Jump to content

Ekoskóra, skóra syntetyczna


Recommended Posts

Hej

Nie długo ma wjechać do mnie Toyota której wnętrze obite jest skórą syntetyczną, czym to czyścić i impregnować?

Pół ekoskóry czy jakieś tam imitacje skóry, czyściłem Interior cleaner który jest również do skór ale impregnowanej go Leather Milk z GS, nie wiem czy właściwie.

Niby znalazłem z Colorlocka zestaw do ekoskóry ale szukam czegoś tańszego i w większym opakowaniu niż 150 ml.

 

Link to comment
Share on other sites

Czyścić możesz tym czym pisałeś bo to tworzywo sztuczne , co do impregnacji to nie ma sensu bo nic ci to nie da. Możesz zabezpieczyć przed transferem kolory i uszkodzeniami .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

@xadamx może i z plastikowej krowy, czasami widać z daleka że to sztuczne, a czasami trzeba mocno się zastanowić co jest na fotelach.

Z Bindera mam interior cleaner który jednak zostawia delikatną ożywioną powłokę i chyba będzie to właściwy produkt do tego.Szkoda że taki drogi.

Link to comment
Share on other sites

@marcineke różne nazwy u różnych producentów . Wspólnym mianownikiem jest to że to tworzywo sztuczne . Możesz zabezpieczyć ale nie odżywiasz bo to plastik. Najważniejsze żeby zabezpieczyć przed UV i przetarciami. Użyj po clenerze czegoś jak Gyeon Leather coat lub Colourloock versiegelung.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ja skaje traktuje gyeon leather coat bo mi zostało sporo po wcześniejszym aucie z skórzaną tapicerką. Działa bardzo dobrze odżywia kolor i nie błyszczy. Traktowałem też skaje różnymi interior qd, funky witch gentleman, koch refresh cockpit care. Wszystko dawało bardzo dobre efekty jednak leather coat był najlepszy pod względem trwałości.

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie na ekoskore do impregnacji wpadnie Tenzi Leather Creme, producent przewiduje go też do sztucznej skóry.

Testuje też Auto Graph Leather Cleaner i Leather Protect i na razie jestem zachwycony, a już idzie Cleaner i impregnat od Swag.

Materiału będzie na dobry rok.

Link to comment
Share on other sites

@marcineke każdy producent napisze że można stosować bo - szkody nie zrobi a produkt się sprzeda . Pytanie po co ? Impregnaty i mleczka które służą do nawilżania skór nic nie zrobią z tworzywem sztucznym a tym jest sztuczna/eko/veganska/pu "skóra" itd. Wszystkie w/w materiały są skórą tylko z nazwy. Odpuść sobie tego typu produkty bo jak to dziadzia mówi "szkoda prądu"

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.