Skocz do zawartości

Inteligentny dom - komponenty


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję zrobić trochę automatyzacji w domu - na pierwszy ogień pójdzie sterowanie piecem gazowym, by w zależności od temperatury w poszczególnych pokojach włączał się lub wyłączał.

Mam pytanie - jakie komponenty kupować - ze wsparciem WiFi czy ZigBee? co jest lepsze

Ktoś może cos podpowiedzieć?

Póki co kupiłem bramkę ze wsparciem BT, ZigBee + czujnik temperatury ZigBee + przekaźnik beznapięciowy ZigBee

Resztę komponentów sukcesywnie będę kupować - głównie czujniki temperatury + głowice na grzejniki

Edyta: Poczytałem sieć ZB będzie działać także bez internetu oraz urządzenia pobierają mniej prądu. Powiedzcie mi jaki jest realny zasięg ZB w domu jednorodzinnym? Czy jedna bramka na cały dom wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat robiłem inteligentny ogród 🙂 urządzenia wifi sonof działa to spoko. Spina się z google home więc sterujesz tym głosowo i z poziomu apki ustawiasz automatyzację / sceny. Soft google jak i ewelink nie są bez wad i błędów ale ogólnie działa to miło i fajnie. Co tam nie wybierzesz to zadbaj o integrację do home bo działa tam wszystko inne. Wpięłem np klimatyzatory. Tylko czekać jak napędzą to rozumieniem komend ejaj i będziesz mógł z domem serio gadać a nie dawać komendy 😉 

sonofy tanie jak barszcz 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZigBee to dobry wybór. W tym protokole każde urządzenie podjęte do sieci energetycznej jest routerem co pięknie powiększa zasięg. Możesz np kupić inteligentne gniazdko ZigBee za 50zl, wpiąć do sieci i masz powiększony zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.