Jump to content

Kupno auta niezarejestrowanego w Polsce od dwóch lat


Recommended Posts

Hej. 

Szybkie pytanko i usuwam temat.
Mam do kupienia auto (dla dziadka szukam) ze Szwecji, które od dwóch lat nie było zarejestrowane w PL. Gość kupił i nie przerejestrował bo osoba, która miała nim jeździć poprostu nie była w stanie (starsza osoba).

Ciągłość umów jest. Zawiadomienie o kupnie auta powinno być max do 30 dni. Gość nie zrobił tego dwa lata. Czy ja jak kupie to auto to ta kara przechodzi na mnie ? O dziwo gość w wydziale komunikacji powiedział, że nie ale wiadomo jak to urzędnicy 😄 wolę się upewnić bo może ktoś miał podobną sytuację 🙂 Podobno ja zarejestruje normalnie a kara przyjdzie do tego gościa co mi sprzedał bo będą mieli dane z umowy. 

Link to comment
Share on other sites

@piotrek305 Każdy odpowiada za siebie, kara jest na niego tym bym się nie przejmował. W twoim interesie leży dopilnowanie swoich spraw, podstawowe pytanie na kogo teraz jest zarejestrowane auto? Bo jeśli przy zakupie obecny właściciel nigdy się w umowach nie pojawi a dostaniesz do podpisania umowę z szwedem to fakt na kogo będzie kara nie jest już taki oczywisty. Poza tym to śmiesznie brzmi, gościu kupił auto dla osoby która nie jest w stanie przez swój wiek/choroby go przerejestrować, to jak miała zamiar i gdzie nim jeździć? Lepiej dobrze sprawdź papiery bo takie pierdzielenie nie raz słyszałem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.