Jump to content

Nieznośny zapach po czyszczeniu dywanów


dziordzio

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie - czy ktoś  może mi pomóc z problem związanym z zapachem dywanu po praniu? 

Jakiś czas temu wyprałem dywan (za pomocą odkurzacza piorącego) prespray + środek piorący. Po czyszczeniu dywanu wydobywał się z niego nieznośny zapach - coś na zasadzie kwasu. Wyprałem go ponownie lecz zapach pozostał. Spróbowałem posypać dywan sodą oczyszczoną jednakże nic to nie pomogło. 

Zmieniłem środki czyszczące i wyprałem inny dywan lecz problem jest ten sam zatem wiadome jest, że problem nie leży w środkach czystości. 

Zapach jest na tyle problematyczny, że dywan jest w pokoju w którym są zamknięte drzwi, uchylone okno a woń jest wyczuwalna na korytarzu. 

Obydwa dywany prałem w pomieszczeniu gdzie jest prawidłowa cyrkulacja powietrza przy otwartym oknie i drzwiach i tam samo ze schnięciem. 

Czy ktoś miał taki przypadek i może zaradzić? (wcześniej nie miałem takich problemów a prałem dywany w identyczny sposób w tym samym miejscu) aby problem nie powtarzał się w przyszłości? 

Czy są ewentualnie jakieś środki do usuwania zapachu? 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informację. Ostatnim razem posypałem sodą oczyszczoną i od czekałem 1 dzień lecz nie pomogło. Spróbuję zgodnie z sugestią i poczekam kilka dni. Czy ma ktoś pomysł czym to może być spowodowane? 

Link to comment
Share on other sites

Dwa lata temu miałem to samo.

Soda leżała 3 dni i nie pomogła.

Więc dywan trafił na przymusowe suszenie na słoneczku, ale i tak już położyłem na niego kreskę bo zapadła decyzja o zakupie nowego.

Ale po wyschnięciu zapach kwasu przerodził się w zapach stodoły. Stawiam że to może być związane z wykonaniem dywanu z gównolitu, chodź to jeszcze stara dobra produkcja z przed 30 lat.

Tak czy inaczej pers poleciał na śmietnik.

Link to comment
Share on other sites

No jakby nie patrzeć woda w gąbce skisła 😞 Można podjechać na ozonowanie albo kupić sobie taką maszynkę bo nie są drogie. Generalnie chyba go przemoczyłeś i nadmiar wody poszedł w gąbkę skąd nie ma szans odparować, możesz podnieść dywan i zobaczyć czy nie jest mokry od spodu.

Link to comment
Share on other sites

Miałem tak samo pomogła soda oczyszczona.Posypalem sporo na dywan po 2 dniach zapach ustał , odkurzyłem odkurzaczem i już.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka


Dodam że dywan ma 9 lat i jest z Ikea .Posypany sodą leżał na tarasie częściowo w słońcu

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Miałem coś takiego przy nowym odkurzaczu. Okazało się, że pracował na połowie mocy i nie odciągał tak jak powinien. Po wysuszeniu smród niesamowity. Po ponownym przepraniu naprawiony odkurzaczem wszystko ok.
Chemspec ma produkty do usuwania zapachów. Używam kill odór plus. Można oddać do dobrej pralni gdzie piorą na wskroś, odwirują wirówką i wysuszą.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.