Jump to content

Brudna lampa od środka

cypajak

Recommended Posts

Witam

Stan jak na foto. 

Wykręcam lampę, wyciagm wszystkie żarówki. Do lampy wlewam wodę z płynem do naczyń i robię szejka. Potem wypłukuje woda destylowana i zostawiam do wyschnięcia. Czy taka procedura jest ok ? Nic złego się nie stanie ?20221113_131821.jpg.c87b97b5a162a5facd8f0c5eb26073d7.jpg

• Moderator

@cypajak jak juz wykrecisz lampe to ja bym ja rozkleił i porzadnie wymył, według mnie szkoda czasu na takie płukanie bo idealnie tego sie nie zrobi a i tak pewnie jakies zacieki zostaną a rozklejenie to nic trudnego chwila z oplarka i wszystko łądnie pusci 🙂 

@cypajak Śmiało, tak płukałem lampy tylne w saabie ktore są w zasadzie w pełni przezroczyste, jakies 85% syfu zeszło a nakład pracy bardzo mały.

W dniu 14.11.2022 o 19:20, Streat napisał(a):

a rozklejenie to nic trudnego chwila z oplarka i wszystko łądnie pusci 🙂 

To rozklej mi w poliftowym 9-3 😄 przeżyjesz koszmar, one są sklejane jakimś dziwnym klejem, którego podgrzanie pomaga ale niewiele do tego dodatkowo sąi zszywane jakimiś zszywkami, klosz jest bardzo długi i po podgrzaniu lubi się deformować przy zbyt dużej sile. Jak nie paruje to bym tam w życiu łap nie pchał bo zaraz mogą zacząć. Po wodzie demineralizowane nie zostają żadne plamy bo już testowałem. Dotykanie odbłyśnika czymkolwiek to zły pomysł w e36 delikatne przejechanie mokrą mikrofibrą i już ściągałem farbę bo wiek zrobił swoje, gdybym nie dotkną to bym nie musiał szkać nowej bo sam z siebie się nie łuszczył. W e90 rozklejenie lampy jest chyba jeszcze bardziej porąbane jak w 9-3 co auto to inne rozwiązania i z tym rozklejaniem nie był bym taki odważny 😄