniej. Potrzebna karta do telefonu który będzie służył tylko do nawigacji (mapy Google, Yanosik...)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Orange Free na kartę.

Do kupienia jest masa pakietów w zależności od potrzeb i setki GB do odebrania nawet za darmo, bo często coś rozdają.

Teraz na sam start mamy 200 GB pod warunkiem wysłania SMS TAK na numer 80290 ze zgodami (oczywiście po wysłaniu zgód możemy je wycofać i nie będzie żadnego dzwonienia z ofertami, a GB zostają z nami) + 100 GB za zalogowanie się do apki Mój Orange więc w sumie 300 GB w kraju za 0 zł. Pakiety z GB w roamingu również można wykupić, bo nie wspomniałeś czy potrzebne tylko w kraju, czy również za granicę.

Bierzesz starter za 5 zł w jakimś zielonym sklepie czy gdzie tam wygodniej żeby ją zarejestrować i tutaj ważność na tyle ile ma ten starter.

Jednak robisz doładowania online najlepiej 6*5 zł=30 zł (najlepiej, bo za jednorazowe doładowanie online za 5 zł dostaje się 12,5 GB, a np. za 10 zł jest ich 15 GB/za 30 zł 25 GB więc tutaj już ucieka nam kilkanaście GB jeśli nie chce nam się poświęcić dodatkowych kilku klików by te 6 razy doładować po 5 zł). Dostaje się 75 GB a kasa nadal zostaje na koncie, więc wydajemy ją na usługę przedłużenia ważności konta + tych GB na rok za 29 zł kodem USSD *101*365# lub wydając dodatkowe 39 gr za koszt SMS AKT365 na 411 wychodzi 29,39 zł.

Takim sposobem masz w sumie 375 GB w kraju gdzie o ważności zapominasz na rok za wydane 34 zł wliczając w to starter, a złotówka nadal na koncie.

 

Jest jeszcze starter online: https://www.orange.pl/view/kup-starter za 299 zł i wszystko ważne rok, więc wychodzi nam niecałe 25 zł miesięcznie za 2 TB internetu + coś około 100 GB w UE, no i do nawigacji zbędne ale są rozmowy, SMS'y i MMS'y. Z takim starterem dostajesz dodatkowe GB za doładowanie online więc za 5 zł masz ich nie 12,5 GB a 22,5 GB.

Ogólnie w Orange jest sporo myków na kilkaset, a nawet tysiące GB w zależności od tego ile chcemy wydać, bo można również przenieść numer z innej sieci i po wykonaniu kilku kroków mamy No limit+4677,5GB (114,67GB w UE) na 17 miesięcy za 387 zł (22,76 zł/mies.).

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Orange Free na kartę.....
.... Bierzesz starter za 5 zł w jakimś zielonym sklepie czy gdzie tam wygodniej żeby ją zarejestrować i tutaj ważność na tyle ile ma ten starter.
Jednak robisz doładowania online najlepiej 6*5 zł=30 zł (najlepiej, bo za jednorazowe doładowanie online za 5 zł dostaje się 12,5 GB, a np. za 10 zł jest ich 15 GB/za 30 zł 25 GB więc tutaj już ucieka nam kilkanaście GB jeśli nie chce nam się poświęcić dodatkowych kilku klików by te 6 razy doładować po 5 zł). Dostaje się 75 GB a kasa nadal zostaje na koncie, więc wydajemy ją na usługę przedłużenia ważności konta + tych GB na rok za 29 zł kodem USSD *101*365# lub wydając dodatkowe 39 gr za koszt SMS AKT365 na 411 wychodzi 29,39 zł.
Takim sposobem masz 375 GB w kraju gdzie o ważności zapominasz na rok za wydane w sumie 34 zł wliczając w to starter, a złotówka nadal na koncie.

Wydaje się że to dobra opcja w Orange za brak aktywności nie pobierają opłaty? No bo robię 6 doładowań i włączam rok ważności konta i na koncie przez rok nic się nie będzie działo, nie będę kupował pakietów, doladowywał konta itd. W Plusie za brak aktywności pobierają opłatę za każdy miesiąc bez aktywności na koncie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007
Plush
Starter za 5zł > Doładowujesz za 50 i masz 25GB na 90 dni

Po tych 90 dniach wlączasz sobie "rok ważności konta" kodem lub w aplikacji iPlus za 10zł > Aktywujesz cykliczny pakiet internetu 5GB za 5zł na miesiąc.

Cały rok wychodzi za 55zł (zakładając że zmieścisz się w tych 5GB miesięcznie)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również zainteresowała mnie oferta Orange. Jak doładuję konto 5 czy 6 x po 5 zł i włączę RWK za 29 zł i po tym jak doladuję konto ponownie za 5 zł to dostanę 12,5GB które będzie ważne tylko 2 dni czy do terminu RWK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, daniel23584 napisał(a):

to dostanę 12,5GB które będzie ważne tylko 2 dni czy do terminu RWK?

Będzie ważne tyle ile konto, bo to jest bonus za doładowania i on wchodzi właśnie do tej tabelki, którą przedłużasz. Więc nie ma tak, że przedłużasz do tych 365 dni i po doładowaniu nagle zbija do 2 dni.

orange.png.100da6bf6bf23002df141e0e4412ce98.png

Tylko za 29 zł musi być KONIECZNIE kodem USSD *101*365# lub wydając dodatkowe 39 gr za koszt SMS AKT365 na 411, bo jak włączysz przez ich aplikacje klikając "przedłuż ważność", to za 29 zł przedłużysz jedynie środki na koncie głównym bez internetu.. ot taki ich trochę chamski myk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
W dniu 11.03.2024 o 12:33, fargovitae napisał(a):

Osobiście polecam Orange Free na kartę.

Do kupienia jest masa pakietów w zależności od potrzeb i setki GB do odebrania nawet za darmo, bo często coś rozdają.

Teraz na sam start mamy 200 GB pod warunkiem wysłania SMS TAK na numer 80290 ze zgodami (oczywiście po wysłaniu zgód możemy je wycofać i nie będzie żadnego dzwonienia z ofertami, a GB zostają z nami) + 100 GB za zalogowanie się do apki Mój Orange więc w sumie 300 GB w kraju za 0 zł. Pakiety z GB w roamingu również można wykupić, bo nie wspomniałeś czy potrzebne tylko w kraju, czy również za granicę.

Bierzesz starter za 5 zł w jakimś zielonym sklepie czy gdzie tam wygodniej żeby ją zarejestrować i tutaj ważność na tyle ile ma ten starter.

Jednak robisz doładowania online najlepiej 6*5 zł=30 zł (najlepiej, bo za jednorazowe doładowanie online za 5 zł dostaje się 12,5 GB, a np. za 10 zł jest ich 15 GB/za 30 zł 25 GB więc tutaj już ucieka nam kilkanaście GB jeśli nie chce nam się poświęcić dodatkowych kilku klików by te 6 razy doładować po 5 zł). Dostaje się 75 GB a kasa nadal zostaje na koncie, więc wydajemy ją na usługę przedłużenia ważności konta + tych GB na rok za 29 zł kodem USSD *101*365# lub wydając dodatkowe 39 gr za koszt SMS AKT365 na 411 wychodzi 29,39 zł.

Takim sposobem masz w sumie 375 GB w kraju gdzie o ważności zapominasz na rok za wydane 34 zł wliczając w to starter, a złotówka nadal na koncie.

 

Jest jeszcze starter online: https://www.orange.pl/view/kup-starter za 299 zł i wszystko ważne rok, więc wychodzi nam niecałe 25 zł miesięcznie za 2 TB internetu + coś około 100 GB w UE, no i do nawigacji zbędne ale są rozmowy, SMS'y i MMS'y. Z takim starterem dostajesz dodatkowe GB za doładowanie online więc za 5 zł masz ich nie 12,5 GB a 22,5 GB.

Ogólnie w Orange jest sporo myków na kilkaset, a nawet tysiące GB w zależności od tego ile chcemy wydać, bo można również przenieść numer z innej sieci i po wykonaniu kilku kroków mamy No limit+4677,5GB (114,67GB w UE) na 17 miesięcy za 387 zł (22,76 zł/mies.).

A wiesz moze czy takie triki są w Plusie albo T-Mobile?

Bo kupilem Orange, zapłąciłem 36PLN - mam 81 GB na rok - super - ale na moim "zapupiu" jest jedna kreska zasięgu internetu i kontakt z kamerą praktycznie działa. Zaś w PLUSIE mam 3/4 krechy  - wiec chyba sproboje przeskoczyć na plusa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Kurczę, to słabo z tym zasięgiem. Problem w tym, że z tego co widzę to tylko Orange ma pakiety GB, które na rok można przedłużyć w fajnej cenie.

Reszta operatorów wypada właśnie średnio, bo np. w T-Mobile za rok ważności samego konta trzeba zapłacić 30 zł i nie przedłuży internetu, więc tutaj trzeba jeszcze kombinować z dodatkowymi pakietami przedłużającymi internet.

Plus 29 zł, ale tak samo jak T-Mobile przedłuża samo konto na połączenia wychodzące bez internetu.

Najlepiej sprawdzić na stronce btsearch.pl jakie nadajniki są w pobliżu i szukać innego taniego rozwiązania, ale z tym może być ciężko.

https://komorkomat.pl/jaki-maja-zasieg-wirtualni-operatorzy/ tutaj jest spis z czyich masztów korzystają różni operatorzy, więc jak Plus ma lepszy zasięg to może LycaMobile? Znalazłem jakąś ofertę dla nowych klientów https://www.lycamobile.pl/pl/ucustomer/pltd06gb/, która za 5 zł/30 dni daje nam 10 GB tylko nie wiem jak oni mają z ważnością. Oczywiście obniżenie ceny tylko na 12 miesięcy i później powrót do 10 zł/30 dni.

Można kombinować z subskrypcjami typu https://aero2.pl/pakiety-aero/ / https://www.heyah.pl/heyah01/oferta-internet / https://mobilevikings.pl/pl/oferta-na-karte tylko tutaj robi się kilka stówek na rok zamiast kilkudziesięciu zł, więc nie wiem czy to taki opłacalny temat do monitoringu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
56 minut temu, fargovitae napisał(a):

Reszta operatorów wypada właśnie średnio, bo np. w T-Mobile za rok ważności samego konta trzeba zapłacić 30 zł i nie przedłuży internetu, więc tutaj trzeba jeszcze kombinować z dodatkowymi pakietami przedłużającymi internet.

Dokładnie ;/ robie analize i wyglada to słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem na allegro starter 280Gb na rok za 45zł ... przyszła sam karta i email gdzie jak krowie na rowie wytłumaczono co i gdzie wysłać , by po 5 min mieć te 280 Gb i rok ważności konta . Potem dostałem esa od orange że jak założę ich aplikację , to dołożą 100GB tyle ze na 31dni . Dla moich potrzeb tzn. żeby nie uszkodzić aparatów w iphone mam drugi  tani telefon z yanosikiem, google maps i spotyfy/radiem zamontowany na motocyklu mam nadzieję że w  zupełności mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.