Skocz do zawartości

Weryfikacja zestawu kosmetyków.


Kotu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zajmowałem się czyszczeniem swoich samochodów głównie hobbystycznie lecz teraz dostałem kilka zleceń i prosił bym kogoś doświadczonego o pomoc z której chemii zrezygnować na rzecz której marki oraz czego tutaj brakuje? Z góry dzięki za pomoc😁
RR Customs 

plastic cleaner oraz dressing -plastiki 

Leather Cleaner oraz Conditioner Matt-do skóry 

Alcantara cleaner-pranie alcantara 

Glass cleaner- czyszczenie szyb 

Fabric cleaner -czyszczenie tapicerki,podsufitki

Iron remover- osad metaliczny 

Quick detailer - nabłyszczać 

Bug remover- usuwanie owadów 

ADBL 

Black water dressing- dressing do opon 

Apc- uniwersalne 

Tar & glue - do usuwania smoły i żywicy 

TFR- oprysk 

 Dodatkowo; Shiny garage shampoo 

maxifi pre wash oraz płukanka. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś o historii RRC na polskim rynku? O zniszczonych elementach przez ich chemię? Kupiłbym cokolwiek, ale nic od nich.

APC ADBL do wymiany na przykład na kocha. Black Water ma problem z padającymi atomizerami. To tak na szybko ode mnie.
Wyryte w skale z S20 FE 5G











  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MMCzysci napisał(a):

Czytałeś o historii RRC na polskim rynku? O zniszczonych elementach przez ich chemię? Kupiłbym cokolwiek, ale nic od nich.

APC ADBL do wymiany na przykład na kocha. Black Water ma problem z padającymi atomizerami. To tak na szybko ode mnie.
Wyryte w skale z S20 FE 5G










 

Dzięki za pomoc. To co byś zaproponował zamiast RRC ? Te same produkty tylko z firmy ADBL? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 16:34, analyzator napisał(a):

Żadnego z tych produktów bym szczerze nie kupił 😉 cześci z uprzedzenia .

Shiny szampon spoko jako wyjątek. Pytanie który.

Shiny garage sleek premium. To co byś zaproponował zamiast chemii od Adbl i Rrc ? Narazie nikt konkretnie nie argumentuje czemu niby są nie dobre i co można znaleźć bardziej profesjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kotu

Zestaw do czyszczenia skór z AutoGraph -bardzo przyjemny w użytkowaniu. 

APC Surfex HD od BiltHamber - mi odpowiada.

Do oprysku lub użycia w formie piany Touch Less od Bilthamber.

Do smoły - Prickbort

IRON RH+ od KIURLAB.

QD - tutaj masz pełne pole do popisu od CC Gold Premier, po Geyona, SSW od ADBL, AutoGraph Sapphire.

Do szyb to dowolność - ja używam Kiurlaba i AutoGrapha i sobie chwalę. 

Do bonnetowania to Funky Witch Yellow Broom (i bonnetowanie i czyszczenie wnętrza auta).

 

To tylko moja opinia, a wiadomo jak to jest z opiniami: każdy ma swoją 🙂 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kotu rrc za podejście do klienta i brak kultury - mocny argument. Plus kika wpadek dot jakości. ADBL - bo do tej pory nie byłem zadowolony z żadnego produktu od ADBL i każdy miał cechy, które sprawiały, że wybrałbym coś innego.

W ciemno to szukaj w carpro, bilthamber. I wiele wiele innych. Jakaś lista powstanie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colourlock i Maxifi godne polecenia. Do plastików cała paleta produktów. Może być APC w rozcienczeniu, może być gotowy IC, na przykład Cleantle.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@MMCzysci A mógł byś coś polecić do usuwania naklejek z busa InPost/Gls?  Myślałem zakupić tar and glue z Adbl, chociaż na YT widziałem filmik jak ktoś usuwa klej za pomocą nitro. Do zrobienia 18 busów ( i jak robiłeś taką usługę to ile mniej więcej brałeś za tą usługę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nitro to dobry pomysł. Korzystam z Vasco, używałem jeszcze Prickborta, ale w Vasco bardziej odpowiada mi konsystencja, może po prostu poleżeć dłużej i zdziałać więcej. Co do rozklejania samochodów, nie robię tego i nie czuję się kompetentny na tyle w tej materii, żeby doradzać. Być może, że standardowe T&G będą za słabe na okleinę kurierską, bo z małymi naklejkami radzą sobie bez problemu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka, plastikowe żyletki i po kawałku aż zejdzie wszystko, klej możesz usunąć Kochem Eulex, może się też przydać krążek na wkrętarkę do usuwania naklejek/kleju. Po usunięciu naklejek i kleju pewnie i tak będzie widać ślad i bez polerki się nie obejdzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 17:28, Kotu napisał(a):

Witam. Zajmowałem się czyszczeniem swoich samochodów głównie hobbystycznie lecz teraz dostałem kilka zleceń i prosił bym kogoś doświadczonego o pomoc z której chemii zrezygnować na rzecz której marki oraz czego tutaj brakuje? Z góry dzięki za pomoc😁
RR Customs 

plastic cleaner oraz dressing -plastiki 

Leather Cleaner oraz Conditioner Matt-do skóry 

Alcantara cleaner-pranie alcantara 

Glass cleaner- czyszczenie szyb 

Fabric cleaner -czyszczenie tapicerki,podsufitki

Iron remover- osad metaliczny 

Quick detailer - nabłyszczać 

Bug remover- usuwanie owadów 

ADBL 

Black water dressing- dressing do opon 

Apc- uniwersalne 

Tar & glue - do usuwania smoły i żywicy 

TFR- oprysk 

 Dodatkowo; Shiny garage shampoo 

maxifi pre wash oraz płukanka. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fabric cleaner -czyszczenie tapicerki,podsufitki

Alcantara cleaner-pranie alcantara

plastic cleaner, Leather Cleaner oraz Conditioner Matt-do skóry 

KOCH POLSTAR 

 

 

TFR- oprysk 

Bug remover- usuwanie owadów 

TFR z Cleantle rozpuszczał mi w lato owady Ew. Industrial od nich. Dodatkowo idealnie sprawdzi się też jako pre wash, dobrze ogarniesz nim opony, felgi, silnik i wnęki.  

 

ADBL 

Black water dressing- dressing do opon 

oraz dressing -plastiki  - PERL CARPRO

( ja to wrzuciłem na skóry 1:5 / 1:10 w W124 i wyszły super. Opony koncentrat, plastiki 1:3 / 1:5 )

 

Apc- uniwersalne  ( polecam z Cleantle )

te niżej to moim zdaniem według uznania. 

 

 

Tar & glue - do usuwania smoły i żywicy 

Glass cleaner- czyszczenie szyb 

Iron remover- osad metaliczny 

Quick detailer - nabłyszczać

 Dodatkowo; Shiny garage shampoo 

maxifi pre wash oraz płukanka. 

 

 

Jeśli nie robisz tego zawodowo, a po godzinach to postanowiłem skorygować  delikatnie o to z czego ja korzystam a raczej są to wielozadaniowe kosmetyki.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal9304 @MMCzysci A co myślisz o paście 3w1 od menzerna one step polish ? Myślę czy taka pasta da radę wyrównać ślady na lakierze po okleinie kurierskiej. (Busy będą robione pod sprzedaż więc myślę że nie ma sensu jakoś bardzo mocno odświeżać lakier ) Ewentualnie sonax ex02-06/Final bądź honey 2 i 3 na średnim padzie ?  Dzięki za pomoc 👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.