Skocz do zawartości

No rinse - co zamiast opti seal


Śmigol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć założyłem ten temat aby dowiedzieć się jakie rozwiązanie stosujecie po myciu szamponem optimum no rinse. 

Osobiście zastosowałem po myciu no rinse protector wax (bez spłukiwania starłem, powiedzmy jako qd) i niestety efekt jest bardzo kiepski, słaba hydrofobowość. Myjąc no rinse bez sensu jest dla mnie aby spłukiwać kocha po aplikacji więc proszę podzielcie się waszymi doświadczeniami a mianowicie co stosujecie po myciu no rinse. 

Dowiedziałem się już, że sprawdzić się może turtle wax ceramic spray wax oraz autograph sapphire. 

Zainteresował mnie też tenzi rls oraz fx protect top coating ch3.

Czy po tych środkach kładąc je na mokry po no rinse lakier i docierając uzyskam wystarczające zabezpieczenie i hydrofobowość ?

Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem w tym temacie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: próbowałem różnych osuszaczy i król jest tylko 1: Hyper Seal/Opti Seal. Nic tak nie pomaga w osuszaniu lakieru jak one - szczególnie kiedy jest zimno i wilgotno, lub kiedy woda stoi na lakierze. Według mnie porównywalnym produktem (ale jednak na drugim miejscu) jest jeszcze Ultima Paint Guard+ (niestety niedostępny w Polsce).

Na 3cim miejscy według mnie jest Gtechniq EC (działa na zasadzie trochę podobnej do Kocha PW) - też fajnie podciąga wodę, później typowałbym ArtdeShine Nano Bio Clean&Shine.. 
A dalej to już wsio ryba - czy to będzie AEasyOne Spray Wax, Autograph, SSW, Water Gold czy cokolwiek innego - większość produktów działa podobnie - trochę pomaga, ale jak dla mnie bez szału - trochę zbiera wodę, a trochę rozmazuje. Więc albo od razu kupisz Opti Seala i będziesz miał top produkt, albo po kolei kupisz całą resztę typów wskazanych tutaj, wydasz zdecydowanie więcej kasy a na koniec i tak kupisz Opti Seala 🙂 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: próbowałem różnych osuszaczy i król jest tylko 1: Hyper Seal/Opti Seal. Nic tak nie pomaga w osuszaniu lakieru jak one - szczególnie kiedy jest zimno i wilgotno, lub kiedy woda stoi na lakierze. Według mnie porównywalnym produktem (ale jednak na drugim miejscu) jest jeszcze Ultima Paint Guard+ (niestety niedostępny w Polsce).
Na 3cim miejscy według mnie jest Gtechniq EC (działa na zasadzie trochę podobnej do Kocha PW) - też fajnie podciąga wodę, później typowałbym ArtdeShine Nano Bio Clean&Shine.. 
A dalej to już wsio ryba - czy to będzie AEasyOne Spray Wax, Autograph, SSW, Water Gold czy cokolwiek innego - większość produktów działa podobnie - trochę pomaga, ale jak dla mnie bez szału - trochę zbiera wodę, a trochę rozmazuje. Więc albo od razu kupisz Opti Seala i będziesz miał top produkt, albo po kolei kupisz całą resztę typów wskazanych tutaj, wydasz zdecydowanie więcej kasy a na koniec i tak kupisz Opti Seala  
 

Hyper seal działa identiko jak Opti?
Jak krople śliskość po hyper?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Hyper działa niemal identycznie jak nowy Opti seal, ale wali dosyć mocno amoniakiem, gdzie opti seal jest bezzapachowy. Oba mają zbliżone krople. Natomiast śliskość hyper seala zostaje na lakierze dłużej, przez co przy regularnym myciu no rinsem i dopsikiwaniu hyper sealem myje się auto bardzo przyjemnie i gąbka miło sunie po lakierze.
Stary opti seal (sprzed 2022) miał sporo gorsze krople od hyper seala. Co do ceny - hyper seal ma 2x większą pojemność i kosztuje również niemal dokładnie  2x więcej co opti seal, więc różnica w cenie jest niewielka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ktm950 napisał(a):

Powiem tak: próbowałem różnych osuszaczy i król jest tylko 1: Hyper Seal/Opti Seal.

Nic dodać nic ująć 🙂  Też tak uważam jak Ty, człowiek wydaje dużo pieniędzy na różne produkty a potem wraca do jednego/dwóch.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ktm950 napisał(a):

Tu masz hydro po kilku dniach od nałożenia na całkowicie jałowy, nigdy nie glinkowany lakier jako pomoc przy osuszaniu. 
 

Dzięki za zdjęcie, szału chyba nie ma. No nic zamówiłem tego opti seala, również dlatego, że nie cierpię czyścić szyb od wewnątrz i zobaczymy jak się spisze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zwolennikiem Optiseala. Nowa wersja pozostawia nawet fajna śliskość. Hyper -seal może trochę lepszy look ale cena spora. Ja często nawet po Optisealu jak chce to sobie nakładam np. WG bo czemu nie? Dodatkowo jeszcze mamy nowy produkt do osuszania: Nxtzen Easy DRY https://dbamoauto.pl/pl/p/Nxtzen-Easy-DRY-500ml-quick-detailer/3204

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Czy opti-seal mozna stosowac na autach zabezpieczomych powloka? Nie wplywa to na ich hudrofobowosc? 

U mnie wpływała na hydro- zapychała nieco powłokę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@zmlk Ręcznika. Wosk lub powłoka w większości lubi jałową powierzchnie (wyjątkami są cleanery do wosków i primery do powłok). Nakładając hydrowosk lub osuszacz pozostawiasz na lakierze warstwę polimerów które mogą negatywnie wpłynąć na trwałość zabezpieczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, adi1509 napisał(a):

Niezbyt, No Rinse zawiera polimery które nie są dobrą bazą. 

Używa się No rinse do docierania past polerskich, następnie się odtłuszcza powierzchnie i na spokojnie kładzie powłokę. 
 

Jak użyjesz jakiegoś prepa to spokojnie możesz kłaść 🙂 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adi1509 napisał(a):

@zmlk Niezbyt, No Rinse zawiera polimery które nie są dobrą bazą. 

No nie do końca się zgodzę. Robiąc Hondę (relacja w PSB) zbierałem pasty Opti ONR-em. Następnie po umyciu całości auta żółtym FX Protectem i dodatkowo odtłuszczeniu płynem inspekcyjnym położyłem powłokę od Tenzi. Na dzień dzisiejszy powłoka trzyma się nieźle. mało tego widzę, że nawet lepiej niż u kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adi1509 napisał(a):

W takim razie biję się w pierś. Zawsze miałem przeświadczenie, że najlepiej kłaść woski i powłoki na jałowy lakier a nie polimery (oprócz cleanerów i primerów).
@xadamx mało tego trzyma się lepiej niż na moim xD 

Spokojnie, spokojnie 😉. Ja nie o tym, że po polimerach powłoka lepiej się trzyma. Być może to co ja zrobiłem sprawiło, że polimery zdjęło. Dlatego wspomniałem o myciu FXem i odtluszczaniu płynem inspekcyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.