Skocz do zawartości

Ekoskóra, skóra syntetyczna


marcineke

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Nie długo ma wjechać do mnie Toyota której wnętrze obite jest skórą syntetyczną, czym to czyścić i impregnować?

Pół ekoskóry czy jakieś tam imitacje skóry, czyściłem Interior cleaner który jest również do skór ale impregnowanej go Leather Milk z GS, nie wiem czy właściwie.

Niby znalazłem z Colorlocka zestaw do ekoskóry ale szukam czegoś tańszego i w większym opakowaniu niż 150 ml.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścić możesz tym czym pisałeś bo to tworzywo sztuczne , co do impregnacji to nie ma sensu bo nic ci to nie da. Możesz zabezpieczyć przed transferem kolory i uszkodzeniami .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx może i z plastikowej krowy, czasami widać z daleka że to sztuczne, a czasami trzeba mocno się zastanowić co jest na fotelach.

Z Bindera mam interior cleaner który jednak zostawia delikatną ożywioną powłokę i chyba będzie to właściwy produkt do tego.Szkoda że taki drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke różne nazwy u różnych producentów . Wspólnym mianownikiem jest to że to tworzywo sztuczne . Możesz zabezpieczyć ale nie odżywiasz bo to plastik. Najważniejsze żeby zabezpieczyć przed UV i przetarciami. Użyj po clenerze czegoś jak Gyeon Leather coat lub Colourloock versiegelung.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skaje traktuje gyeon leather coat bo mi zostało sporo po wcześniejszym aucie z skórzaną tapicerką. Działa bardzo dobrze odżywia kolor i nie błyszczy. Traktowałem też skaje różnymi interior qd, funky witch gentleman, koch refresh cockpit care. Wszystko dawało bardzo dobre efekty jednak leather coat był najlepszy pod względem trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na ekoskore do impregnacji wpadnie Tenzi Leather Creme, producent przewiduje go też do sztucznej skóry.

Testuje też Auto Graph Leather Cleaner i Leather Protect i na razie jestem zachwycony, a już idzie Cleaner i impregnat od Swag.

Materiału będzie na dobry rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke każdy producent napisze że można stosować bo - szkody nie zrobi a produkt się sprzeda . Pytanie po co ? Impregnaty i mleczka które służą do nawilżania skór nic nie zrobią z tworzywem sztucznym a tym jest sztuczna/eko/veganska/pu "skóra" itd. Wszystkie w/w materiały są skórą tylko z nazwy. Odpuść sobie tego typu produkty bo jak to dziadzia mówi "szkoda prądu"

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.