Skocz do zawartości

Problem z miękkim plastikiem w samochodzie.


Tedek564

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jak jesteś na tyle odważny to próbuj opalarką.

Hardcorowa porada, szczególnie w nowym samochodzie. 🙂 Ja bym nie zaryzykował, raz tak "odnawiałem" krzesła ogrodowe, ale kokpitu bym się nie podjął, nawet w jakimś starociu.

 

Tadek spróbuj jakiegoś dressingu, który delikatnie przyciemni plastik i ukryje te ryski. Ja polecałym Funky Witch Mademoiselle, może dać dobry efekt w maskowaniu rysek i przy okazji zabezpieczysz plastik przed UV i przyleganiem kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, MC775 napisał:

Hardcorowa porada, szczególnie w nowym samochodzie.

potwierdzam... Jeszcze w starych autach takie 2005 max to by przeszło ale wszystko powyżej to plastiki są barwione (chyba specjalnie zeby szybciej sie rysowały) i jak tylko opalarkle sie uzyje to farba sie topi powstaje piekna tecza ktorej juz sie nie usunie...  Niestety pozostaje nam jedynie dressing do plastiku mocno błyszczący i nie przejmowac sie takimi rzeczami zbyt mocno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Streat napisał:

potwierdzam... Jeszcze w starych autach takie 2005 max to by przeszło ale wszystko powyżej to plastiki są barwione (chyba specjalnie zeby szybciej sie rysowały) i jak tylko opalarkle sie uzyje to farba sie topi powstaje piekna tecza ktorej juz sie nie usunie...  Niestety pozostaje nam jedynie dressing do plastiku mocno błyszczący i nie przejmowac sie takimi rzeczami zbyt mocno 

A Brayt R1, a może Meguiar's PlastX ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Tedek564 napisał:

A Brayt R1

na pewno nie do wnetrza. 

7 minut temu, Tedek564 napisał:

Meguiar's PlastX

to jest do polerowania lamp 🙂 do plastiku sie nie nada 

tutaj to dressing do plastiku jedynie 🙂 PB Natrual Look itp 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Meguiar's Supreme Shine Protectant oraz Meguiar's Natural Shine Protectant. Obydwa w składzie zawierają zaawansowaną chemię od 3M, która ma za zadanie chronić plastik, ale z mojego doświadczenia jest też w stanie ukryć niektóre mikro rysy na takiej strukturze jak kokpit. Ten pierwszy będzie połyskliwy, drugi bardziej matowy.

Ogólnie niestety musisz się do tych zadrapań przyzwyczaić, spoko, po paru dniach Ci minie. Każdy z nas to kiedyś przerabiał. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MC775 napisał:

Jest jeszcze Meguiar's Supreme Shine Protectant oraz Meguiar's Natural Shine Protectant. Obydwa w składzie zawierają zaawansowaną chemię od 3M, która ma za zadanie chronić plastik, ale z mojego doświadczenia jest też w stanie ukryć niektóre mikro rysy na takiej strukturze jak kokpit. Ten pierwszy będzie połyskliwy, drugi bardziej matowy.

Ogólnie niestety musisz się do tych zadrapań przyzwyczaić, spoko, po paru dniach Ci minie. Każdy z nas to kiedyś przerabiał. 😛

Ale na pewmo jest jakis preparat któty to zniweluje. Tak jak wyzej napisałem FX PROTECT Interior Dressing nie działa ,a chyba do najgorszych nie należy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wymieniłem Ci 3 preparaty, które mogą jakoś to podmaskować, ale nie da się ocenić w jakim stopniu - trzeba spróbować. Najtańszy będzie Funky Witch, za 200 ml zapłacisz coś około 25 zł, Meguiar's to około 60 zł. Przy czym Meguiar's masz ponad 2x większe opakowanie i jest bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MC775 napisał:

Więc wymieniłem Ci 3 preparaty, które mogą jakoś to podmaskować, ale nie da się ocenić w jakim stopniu - trzeba spróbować. Najtańszy będzie Funky Witch, za 200 ml zapłacisz coś około 25 zł, Meguiar's to około 60 zł. Przy czym Meguiar's masz ponad 2x większe opakowanie i jest bardzo wydajny.

Bardzo fajnie, ze pisałeś, ale mam niby chwalony FX PROTECT Interior Dressing ktory nic nie daje w tej kwestii, wiec nie chce wywalac kasy w błoto na coś co zadziała tak jak ten FX, bo np. Meguiar's Natural Shine Protectant nie jest tez tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MC775 napisał:

Jest jeszcze Meguiar's Supreme Shine Protectant oraz Meguiar's Natural Shine Protectant. Obydwa w składzie zawierają zaawansowaną chemię od 3M, która ma za zadanie chronić plastik, ale z mojego doświadczenia jest też w stanie ukryć niektóre mikro rysy na takiej strukturze jak kokpit. Ten pierwszy będzie połyskliwy, drugi bardziej matowy.

Ogólnie niestety musisz się do tych zadrapań przyzwyczaić, spoko, po paru dniach Ci minie. Każdy z nas to kiedyś przerabiał. 😛

 PB Natrual Look się nada? Wszystkie te 3 produkty są lepszę niz ten FX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nic się nie da zrobić 😄 Opalarka fakt jest ryzykowną zabawą, farbowanie plastiku na nowo raczej nie zgra się kolorystycznie z resztą kokpitu no ale oprócz tego to możesz przykrywać to regularnie dressingami i tak z tym żyć. Poza tym to co pokazałeś to jakieś mikro zadrapania widoczne tylko dla ciebie, którymi wiekszość ludzi wogóle by sie nie przejmowała. I tobie radzę to samo 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.