Skocz do zawartości

Druk 3D w Detailingu


BiałyGTi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@xadamx tak to wyglada 🙂 

tu akurat sobie wydrukowałem uchwyt do XFE lub XCE. 

Jedyny minus ze nie mamy od Flexa podane jaki material polecaja oraz ile % wypełnienia. A to bardzo ważna sprawa w tego typu uchwytach 

IMG_4005.jpeg.ed831217bd0d5b097bb370eeaa8050e4.jpegIMG_4008.jpeg.e08c8904e9386f11f7674edb4cfd5ea7.jpegIMG_4009.jpeg.d9e21f5dfcf90a532f78097211a22062.jpegIMG_4011.jpeg.d544b79dff8f1f5fddc37fdc664352fc.jpegIMG_4012.jpeg.a791114e99d3496db5c2c0eee4576f6d.jpegIMG_4013.jpeg.8de642ec74f63e50fc0846c038b211ff.jpeg

  • Lubię to 14
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, BiałyGTi napisał(a):

Jedyny minus ze nie mamy od Flexa podane jaki material polecaja oraz ile % wypełnienia.

Fajne. 

Nie znam się na tym ale z tego co widziałem to tam w specyfikacji podawali rodzaj materiału (PLA). Ale co do wypełnienia to się już nie wypowiadam bo jak wspomniałem - nie mam o tym pojęcia. 

Podrzuć jakieś wskazówki odnośnie tych uchwytów. Zostaną przekazane właścicielowi urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
46 minut temu, xadamx napisał(a):

Fajne. 

Nie znam się na tym ale z tego co widziałem to tam w specyfikacji podawali rodzaj materiału (PLA). Ale co do wypełnienia to się już nie wypowiadam bo jak wspomniałem - nie mam o tym pojęcia. 

Podrzuć jakieś wskazówki odnośnie tych uchwytów. Zostaną przekazane właścicielowi urządzenia.

aaa ok faktycznie jest specyfikacja i sa w niej wszystkie informacje nie wiem dlaczego ale wcześniej tego nie widziałem wiec zwracam honor do Flexa podali wszystkie najważniejsze informacje zarówno jaki material oraz jakie wypełnienie a nawet ilość lini i wzór wypełnienia. Bardzo ładnie z ich strony 🙂 

Godzinę temu, darecki78 napisał(a):

Jaki koszt wydruku na jedną maszynę wychodzi? A najlepiej załóż osobny temat w "Narzędzia i środki pomocnicze" bo zaraz się tu śmietnik zrobi a pytań pewnie będzie wiele.

na która. ??

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przybliżony koszt, obojętne na którą. Bo kwestii wydruku 3d jestem całkiem zielony, a mając plik zawsze można podjechać do jakiejś firmy i wydrukować. A nie chciałbym, żeby krzyknęli nie wiadomo ile.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

no to ten co na pokazałem to drukował sie jakieś 10-11 godzin juz nie pamietam koszt samego materiału to ok 15-16 zl , dochodzi jeszcze kwestia prądu. Wiadomo robiłem dla siebie nie na zarobek 

 

Z tego co wiem to w firmach biorą 10-15 zl za godzinę druku ale czy to prawda to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi mam ogromną prośbę, wydrukował byś mi dwa takie uchwyty? Mam akurat xfe i xce i byłyby idealne,a nie mam nikogo znajomego który ma drukarkę i ogarnia takie tematy. Jeśli możesz to wycen mi i to plus jakaś porządna marża za sam druk i chęci;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę mi się ostatnio nudziło podczas choroby, wiec …

ponieważ od dawna drażniło mnie wlewanie płynów do butelek (czy to do pianownicy czy innych posiadających „wąskie gardło”) bo zawsze cos mi się rozlało, postanowiłem cos z tym zrobić i  narysowałem sobie połączenie nakrętki (28/410) z niewielkim lejkiem.

Teraz spokojnie się nalewa i nie rozchlapuje dookoła 🙂

005.jpg

003.jpg

002.jpg

001.jpg

  • Lubię to 3
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, PawelKRZ napisał(a):

postanowiłem cos z tym zrobić i  narysowałem sobie połączenie nakrętki (28/410) z niewielkim lejkiem.

Podzielisz sie projektem? 🙂 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.