Skocz do zawartości

Początek przygody detailing + korekty


cathos
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marcineke,

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim miłośnikom czystych aut 😉

 

Do tej pory byłem zwykłym świrem co latał na bezdotykowe 2 razy w tygodniu, obecnie trafiła mi się działka na której mogę zacząć się bawić w bardziej sensowny detailing.

Mam Lexusa IS220D z 2007r lakier 1G0 jeśli ma to znaczenie dla reszty postu.

Cel ? : Chce średnio raz w tyg raz na 2tygodnie usiąść i go dopieścić (prawdopodobnie część kroków nie będzie powtarzana z taką regularnością) oraz pobawić się w polerkę i powyciągać jakieś mniejsze ryski (mam też do zrobienia jedną zaprawkę lakierkiem może pomożecie 😄 ).  

 

Zrobiłem spis wszystkiego co potrzebuje (tak myślę) : Tabelka zakupowa
Dla nie wchodzących w linki wrzucam też fotkę. 

Doradźcie proszę czy to wszystko czego potrzebuje, czy dobrze zostały wybrane poszczególne preparaty oraz najważniejsze :

Polerka + pady + pasta + glinka - nie mam pojęcia od których zacząć żeby z miejsca nie zbankrutować 😄

Chemia

image.png.c390b66ac8b540c0bdef2b58dc43feb3.png

 

Sprzęt

image.png.31aba4baf4380c768d70d7d03adc76c9.png

 

 

POMOCY 😄

Detailing.png

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cathos zmienił(a) tytuł na Początek przygody detailing + korekty

@marcineke wytykaj błędy śmiało, spędziłem pare h nad tą tabelką posiłkując się tematami z forum więc mogłem nieco poduplikować rzeczy a post aby posłuchać doświadczonych co warto a czego się wystrzegać.


To tylko taka lista do której chce dążyć. Pare specyfików adbl mam jak np szampon czy vampir do felg.
Co do kasy, to traktuje to jako hobby więc na spokojnie nie mówię że kupię wszystko na raz, natomiast działeczka kawałek od domu jest więc chcę w miare być przygotowany na następną sesję 😄 

Pytanie od czego zacząć jako bazy i co dokupywać, no i przede wszystkim czy to co wypisałem nada sie do tego co planuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perl nie jest do szyb....

Piana Sonax , będziesz miał na lata 

Apc ok

Dressing, jest mnóstwo lepszych 

Vampire i t-tox to jest  to samo 

Na opony zależy czy chcesz połysk czy nie ale jest tego multum 

Ssw to nie QD, tylko świetny wosk 

Sporo bym zmienił 

Czyszczenie felg....czyste, brudne, zagojone każdy produkt inny, swoje auto to będą zadbane więc wystarczy coś łagodnego....kwas 1-2 razy w roku max, krwawa felga raz na kwartał to max.

Chcesz szybko, prosto i trwałe to nie woski chyba że lubisz, ssw to wosk, prosty w aplikacji trwały.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie Perl miał być do mycia szyb Vampire Liquid będzie dużo lepszy do deironizacji, niż SG. Użyłem D-Toxa kilka razy, więcej już nie Na dobrą sprawę mógłbyś go używać i do felg, ale Vampire Light będzie fajniejszy ze względu na gęstszą konsystencję, dobrą do pedzelkowania.
Miałem sam kiedyś fazę na SSW, ale są dużo przyjemniejsze QD (właściwie SSW jest QW, nie QD), nawet te dosyć tanie. SSW pachnie w miarę przyjemnie, jest trwały, kropelkuje, aplikuje się łatwo... ale wow w wyglądzie nie ma Preparaty do opon Ci się powtarzają, z SG jestem bardzo zadowolony, tego drugiego nie używałem. 3 pędzelki to będzie mało, Work Stuff robi świetne, ale musisz przewidzieć kilka sztuk i rodzajów. Do najbrudniejszej roboty mnie ich szkoda, nadkola czy uwalone smarem zawiasy nie obraża się, jak będą umyte czymś tańszym Z ręczników szal robi ostatnio LE Black Hole, ewentualnie Work Stuff King, ale jest dosyć drogi i szczerze mówiąc trochę wielgachny. Na codzień bardzo fajną opcją jest QD do plastików/skór, jeżeli przewidujesz zabawę z innymi autami, niż swoje, możesz do zestawu CL dorzucić stronga, ale nie jest to konieczne. Nie żałuj kasy na szczotkę do felg, gdyby przyszło Ci do głowy szukać tańszej - wymienione przez Ciebie są właściwie identyczne i co ważne bardzo dobrej jakości. IPA nie musi być ADBL, najlepiej szukaj po prostu czystego alkoholu izopropylowego, jeżeli już chcesz bawić się w rozrabianie. Chodzi o to, że producenci niekiedy sprzedają jako IPA coś, co ma w sobie właściwie śmieszne ilości alkoholu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcineke napisał(a):

Perl nie jest do szyb....

Piana Sonax , będziesz miał na lata 

Apc ok

Dressing, jest mnóstwo lepszych 

Vampire i t-tox to jest  to samo 

Na opony zależy czy chcesz połysk czy nie ale jest tego multum 

Ssw to nie QD, tylko świetny wosk 

Sporo bym zmienił 

Ok a więc :  @marcineke

1. AKTYWNA PIANA: (PreWash)Cleantech Citrus Foam (oprysk) - wybrałem tę z uwagi na to że sprawdza się przy oprysku (nie mam pianownicy)

2. SZAMPON: ADBL Snowball 

3. APC: KOCH GREEN STAR APC 1l

4. DRESSING PLASTIKÓW: CleanTech interrior dressing    - zamieniam na Kenotek Vinyl & Leather ?

5. CZYSZCZENIE FELG: Adbl vampire liquid 

6. ZABRUDZENIA METALICZNE: Adbl vampire liquid - zamiast dodatkowego d-tox

7. NA OPONY: SHINY GARAGE Pure Black Tire Cleaner

8. NA SMOŁE I ŻYWICE: MAC Prickbort 124

9. MYCIE SZYB:  K2 NUTA PRO  chyba że polecisz coś innego

10. ODTŁUSZCZANIE: Alkohol IPA (dzięki  @MMCzysci)

11. CZYSZCZENIE SKÓRY: COLOURLOCK SOFT CLEAN

12. ZABEZPIECZENIE SKÓRY: COLOURLOCK LEDER VERSIEGELUNG

13. QD: QD SSW ADBL 500ml  zamieniam na Auto Graph Sapphire lub Ceramic Q-Detailer od Ultracoat aby położyć na wosk HoW Sapphire

14. WOSK:  House Of Wax Sapphire

15. OWADY : GoGo Insect

16. Cleaner przed woskiem Micro Liquid Compound

 

Sprzęcik:

 

1.Pady ????

2.Polerka Yato YT-82200// Evoxa HDF 12///adbl roller 9mm

3.Pasta???

4.Recznik glinka???

5.LampaRooks OK-03.3005

6.Szczotka do felg #1Daytona lub ez detail

7.Rękawice  Mou Mitt od WaxPro

8.Pędzel  Workstuff 3szt. + jakieś z miękkim włosiem z castoramy?

9.Mikrofibra waflowaWorkstuff

10. Opryskiwacz/Pianownica    Marolex Ergo Alka Line 1000  1L

11. ADBL Magic Sponge 

12. Ręcznik do osuszania  CarPro Dehydrate   LE Black Hole, ewentualnie Work Stuff King

13. Wiaderka  Castorama

14. Pad Cleaner   Clean Pad 20l Pad Washer Detailing

15. Szczotka do felg#2 vikan

@MMCzysci

Co do plastików i QD prawdopodobnie zajmę się od czasu do czasu furkami rodziny i znajomych, natomiast nie do końca rozumiem o czym mówisz " do zestawu CL dorzucić stronga" 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
5 minut temu, cathos napisał(a):

Ok a więc :  @marcineke

1. AKTYWNA PIANA: (PreWash)Cleantech Citrus Foam (oprysk) - wybrałem tę z uwagi na to że sprawdza się przy oprysku (nie mam pianownicy)

Dalej polecam Sonax ...miałem kilka piana każda nawet nie zbliża się do tej....

2. SZAMPON: ADBL Snowball 

Adbl mam 3 szampony, szału nie robią ....zerknij na carlab zielony 

3. APC: KOCH GREEN STAR APC 1l

4. DRESSING PLASTIKÓW: CleanTech interrior dressing    - zamieniam na Kenotek Vinyl & Leather ?

Jest tyle fajnych dressingów ....2 średnie żeby ich nie obrażać ....

Funky Witch Mademoiselle

Adbl Wow

FX protect interior dressing i wiele innych 

5. CZYSZCZENIE FELG: Adbl vampire liquid 

6. ZABRUDZENIA METALICZNE: Adbl vampire liquid - zamiast dodatkowego d-tox

7. NA OPONY: SHINY GARAGE Pure Black Tire Cleaner

Na początek APC da radę to bym odpuścił ale to czyści nie nabłyszcza 

8. NA SMOŁE I ŻYWICE: MAC Prickbort 124

Bardzo dobry wybór 

9. MYCIE SZYB:  K2 NUTA PRO  chyba że polecisz coś innego

Hyper Glass Cleaner albo Detailer's Magic glass

10. ODTŁUSZCZANIE: ADBL IPA 1l

11. CZYSZCZENIE SKÓRY: COLOURLOCK SOFT CLEAN

Bardzo fajny 

12. ZABEZPIECZENIE SKÓRY: COLOURLOCK LEDER VERSIEGELUNG

Bardzo fajny 

13. QD: QD SSW ADBL 500ml  zamieniam na Auto Graph Sapphire lub Ceramic Q-Detailer od Ultracoat aby położyć na wosk HoW Sapphire

Sapphire lux,ultracoat lux, ale to z woskiem nie gra .

 

5 minut temu, cathos napisał(a):

14. WOSK:  House Of Wax Sapphire

Fajny ale mało trwały 

15. OWADY : GoGo Insect

Nie znam , używam starego Rrc od 3 lat 

16. Cleaner przed woskiem Micro Liquid Compound

Nie znam , soft 99 cleaner jest fajny 

Śledź na FB grupy sprzedażowe detailingowe często można coś kupić po pieniądzach.

Z prostych produktów polecam na początek Soft99, Luxury gloss, fuksoika czy fast&barrier.

Trochę tego przerobiłem mislem ponad 300 produktów , właśnie mocno zmniejszam ale już wiem co lubię i co chce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colourlock strong - właściwie może nie powinienem mącic na początek, dla mnie to środek ostateczny do mocno zapuszczonych skór, bo generalnie wyznaje zasadę, że lepiej więcej pomachać szczotką, niż zrobić krzywdę

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprysk/ piana bilthamber autofoam

Szczotka do felg - K2

Wosk tonyin crystal ceramic jak nie będziesz robił dobrej korekty. A jak będziesz to bierz bilthambera finisa. Będziesz do niego potem porównywał każdy następny wosk 😉

Szampon shiny garage 

Opryskiwacz jak ma być na lakier to 2l minimum

Na początek ogranicz się do niezbędnych rzeczy. Zacznij. Potem sobie dokupisz kolejne maszyny akcesoria chemie.

Qd jak chcesz sztosy to trzymaj się wstergold lub bio nano. Jak chcesz sobie porównać gloss vs wet look to dokup np good stuff show detailera za grosze. Będziesz miał produkty z dwóch szkół i wyrobisz sobie zdanie co na tym lakierze bardziej cieszy twoje oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, analyzator napisał(a):

Oprysk/ piana bilthamber autofoam

Szczotka do felg - K2

Wosk tonyin crystal ceramic jak nie będziesz robił dobrej korekty. A jak będziesz to bierz bilthambera finisa. Będziesz do niego potem porównywał każdy następny wosk 😉

Szampon shiny garage 

Opryskiwacz jak ma być na lakier to 2l minimum

Na początek ogranicz się do niezbędnych rzeczy. Zacznij. Potem sobie dokupisz kolejne maszyny akcesoria chemie.

Qd jak chcesz sztosy to trzymaj się wstergold lub bio nano. Jak chcesz sobie porównać gloss vs wet look to dokup np good stuff show detailera za grosze. Będziesz miał produkty z dwóch szkół i wyrobisz sobie zdanie co na tym lakierze bardziej cieszy twoje oko.

Mega ! 

 

Dzięki śliczne Panowie, naprawdę nieoceniona pomoc - teraz mniej więcej wiem co warto zakupić a z czym się wstrzymać. 

Na razie kupię chemię + akcesoria do mycia a dopiero potem zabiorę się za polerkę i dokupie potrzebne do tego sprzęty.

Czy wspomnianymi pianami bilthamber autofoam/ Sonax  bez problemu rozpylę opryskiwaczem typu : Marolex Ergo Alka Line 2-3L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cathos wrzucę swoje 3 grosze w sprawach, na które ni było odpowiedzi. Polerka: ADBL ma dobre opinie, ja wybrałem Evoxę HDF12 i jestem bardzo zadowolony. Pady mam od Zvizzera i też bardzo polecam, obecnie można trafić zestaw testowy najnowszych padów Thermo w dobrych pieniądzach. Tak samo pasty od Zvizzera świetnie mi się sprawdzały. Ostatnio zaszalałem i zainwestowałem w pady Lake Country CCS i pastę Optimum Hyper Polish. Pasta może wydawać się droga, ale jak porównałem do tej samej pojemności innych producentów to nie jest aż taka duża różnica. Natomiast w użytkowaniu... bajka. Przede wszystkim nie tracisz czasu na oklejanie elementów przed polerowaniem.

@MMCzysci żaby nie być gołosłownym....Screenshot2023-06-13at21-49-47COLOURLOCKSTRONGMOCNYZESTAWDOCZYSZCZENIASKR.png.8a2b254722811c66fbd6556b9d810bf4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O patrz, no to coś się pozmieniało... ja stronga dokupowałem oddzielnie, a zestaw nazywał się tak samo.
Edit: dobra, widzę. To jest zestaw to skór nowych z dopiskiem strong, mój był "zwykły". W dalszym ciągu uważam za dziwne oferowanie mocnego środka jako właściwego do nowej skóry.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS znalazłem:

ZviZZer THERMO PADS 140mm Test It... BOX! Zestaw 6 padów THERMO   - rozumiem że te 140 będą ok na 120mm evoxie? 

 

170pln za 500ml Hyper Polish- średnio na ile sedanów to starcza 😄 ?

 

w sumie Pady + maszynka wyszłoby mnie koło tyś pln chemia do mycia i zabezpieczenia ~800pln  więc może skuszę się jednak na pełen pakiet - może po prostu mniejsze pojemności preparatów ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcineke napisał(a):

@MMCzysci mam stronga do starych skór , czyści fajnie a do nowszych Kecav, w pianowniczce czyści nie tylko skórę ale jadę wtedy całe drzwi i plastiki przy okazji.

jeszcze podpytam bo czytałem ze może się nie sprawdzać do skór wyntylowanych bo wchodzi w dziurki... prawda ? fałsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cathos mi na auto one step wchodzi ok 70-100 gr pasty , ale wspomagam się miejscowo czymś mocniejszym na futrze czy mikrofibrze, ale 500 ml to jakieś 5 aut.

Wczoraj robiłem nowe auto finishem to zeszło mi 50 gramów ....

Napisz jakie auto bo u mnie większość starych aut to tylko futro .....gąbki nie ruszają nic....ale thermo nie testowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cathos napisał(a):

Czy wspomnianymi pianami bilthamber autofoam/ Sonax  bez problemu rozpylę opryskiwaczem typu : Marolex Ergo Alka Line 2-3L ?

Tak opryskiwacz jest bdb.

Bh z oprysku rewelka. Sonax fajny też mam ale na mój stan wiedzy nie oprysk a pianownica. Plus że jest też fajnym szamponem. Minus że zamula hydro.

Używałem długo bh z tego opryskiwacza. W zasadzie jako domkers z myciem pod domem przeszedłem na pa a z praktycznego punktu widzenia powinienem wciąż używać pompki. Zainspirowalem się i wracam przy kolejnym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze podpytam bo czytałem ze może się nie sprawdzać do skór wyntylowanych bo wchodzi w dziurki... prawda ? fałsz ?
Fałsz. Odparuje i nie będzie śladu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, analyzator napisał(a):

Oprysk/ piana bilthamber autofoam

Szczotka do felg - K2

Wosk tonyin crystal ceramic jak nie będziesz robił dobrej korekty. A jak będziesz to bierz bilthambera finisa. Będziesz do niego potem porównywał każdy następny wosk 😉

Szampon shiny garage 

Opryskiwacz jak ma być na lakier to 2l minimum

Na początek ogranicz się do niezbędnych rzeczy. Zacznij. Potem sobie dokupisz kolejne maszyny akcesoria chemie.

Qd jak chcesz sztosy to trzymaj się wstergold lub bio nano. Jak chcesz sobie porównać gloss vs wet look to dokup np good stuff show detailera za grosze. Będziesz miał produkty z dwóch szkół i wyrobisz sobie zdanie co na tym lakierze bardziej cieszy twoje oko.

Jeszce pytanie, czy na te woski mogę użyć wspomnianych QD czy jest to raczej niepraktykowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.