Skocz do zawartości

myjnia bezdotykowa, kolejność programów, kłótnia.


Jaka kolejność na myjni bezdotykowej   

23 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi


Hej

Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu sporu/kłótni,  która wywiązała się między mną a kolegą apropo kolejności programów na myjni bezdotykowej. 

1. Najpierw nakładamy aktywną pianę,  dajemy jej czas i potem reszta programów. 
Czy może:
2. Najpierw spłukujemy auto samą wodą, a następnie nakładamy na to aktywną pianę. 

Jak to wygląda u Was, w jakiej kolejności to robicie, i która opcja wydaje się Wam najlepsza?

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie należało by się zastanowić co to jest aktywna piana i czemu służy. Piana ma na celu zmiękczyć brud i ułatwić jego odspajanie z lakieru. Dlatego zostawiasz ją na chwilę, aby mogła popracować. Następnie spłukujesz woda pod ciśnieniem. Po takiej operacji na lakierze powinien zostać tylko film drogowy, który zmywasz w kolejnym etapie. Płukanie przed pianą nie ma sensu, przez wodę na lakierze osłabiasz działanie piany.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@izusek Najpierw aktywna piana ale UWAGA! koniecznie na zimny lakier! 😄

@buka tak myślisz? Ja mam akurat takie zdanie, że na większości myjni aktywna piana jest mocno zasadowa (lubi podjadać woski) i działa dość dobrze. Przynajmniej na tych, na których bywam 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na suchy lakier. Ja ostatnio byłem w trasie i nie miałem możliwości wzięcia ze sobą "niezbędnika" do mycia. Wiecie co zrobiłem? Piana aktywna, zostawiłem by popracowała. Obfite spłukanie. Następnie uwaga... Piana aktywna na całe auto i padem umyłem ręcznie jak wodą z szamponem. Powiem wam, że jeszcze w ten sposób auta nie myłem, ale "poduszka" pod padem była 10x lepsza niż przy normalnym szamponie. Oczywiście auto było po trasie a nie od błota od kół po dach, ale uważam to za świetną alternatywę do targania wiader czy rinselessa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 no tak przy czym wpływ na lsp nieznany - jak się zachowa nieznana chemia do mycia bezkontaktowego przy myciu kontaktowym plus brak możliwości płukania pada. Natomiast! 🙂 jest na to proste rozwiązanie 😄 trochę wody do zwilżenia i ręczniki z mf. Lepsze to niż smażenie robali przez dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fredi88 napisał(a):

Tylko na suchy lakier. Ja ostatnio byłem w trasie i nie miałem możliwości wzięcia ze sobą "niezbędnika" do mycia. Wiecie co zrobiłem? Piana aktywna, zostawiłem by popracowała. Obfite spłukanie. Następnie uwaga... Piana aktywna na całe auto i padem umyłem ręcznie jak wodą z szamponem. Powiem wam, że jeszcze w ten sposób auta nie myłem, ale "poduszka" pod padem była 10x lepsza niż przy normalnym szamponie. Oczywiście auto było po trasie a nie od błota od kół po dach, ale uważam to za świetną alternatywę do targania wiader czy rinselessa.

Robię tak samo jesienią i wiosną jak już/jeszcze nie mam możliwości umyć pod domem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na bezdotyku piana jest bardzo gęsta wtedy najpierw spłukuje auto wodą i dopiero nakładam pianę. Ewentualnie  latem gdy usuwam robale po trasie a lakier jest ciepły.  

Chociaż przy obecnych kosztach opłukania samochodu , bezdotyk odwiedzam bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.