Jump to content

Czym usunąć gumę do żucia ?


pioter

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

Polej wrzątkiem i guma zmięknie później szmatką wytrzyj i po sprawie

Jest też opcja zamrozić sprayem dla sportowców na stłuczenia zamraża do -70C ale tego nie sprawdzałem

Link to comment
Share on other sites

ja usuwałem kiedyś ze spodni dżinsowych różnymiiii metodami a tylko 1 pomogła. Polanie taką oliwką tłustą dla dzieci do ciała. Guma sie po chwili zrobiła taka bardzo krucha, rozpadła sie w pył i odpadła przy małym szorowaniu, później tłusta plama sie wyprała bezproblemu spodnie jak nówki, żadnego śladu po gumie.

Link to comment
Share on other sites

Autko mam dostać do szorowania dopiero w sobotę więc może uda się poszukać czegoś do zamrożenia do soboty . Najłatwiej będzie z dywanikiem bo można go wyjąć i eksperymentować na stole ale na wykładzinie jest też sporo i mocno siedzi.

Link to comment
Share on other sites

Jak wyżej - są specjalistyczne zamrażacze , ale tak domowym sposobem to proponuję benzynę ekstrakcyjną . Nawilżyć gumę i okolice , szczotką wydrapać ...Ale uwaga benzyna ma właściwości czyszczące , więc powinieneś rozprowadzić ją po całej powierzchni podłogi

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj pokazywali na kanale "4" w programie "Galileusz". Trzeba przyłożyć woreczek z lodem do gumy, potrzymać 10 minut i guma lekko odchodzi. Krytykowali jednocześnie metodę rozgrzewania, bo guma się maże i brudzi jeszcze bardziej. :idea:

Link to comment
Share on other sites

Zamrażanie jest lepsze do np. spodni, bo możesz wsadzić je do zamrażalnika i wykruszyć gumę.

Na tapicerce możesz użyć sprayu do ochładzania (w mechanice się go używa do schładzania po spawaniu i lutowaniu) Kilka firm ma też dedykowane preparaty specjalnie do gum .

 

http://czystaprzyszlosc.pl/product_info ... ucts_id=40

 

Ten powyżej to tylko przykład, środki tego typu ma w ofercie każda firma produkująca chemię do profesjonalnego czyszczenia.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie kolega lakikwap ma rację , ale oleiste ( tłuste ) zabrudzenia wykładziny podłogowej można zneutralizować starą , poczciwą benzyną ekstrakcyjną . Więc po co nad rzucać sobie pracy ? To babciny , sprawdzony sposób , który nawet potwierdził się u Niemca w firmie dawno temu .

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Benzyna nie powinna odbarwić materiału. Wiadomo jednak, ze najpierw zawsze trzeba przeprowadzić próbę. Zwykle słyszę opinie o odbarwieniach, od ludzi, którzy usuwają benzyną plamy z tłuszczu. Po potraktowaniu plamy materiał w tym miejscu robi się natychmiast jaśniejszy.

 

Zamrażanie jest dobrą metodą, ale jeśli ktoś już coś z gumą robił: na przykład potraktował ja rozpuszczalnikiem, albo jest "wtarta" w włókna, to będzie kłopot. Wtedy trzeba rozpuścić i mozolnie zeskrobać z tapicerki. Lepiej zlecić to specjaliście.

Link to comment
Share on other sites

Zwykle słyszę opinie o odbarwieniach, od ludzi, którzy usuwają benzyną plamy z tłuszczu. Po potraktowaniu plamy materiał w tym miejscu robi się natychmiast jaśniejszy.

Zwykle , te jaśniejsze plamy są po samym oleju ( tłuszczu ). Benza jest neutralna , ale oczywiście potwierdzam - sprawdzamy czy materiał ją przyjmie bez problema.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj dotarło autko z pechową gumą do żucia w dywaniku i wykładzinie . I tak jak napisał BiLu : pomogło zamrożenie i potem pięknie się guma wykruszyła - nie ma śladu . :good:

Link to comment
Share on other sites

zamrozenie zdecydowanie jest najlepszym rozwiazaniem... jak ktos ma problem z guma na tekstylijach to polecam cuchy lod :good: (twutlenek wegla) co prawda mrozi do -32 c ale to wystarcza aby zamrozic gume

 

[ Dodano: 20 Sierpień 2010, 16:10 ]

Podobno dobrze gumę usuwa AutoGlym Tar Remover.

 

moze i usuwa ten tar remover , ale co z odbarwieniem tkaniny ? nie polecałbym tego sriodka :acute:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.