Skocz do zawartości

Cleantle - Fabriclean+


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

@alexander.p @alexander.p Pre spray 1:10 a płukanka 1:30 lub stosuje kwaśną płukankę z Chemspec bo mam 5l a stosuje się jej tylko 50 ml.

Piana 1:10 bardzo mała, płukanka też nie na piany, koncentrat fajnie się pieni...

Teraz byłem w aucie, zapach świeżości, ostatnio jak używałem Enzim do tapicerki to mimo że płyn ładnie pachnie, czuć było myszami w środku, nawet czyściłem dokładnie odkurzacz łącznie z myciem filtra i dalej ten dziwny zapach, tu od 3 prań Fabriclean i zapach jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle oczywiście podczas pracy mógłby mieć miły zapach choć nie nachalny, teraźniejsza wersja podczas pracy nie ma zapachu ale po praniu i podczas schnięcia wyczuwalna jest taka wilgotna świeżość.

Jestem ogromnym miłośnikiem zapachowej chemii, ale zauważyłem że zapachy owocowe typu mango są świetne ale szybko się nudzą, mam Interior Cleaner z Carlab którego uwielbiam ale po skończeniu 5l więcej nie kupię bo już mi się ten zapach znudził, a mam inne o zapachu kwiatowo- perfumowanym ale takie delikatne i są super.

Byłem teraz przy aucie powąchać podczas schnięcia, fajny zapach świeżości.Mi się podoba, choć nie potrafię określić co to za zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto jak wyjeżdża po praniu i czyszczeniu wnętrza zawsze jest perfumowane więc zapach potrzebny jest do umilenia pracy.

perfumy zawsze wybieram do wieku czy płci kierowcy, chyba że fabrycznie nowe auto to zostawiam zapach nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Cleantle ostatnio otwarłem baniaczek 5l kupiony na BF, zmieniliście coś w składzie względem wcześniejszych wypustów?Zapach nie wzmocniony, jako pre spray brak różnic, ale podczas płukania sporo piany podczas odciągania, na szczęście w odkurzaczu piany nie za dużo, ale zauważalnie więcej podczas płukania....może to wina grubej wykładziny w BMW.Niby nie przeszkadza ale dziwnie się pracuje, wolałbym lekką pianę pod szczotką niż pod ssawką.

Przyznam że miałem mocno zapuszczone dywaniki, 2x Pre spray nałożony i odciągnięte i byłem pewny że będę drugi raz prał a tu się okazało że wszystko zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zużyłem większą część butelki Fabrica jako płukanka przy ostatnich praniach ekstrakcyjnych, ale naszło mnie by spróbować go też użyć jako prespray z uwagi na jego zapach i brak ryzyka białych zacieków, gdy coś poleci na ścianę lub podłogę przy praniu kanapy w domu. Wielu producentów chemii do prania dzieli swoje prespray’e na enzymatyczne do plam białkowych i alkaliczne do innych plam ogólno-brudowych 🙂 Czy możecie podpowiedzieć czy Fabric też jest nakierunkowany na jeden typ bardziej niż na inny, czy raczej jest to jeden produkt do wszystkiego? Pytanie pojawiło się w głowie po przeczytaniu Waszego porównania Fabrica do APC z pierwszej strony:

W dniu 19.09.2023 o 10:30, Cleantle napisał(a):

Fabriclean+ na pewno mniej się pieni w wyższych stężeniach niż APC2. Ma bardziej rozbudowany skład co powoduje, że może się sprawdzić na większej ilości różnorakich plam (z tłustymi też sobie poradzi). 

Czy przypadkiem nie chodzi o to, że Fabriclean lepiej sobie poradzi z plamami białkowymi od APC i wg standardowej nomenklatury praczy jest on bardziej zaliczany do produktów enzymatycznych z zastrzeżeniem, że z tłustymi radzi sobie równie dobrze jak APC? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@luk45z apc zostawiają zacieki bo mają wodorotlenek sodu który się krystalizuje.

Fabriclean+ nie jest enzymatyczny. To nowoczesny produkt łączący cechy enzymatycznych i zasadowych produktów.

Zgodnie z naszą polityka unikamy jak możemy drażniących składników- enzymy do nich należą. 

Możesz go używać jako prespray, jako produkt do prania, a także super sprawdza się w praniu mikrofibr.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@luk45z 50-80ml na 5kg prania, zalezy też czy to z wosku fibry z czyszczenia i jaka gramatura.

Ja zazwyczaj używam około 50ml na brudne fibry z czyszczenia auta i qdkow. Fibry 350gsm plus ręczniki Looper 600gsm i Soaker 1000gsm

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pacjenta do testowania użyłem jako pre-spray 1:10 z lekko letnią wodą na ciemnej wycieraczce do butów, wypłukałem samą wodą. Uprał ją tak samo dobrze jak Maxifi przy okazji zostawiając fajny zapach w przedpokoju 🙂 

Uprałem też porcję fibr, dałem 60ml na fibry po QDkach, interior qd, wnękach, felgach i oponach. Czyli taki miks czystszych fibr zapchanych spray woskami i brudniejszych jak np z docierania dressingu na oponach. Dopranie tych najgorszych fibr z czarnych śladów oceniam na 95%, te od QDków mięciutkie, chłonność przywrócona, jest bardzo dobrze 🙂 Na plus średnia ilość piany w pralce, są płyny do prania fibr że w podobnej ilości prania i w zalecanej przez producenta dawce piana sięga prawie po sufit bębna. Takiego zastosowania tego środka się nie spodziewałem, przez takie smaczki ten środek coraz bardziej mi się podoba 😀 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.