Skocz do zawartości

Purchelek - co z nim zrobić? Zaprawka, lakiernik?


lukeu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Na okrągłe 20-te urodziny wyszedł mi na aucie purchelek na lewym tylnym nadkolu. Potrzebuję pomocy w doradzeniu jak to ogarnąć. Póki co oczyściłem rant z drugiej strony, wszystko zalałem Brunoxem i woskiem do profili. No i pytanie co z tym zrobić żeby było "dobrze"?

1) Oddać do lakiernika

2) Samemu zeszlifować, nanieść jakieś preparaty, zrobić zaprawkę (aerografem?), szlifować i wypolerować. Do zrobienia pewnie ale potrzebowałbym porządnych rad odnośnie metodyki i chemii jak się za to zabrać

3) Jeździć obserwować

4) Może jakieś inne rozwiązanie?

Auto to moje oczko w głowie i chciałbym dla niego jak najlepiej 😉 Z góry dzięki za pomoc. 

IMG-6117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja był tak zrobił:

Od wewnątrz jak oczyściłeś rdzę zalej to podkładem reaktywnym, następnie zabezpieczenie antykorozyjne 

Od zewnatrz: oczyścić do żywej blachy (najlepiej piaskowanie), podkład reaktywny lub epoksyd, na to podkład akrylowy, szpachlowanie (pewnie nie obejdzie się bez niego dla podrównania powierzchni), jeszcze raz podkład akrylowy, lakierowanie miejscowe w kolorze (cieniowanie), lakierowanie całego elementu lakierem bezbarwnym (lub do najbliższej możliwej odcinki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz zderzak to może okazać się że w miejscu łączenia jego i poszycia będzie to wyglądać gorzej więc zacząłbym od demontażu zderzaka. Druga sprawa że wiele samochodów ma podobnie ze względu na to że od wewnątrz wlewa się woda koroduje i jak już korozja pokazuje się od zewnątrz to zwykle po wyczyszczeniu okazuje się że została tylko dziura i to jest kolejna rzecz do sprawdzenia. I wiadomo warto byłby miernikiem lakieru sprawdzić wcześniej czy aby ktoś już tego wcześniej tego elementu nie naprawiał. Więc najlepiej oddaj to do dobrego lakiernika. Teoretycznie można byłoby to zeszlifować i nałożyć coś w rodzaju app r stop zapodkładować i polakierować ale osobiście nie ufam środkom do "neutralizacji rdzy. Więc zabezpieczyłbym auto i bym ten kawałek zeszlifował a następnie wypiaskowal wżery, potem reaktywny i normalnie lakier. Ale mówię trzeba zacząć od sprawdzenia dlaczego doszło do korozji w tym miejscu czy powodem jest to że od spodu w miejscu łączenia blach stoi błoto i woda i stąd ten purchel czy z tyłu dosłownie stoi woda jak w akwarium. Ale ostrzegam po wyczyszczeniu może się okazać że będzie trzeba robić wstawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.