Skocz do zawartości

Nieznośny zapach po czyszczeniu dywanów


dziordzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie - czy ktoś  może mi pomóc z problem związanym z zapachem dywanu po praniu? 

Jakiś czas temu wyprałem dywan (za pomocą odkurzacza piorącego) prespray + środek piorący. Po czyszczeniu dywanu wydobywał się z niego nieznośny zapach - coś na zasadzie kwasu. Wyprałem go ponownie lecz zapach pozostał. Spróbowałem posypać dywan sodą oczyszczoną jednakże nic to nie pomogło. 

Zmieniłem środki czyszczące i wyprałem inny dywan lecz problem jest ten sam zatem wiadome jest, że problem nie leży w środkach czystości. 

Zapach jest na tyle problematyczny, że dywan jest w pokoju w którym są zamknięte drzwi, uchylone okno a woń jest wyczuwalna na korytarzu. 

Obydwa dywany prałem w pomieszczeniu gdzie jest prawidłowa cyrkulacja powietrza przy otwartym oknie i drzwiach i tam samo ze schnięciem. 

Czy ktoś miał taki przypadek i może zaradzić? (wcześniej nie miałem takich problemów a prałem dywany w identyczny sposób w tym samym miejscu) aby problem nie powtarzał się w przyszłości? 

Czy są ewentualnie jakieś środki do usuwania zapachu? 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Ostatnim razem posypałem sodą oczyszczoną i od czekałem 1 dzień lecz nie pomogło. Spróbuję zgodnie z sugestią i poczekam kilka dni. Czy ma ktoś pomysł czym to może być spowodowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu miałem to samo.

Soda leżała 3 dni i nie pomogła.

Więc dywan trafił na przymusowe suszenie na słoneczku, ale i tak już położyłem na niego kreskę bo zapadła decyzja o zakupie nowego.

Ale po wyschnięciu zapach kwasu przerodził się w zapach stodoły. Stawiam że to może być związane z wykonaniem dywanu z gównolitu, chodź to jeszcze stara dobra produkcja z przed 30 lat.

Tak czy inaczej pers poleciał na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie patrzeć woda w gąbce skisła 😞 Można podjechać na ozonowanie albo kupić sobie taką maszynkę bo nie są drogie. Generalnie chyba go przemoczyłeś i nadmiar wody poszedł w gąbkę skąd nie ma szans odparować, możesz podnieść dywan i zobaczyć czy nie jest mokry od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo pomogła soda oczyszczona.Posypalem sporo na dywan po 2 dniach zapach ustał , odkurzyłem odkurzaczem i już.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka


Dodam że dywan ma 9 lat i jest z Ikea .Posypany sodą leżał na tarasie częściowo w słońcu

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego przy nowym odkurzaczu. Okazało się, że pracował na połowie mocy i nie odciągał tak jak powinien. Po wysuszeniu smród niesamowity. Po ponownym przepraniu naprawiony odkurzaczem wszystko ok.
Chemspec ma produkty do usuwania zapachów. Używam kill odór plus. Można oddać do dobrej pralni gdzie piorą na wskroś, odwirują wirówką i wysuszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.