Skocz do zawartości

Cleantle - APC2


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
9 godzin temu, grechut napisał:

@Cleantle

Praktycznie każdy sprzedawca na allegro ma taki sam opis 🙂

Ok zbadamy temat i wyslemy prośbę o poprawkę. Najważniejsze że na instrukcji na butelce jest dobry opis  😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Dzisiaj taka mała ciekawostka co się dzieje np. ze śrubkami które pływają sobie w naszym APC2 i w apc, które zawiera wodorotlenek sodu lub inna substancję, która może powodować korozje "Met. Corr. 1: H290" ( w tym przypadku to inny składnik ale nie chcemy podawać dokładnie bo będzie łatwo wtedy zindentyfikować co to za firma)

Zobaczcie sami na zdjęcia:

Mamy po dwie śrubki (jedna miedziana brązowa, druga srebrna aluminiowa) w każdym kubku. Obydwa kubki zostały zalane w tym samym czasie czyli 05.09.2022 KONCENTRATAMI Cleantle APC2 i innego APC od firmy X, które w składzie składnik, który powoduje korozję.

20220907_205321.jpg.dde1bd4cfe64e6eddeb2ac32ab3401e9.jpg

 

A tutaj zbliżenia na śrubki:

Cleantle APC2 - nie widać żeby coś złego się działo

20220907_205354.jpg.9c4d12e402500c73133fa58c8866b9d9.jpg

 

a tu drugi kubek APC od firmy X z korozyjnymi dodatkami

20220907_205404.jpg.d8b177fe8f1905af72565aac2b1fe84e.jpg

 

Zostawiamy dalej, na kolejne dni. Potem wyciągnę je i dam im dostęp do tlenu, zobaczymy co się stanie 🙂

 

PS. Kawałki tapicerki ze skóry naturalnej też pływają w innych kubeczkach 😉 Tam też jest już ciekawie!

  • Lubię to 7
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Mały update. Te same dwa apc, czyli nasz Apc2 (dolny kubeczek) i inny produkt (górny kubeczek) wyżej opisany.

Skóra z barana moczy się już 6dni.

20220912_233848.jpg.357b7a8b1c415e04fd60abf3b8334145.jpg

Na górze mocniejsza nasycona barwa, więcej naturalnej barwy tapicerka straciła. 

Apc firmy X koncentrat

20220912_233907.jpg.2b0a2bcc44683967bf3b29c51ccf274b.jpg

 

Na skórze utworzył się taki galaretowaty szlam, po przetarciu skóra kruszy się  

 

Poniżej APC2 Cleantle koncentrat 

20220912_233927.jpg.e77a2d3095a898e678c9797d2b391b48.jpg

 Tutaj szlamu nie ma, jednak skóra też nie jest już super gładka, troszkę ja nadgryzło ale nie bardzo. Pod wpływem przecierania praktycznie w ogóle się nie kruszy/łuszczy.

 

Poniżej zdjecie dla porównania  z nowym fragmentem tapicerki. Po lewej firma x po prawej nasze APC2.

20220912_234035.jpg.eaa2ec371ff80c86a8c125ccda738742.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.09.2022 o 16:03, KUBA46 napisał:

APC2 wygląda lepiej niż dobrze. Właśnie ze względu na te "fjuczery", które inni pomijali. @DbamoAuto.pl kiedy uzupełnienie oferty Cleantle? Samego APC2 głupio brać 😅

w tym tygodniu będziemy mieli dostawę z Cleantle 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jestem mega zadowolony z APC2. Ostatnio kupiłem próbkę 0,5l i rozrobiłem 1:10. Bardzo chciałem wypróbować produkt ale nie miałem gdzie... Zerknąłem do szafy z padami i moim oczom ukazał się czerowny NAT na którym kiedyś  pracowalem z Neoxalem Primerem i z czerwonego pada .. Pad zrobił sie czarny. Pamiętam, że próbowałem go od razu doczyścić APC z ADBLa i niestety , pad dalej był miescami czarny.

No to szybkich kilka psików na pada i czyszczenie zwyczajne rękoma.. Jak zacząłem przemywać pada pod wodą to ku mojemu zaskoczeniu woda zmieniła kolor na czarny. No to mówię "sprawdzam dalej ".

Wypłukałem to co się dało i znowu psikam. Tym razem dałem produktowi zadziałać dłużej ok 5min. Po tym czasie, wracam, płuczę wodą.. I znowu czarny kolor 😄

Padzik praktycznie wygląda jak prawie nowy ( no taki po jedyn aucie ). No jestem meeeeeeega zadowolony z tego produktu. Szacun.

Jeszczę musze IC+ przetestować ale to może w weekend 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor
3 godziny temu, ct240 napisał(a):

@Cleantle Czy jesteście w stanie udostępnić karty charakterystyki dla apc2, glass cleanera, citrus foam2 i ic+ ?

Napisz do sklepu w którym kupiles, oni mają dostępy do kart msds.

Ew wyslij proszę do nas maila na kontakt@cleantle.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Godzinę temu, luk45z napisał(a):

@mx_nowicki chyba ma jeszcze stare karty z czasów Cleantech APC1, bo w kartach charakterystyki wodorotlenek sodu 😉 https://www.pielegnowacauto.pl/cleantle-apc2-500ml.html 

Tak to stara karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć @Cleantle,
Dorwałem ostatnio próbkę APC2 (Giftbox... 🫠) i zastanawiam się, jakie rozcieńczenie będzie odpowiednie do czyszczenia felg.
Dlaczego? Bo Wasz IC+ do wnętrza w zupełności mi wystarczy, przelewam już 5ty litr i jestem zakochany.
Scenariusz pierwszy z brzegu, w którym myślałbym o stężeniu mocniejszym niż 1:10 to:
Auto widzę raz w miesiącu, przebiegi miesięczne w granicach 2000km, tryb mieszany plus drogi nieutwardzone - auto weterynarza. Myty na bezdotyku raz na tydzień.

Pytanie czy jest sens tak stosować APC2. Zaczynam pierwszą butelkę Waszego Tire & Wheel Cleaner'a, wrażenia są pozytywne, ale jestem fanem koncentratów i produktów wielozadaniowych 😄

Jak już się rozpisuję, to pytanie numer 2 do produktu APC2
Czy warto zaaplikować na komorę silnika z ręcznej pianownicy w rozcieńczeniu 1:20 (?) i po kilku minutach spłukać, a dopiero potem uderzać czymś w stylu Industrial Degreaser?
Spianowałbym, zamknął maskę, a w międzyczasie zrobiłbym koła...
W teorii Efficiency at it's finest, ale co Wy o tym sądzicie? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@KubaMS  
1. Do felg to dużo zależy od stopnia zabrudzeń. 1:10 będzie ok do testów.

2. Tire and Wheel lepiej odtłuszcza więc będize efektywniejszy, a przy okazji umyjesz tym nadkola i opony.

3. Myślę, że nie ma sensu bo wykonasz 2 razy więcej pracy i użyjesz dwóch produktów. Jeśli silnik jest mało ubrudzony to taki TFR czy APC będą ok. Industrial Degreaser możesz rozcieńczyć, a on łączy w sobie wiele cech. To takie APC na sterydach bo w sumie ja tym czyszczę wiele rzeczy np. mocno zabrudzone felgi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

TFR 1:10 jest już mocne, możesz spokojnie zacząć od 1:20 na felgi jak bieżące mycie.
W oprysku też super się sprawdza Citrus Foam, nie jest tak mocno zasadowy jak TFR, a bdb domywa z oprysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, tak zacznę.

Citrus Foam 2 w oprysku bardzo fajnie siedzi, daje 40 ml na litr wody, stosuję jako prewash na bieżące zabrudzenia i daje radę 👍

A dzisiaj pierwszy mój test z APC 1:10, wieczorem napiszę jak było 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cleantle napisał(a):

@KubaMS  
1. Do felg to dużo zależy od stopnia zabrudzeń. 1:10 będzie ok do testów.

2. Tire and Wheel lepiej odtłuszcza więc będize efektywniejszy, a przy okazji umyjesz tym nadkola i opony.

3. Myślę, że nie ma sensu bo wykonasz 2 razy więcej pracy i użyjesz dwóch produktów. Jeśli silnik jest mało ubrudzony to taki TFR czy APC będą ok. Industrial Degreaser możesz rozcieńczyć, a on łączy w sobie wiele cech. To takie APC na sterydach bo w sumie ja tym czyszczę wiele rzeczy np. mocno zabrudzone felgi też.

Pierwszy test na felgach za mną. Trafił się konkretny pacjent, nie określałbym tych zabrudzeń jako nadających się na bieżące mycie.
Zdjęcia w kolejności:
1 i 2: przed procesem
3 i 4: podejście bezdotykowe, APC2 w stężeniu 1:10 (w tym wypadku rozrobiłem sobie 30ml produktu w 300ml wody) , dwell time między 2 a 3 minuty. Spłukanie myjką Karcher K3, więc samo ciśnienie i przepływ wody dużo tutaj by nie zrobiły
5 i 6: ponowne spryskanie APC2 i wypracowanie białym pędzelkiem Soft99.
Na etapie pędzelkowania spryskałem też wnętrze felgi, wypracowałem szczotką Vikan (miękkie włosie). Zdjęcia brak, bo focus się pogubił. Efekty podobne do tych co na froncie felgi.

Moim zdaniem produkt poradził sobie całkiem przyzwoicie, pozostałe po pędzelkowaniu zabrudzenia ruszyłem deironizerem Vampire Liquid +pędzelkowanie białym Soft99. Akurat to było pod ręką.
Felgę poprawioną deironizerem przedstawia zdjęcie 7.

Żeby nie było tak słodko, są oczywiście produkty które zdecydowanie lepiej gryzą brud, drugą stronę auta zrobiłem sobie moim obecnym faworytem do tak zaniedbanych felg i domył lepiej już na etapie bezdotykowym. Nie chcę robić offtopicu, więc niepytany nie będę wrzucał co to za produkt 😜, ale zdjęcie już chyba mogę, nie? 😉 Patrz zdjęcie 8.

Podsumowanie po bardzo krótkim teście:

  • pienienie na średnim poziomie, ale mi to nie przeszkadza, poślizg nie był zły;
  • na oponie nawet coś tam podgryzł, co jak na produkt typu APC nastawiony na bezpieczeństwo uznaję za plus. Do bieżącej pielęgnacji byłby pewnie wystarczający;
  • bezdotyk pokazał że albo produkt musi dłużej poleżeć (było dziś za ciepło, żeby tak zrobić), albo wymaga pracy mechanicznej;
  • dla mnie ogromnym plusem jest ledwo wyczuwalny zapach APC2, pracując na dworze. Tutaj odnosząc się do niewymienionego z nazwy zawodnika z ostatniego zdjęcia: tak, działa rewelacyjnie, ale też zdecydowanie czuć to w drogach oddechowych, czyli coś za coś;

Jestem pozytywnie zaskoczony, bo chociaż APC2 nie ma szans konkurować z dedykowanymi Wheel Cleanerami, to również najzwyczajniej nie musi. To tak, jakby boksera z kategorii średniej zestawiać z zawodnikiem klasy ciężkiej. Pokaże, że coś tam potrafi i wstydu nie przyniesie, ale wszyscy wiemy, jaki jest zazwyczaj koniec takiego pojedynku.

@Cleantle, czy będzie faux pas wrzucać nazwę środka który wystąpił jako szara eminencja na ostatnim zdjęciu?
Produkt to Elite Detailer Wheel Cleaner.


 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Taka ciekawostka - nasze APC w koncentracie usuwa dotykowo smołę 🙂 Można to zrobić na dwa sposoby: mocno spryskujemy to miejsce a następnie zwilżoną produktem fibrą przecieramy aż kropki smoły się rozpuszczą. Drugi sposób to mocno spryskujemy fibrę produktem i punktowo ściągamy smołę. Spróbujcie i dajcie znać 🙂 My wracamy do pracy nad pełnoprawnym Tar and  Glue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.