Jump to content

Czarny lakier Audi - swirlxy


Recommended Posts

Witam, mam A6 w czarnej perle. Jaką pastę polecacie do tego lakieru? Kilka dni temu robiłem autko z kuzynem Das-6 i SSR 2.5 na zielonym padzie 3M. Lakier nie jest w złym stanie (4lata) lecz posiada wiele swirlsow itp. od myjek automatycznych. Niestety nie jestem zadowolony z wyników, większość tak jakby zeszła ale nie do końca :/

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

1. Wrzuć jakieś zdjęcia. Będzie łatwiej ocenić.

2. Po SSR 2.5 i zielonym padzie jeśli długo nie rozpracowywaliście pasty, to mogła pozostawić drobniejsze rysy oraz hologramy, które wymagają wykończenia czymś delikatniejszym i na miększym padzie. Np. możecie spróbować SSR 1 na żółtym profilowanym padzie 3M.

Link to comment
Share on other sites

Twardsze pady to zły pomysł. Lepiej zastosować inny środek polerski i pracować dłużej. Polerowanie A6 na DAS6 to ze 12 godzin pracy żeby było ok.

 

Wg tej tabeli SSR2.5 jest na poziomie SwirlX.

 

rodkiiichsia1.jpg

Link to comment
Share on other sites

siedzieliśmy nad tym razem na zmianę od 11 do 22 z 30min przerwą. Czyli polecacie spróbować inna pastą? Teraz będę się starał dłużej wypracowywać środek.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

yesfan, pracowałeś z pastami z serii SSR?

 

Dla mnie ta tabelka jest funka kłaków warta bo wprowadza w błąd.

 

Moim zdaniem SSR 2.5 nie została wystarczająco wypracowana, przez co pozostawiła po sobie zarysowania w postaci swirlsów. Na zielonym padzie z SSR 2.5 można uzyskać bardzo dobre efekty, ale one wymagają pracy na niedużej powierzchni i są czasochłonne.

 

Po zielonym korku lub SSR 3 będzie jeszcze więcej drobnych zarysowań, bo im "mocniejsza" pasta, tym lepsza korekta dużych zarysowań, ale pozostawiają nowe, drobniejsze, które należy korygować pastami "słabszymi".

Link to comment
Share on other sites

m.k., tak, z ssr 2.5 i jak na mój gust jest pomiędzy UC a SwirlX. Autor wątku nie pisze że zostały hologramy po polerowaniu tylko że korekta nie była wystarczająca. Ale tylko zielony pad to nie jest dobry pomysł, przydałoby się coś do wykończenia.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor
nie zapominaj na jakiej to polerce.

:oops: fakt, zapomniałem, że to nie rotacyjna maszyna

 

z ssr 2.5 i jak na mój gust jest pomiędzy UC

Robiłem na zielonym padzie SSR 2.5 i UC oraz MG #83. W praktyce na lakierze twardym (BMW) dzięki SSR 2.5 identyczny efekt uzyskałem co UC na takim samym padzie. Różnica była tylko w tym, że UC nadało o jeden to głębszy kolor. A na dodatek #83 odlany do litrowej butli od Mariusza (Show Car Shine) jest agresywniejszy od UC i SSR 2.5 choć w tabelce widać co innego.

Link to comment
Share on other sites

m.k., a co sądzisz o zdjęciu? Bo mi to wyglada na hologramy po polerce, a nie słabą korekcję. Ale mogę się mylić. A tabelkę wstawilem po to, żeby autor pytania zorientował się co może zastosować innego. W rożnych warunkach inaczej odbieramy agresywość past. Lakiery się różnią, pady, obroty, ilość środka, technika pracy itd. to wszystko wpływa na subiektywną ocenę.

Link to comment
Share on other sites

jeśli korzystasz z orbitalnej i zielonej gąbki, to uzyj albo SSR3 albo w ogóle kup 3M FC+. to dla korekcji. natomiast po czymś takim trzeba koniecznie wykończyć czymś delikatniejszym. może być choćby SSR1, może być 3M Scratch Remover(bo małe opakowanie), może być 3M tzw. żółty korek. tak jak kolega wyżej radził, na żółtej gąbce.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Dystrybutor
Czy aby na pewno? Ja organoleptycznie wyczuwam jednak, że pomarańczowy pad 3M jest twardszy od zielonego.

Tak, to pady o tej samej twardości. Organoleptyczny test nie jest zawsze miarodajny, oba z taką samą pastą mają tę samą skuteczność, w ten sposób zweryfikujesz. Zielony jest z nowej serii 3M (i jest często tańszy).

Link to comment
Share on other sites

Może to palcebo, ale mnie się wydaje, że pomarańczowy jest mimo wszystko twardszy i bardziej agresywny.

 

Zresztą klakiernik napisał w swoim artykule o nowej linii środków 3M, że pomarańczowy pad (ze starszej serii) jest minimalnie ostrzejszy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.