Skocz do zawartości

Brudna lampa od środka


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stan jak na foto. 

Wykręcam lampę, wyciagm wszystkie żarówki. Do lampy wlewam wodę z płynem do naczyń i robię szejka. Potem wypłukuje woda destylowana i zostawiam do wyschnięcia. Czy taka procedura jest ok ? Nic złego się nie stanie ?20221113_131821.jpg.c87b97b5a162a5facd8f0c5eb26073d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@cypajak jak juz wykrecisz lampe to ja bym ja rozkleił i porzadnie wymył, według mnie szkoda czasu na takie płukanie bo idealnie tego sie nie zrobi a i tak pewnie jakies zacieki zostaną a rozklejenie to nic trudnego chwila z oplarka i wszystko łądnie pusci 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cypajak Śmiało, tak płukałem lampy tylne w saabie ktore są w zasadzie w pełni przezroczyste, jakies 85% syfu zeszło a nakład pracy bardzo mały.

  

W dniu 14.11.2022 o 19:20, Streat napisał(a):

a rozklejenie to nic trudnego chwila z oplarka i wszystko łądnie pusci 🙂 

To rozklej mi w poliftowym 9-3 😄 przeżyjesz koszmar, one są sklejane jakimś dziwnym klejem, którego podgrzanie pomaga ale niewiele do tego dodatkowo sąi zszywane jakimiś zszywkami, klosz jest bardzo długi i po podgrzaniu lubi się deformować przy zbyt dużej sile. Jak nie paruje to bym tam w życiu łap nie pchał bo zaraz mogą zacząć. Po wodzie demineralizowane nie zostają żadne plamy bo już testowałem. Dotykanie odbłyśnika czymkolwiek to zły pomysł w e36 delikatne przejechanie mokrą mikrofibrą i już ściągałem farbę bo wiek zrobił swoje, gdybym nie dotkną to bym nie musiał szkać nowej bo sam z siebie się nie łuszczył. W e90 rozklejenie lampy jest chyba jeszcze bardziej porąbane jak w 9-3 co auto to inne rozwiązania i z tym rozklejaniem nie był bym taki odważny 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.