Skocz do zawartości

Początek przygody detailing + korekty


cathos
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marcineke,

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły 3 z 4 paczek, mam już :

  1. Piana : Sonax 
  2. Szampon : ADBL snowball
  3. APC : Koch Green
  4. Opony: Tire & Rubber
  5. SSW : ADBL 
  6. Deiron : ADBL Vampire
  7. Dressing środek : Funky Witch
  8. Skóra : CL clean + protect
  9. Smoła : Prick Bort
  10. szyby : Hyper Glass


ze sprzętów : 10x Fibry 220mg, ręcznik do suszenia WS, 3waflowe WF, 5fibr WF, 2 pędzle, 3magic sponge (tak zobaczyć co to 😄 ), szczotki do felg EZ + do opon i dwie rękawice jedna do mycia druga do wnętrza WF i Wax Pro Mou Mit.

Jutro jeszcze ma dojść opryskiwacz Master Ergo 3L+ Lanca 30cm Marolex, K2 szczotka do mycia, Soft99 Micro Liquid Compound Dark, Klinet PRO K2 

 

Teraz żeby to sobie wszystko uporządkować na jutrzejsze mycie :

  1. Zaczynam od felgi nadkoli używając Koch Green w stężeniu 1:20 + vampire adbl (zacząć od vampire czy kocha?)
  2. opryskuje pianą sonax - nie wiem czy powinienem już zacierać przy tej pianie czy tylko spłukać ?
  3. opryskanie miejscowe Prick Bortem 
  4. delikatny oprysk  ADBL vampire w celu deiron ( po całości czy skupić się punktowo?)
  5. Spłukanie i mycie na dwa wiadra przy użyciu ADBL snowball
  6. Spłukanie i mycie szyb z zew. Hyper Glass
  7. Opcjonalnie odtłuszczenie całości Soft99/ Klinet PRO przed SSW?
  8. Spłukanie całego auta i opryskanie SSW z dotarciem ręcznikiem.

 

Czy coś pominąłem albo popełniłem kardynalny błąd? 😄 śmiało linczujcie to pierwsze podejscie pod porządne mycie.

IMG-1343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prick przed pianą, ma być na suchy lakier, całe auto od klamek w dół ....

Zestawik masz zacny....oprócz szamponu za którym nie przepadam masz wszystko co sprawi że mycie będzie przyjemne i fajne, nie masz nic do nabłyszczenia opon ....ani czyszczenia wnętrza, GS rozrób 1:10 lub nawet 1:20 i wymyj wilgotną fibrą.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcineke napisał(a):

Prick przed pianą, ma być na suchy lakier, całe auto od klamek w dół .... oki czyli prick-piana-vampire jako deiron?

Swoją drogą czy mogę większość z tych środków rozpylać tym opryskiwaczem ? myślę że taki prickbot czy Vampir fajnie by się pryskało zamiast machać się atomizerem.

Zestawik masz zacny....oprócz szamponu za którym nie przepadam masz wszystko co sprawi że mycie będzie przyjemne i fajne, nie masz nic do nabłyszczenia opon ....ani czyszczenia wnętrza, GS rozrób 1:10 lub nawet 1:20 i wymyj wilgotną fibrą.

 

Niestety szampon został po zamówieniu jakiś pierdoletów rok temu więc już spróbuję nim, jak będzie upierdliwy to się wymieni na polecane przez was wyżej 😄

Co do wnętrza i felg własnie mnie to trochę zastanawiało.. myślałem żeby psiknąć SSW na felgi po umyciu. a wnętrze rozcięczone APC a potem na wytarte rzucam dressing Funky Witch.

e: Zdecydowanie za mały(0,5l) ten Vampire kupiłem jeśli mam to psikać nierozcieńczone po całym psikać 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon nie jest zły, dopóki nie musisz być w słońcu/wysokiej temperaturze. Fajnie się pieni, jest śliski i pachnie ładnie, także bez przesady.
APC + Funky do wnętrza to dobry zestaw. Pamiętaj o zebraniu APC najpierw wilgotną, a potem suchą mikrofibrą, żeby dobrze wypłukać je z plastików.
Jak było pisane wyżej, Prick przed pianą i potem piana, żeby dłużej leżał, albo jeśli auto jest mocno brudne - dopiero po myciu ręcznym, na suchy samochod. Vampire na całe auto, nie żałuj Przed SSW niczym bym raczej nie odtłuszczał, nie widzę potrzeby. Felgi najpierw porządniej umyj, potem użyj deirona.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke niby mam spray czarna opona w bagażniku z auchan ale zakładam że to niezły syf ... coś polecasz akurat będę przejeżdżał obok sklepu z chemią.

 

obok tematu : czy mogę większość z tych środków rozpylać tym opryskiwaczem ? myślę że taki prickbot, apc czy Vampir fajnie by się pryskało zamiast machać się atomizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.