Skocz do zawartości

Czarny lakier Audi - swirlxy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam A6 w czarnej perle. Jaką pastę polecacie do tego lakieru? Kilka dni temu robiłem autko z kuzynem Das-6 i SSR 2.5 na zielonym padzie 3M. Lakier nie jest w złym stanie (4lata) lecz posiada wiele swirlsow itp. od myjek automatycznych. Niestety nie jestem zadowolony z wyników, większość tak jakby zeszła ale nie do końca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

1. Wrzuć jakieś zdjęcia. Będzie łatwiej ocenić.

2. Po SSR 2.5 i zielonym padzie jeśli długo nie rozpracowywaliście pasty, to mogła pozostawić drobniejsze rysy oraz hologramy, które wymagają wykończenia czymś delikatniejszym i na miększym padzie. Np. możecie spróbować SSR 1 na żółtym profilowanym padzie 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

yesfan, pracowałeś z pastami z serii SSR?

 

Dla mnie ta tabelka jest funka kłaków warta bo wprowadza w błąd.

 

Moim zdaniem SSR 2.5 nie została wystarczająco wypracowana, przez co pozostawiła po sobie zarysowania w postaci swirlsów. Na zielonym padzie z SSR 2.5 można uzyskać bardzo dobre efekty, ale one wymagają pracy na niedużej powierzchni i są czasochłonne.

 

Po zielonym korku lub SSR 3 będzie jeszcze więcej drobnych zarysowań, bo im "mocniejsza" pasta, tym lepsza korekta dużych zarysowań, ale pozostawiają nowe, drobniejsze, które należy korygować pastami "słabszymi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.k., tak, z ssr 2.5 i jak na mój gust jest pomiędzy UC a SwirlX. Autor wątku nie pisze że zostały hologramy po polerowaniu tylko że korekta nie była wystarczająca. Ale tylko zielony pad to nie jest dobry pomysł, przydałoby się coś do wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
nie zapominaj na jakiej to polerce.

:oops: fakt, zapomniałem, że to nie rotacyjna maszyna

 

z ssr 2.5 i jak na mój gust jest pomiędzy UC

Robiłem na zielonym padzie SSR 2.5 i UC oraz MG #83. W praktyce na lakierze twardym (BMW) dzięki SSR 2.5 identyczny efekt uzyskałem co UC na takim samym padzie. Różnica była tylko w tym, że UC nadało o jeden to głębszy kolor. A na dodatek #83 odlany do litrowej butli od Mariusza (Show Car Shine) jest agresywniejszy od UC i SSR 2.5 choć w tabelce widać co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.k., a co sądzisz o zdjęciu? Bo mi to wyglada na hologramy po polerce, a nie słabą korekcję. Ale mogę się mylić. A tabelkę wstawilem po to, żeby autor pytania zorientował się co może zastosować innego. W rożnych warunkach inaczej odbieramy agresywość past. Lakiery się różnią, pady, obroty, ilość środka, technika pracy itd. to wszystko wpływa na subiektywną ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli korzystasz z orbitalnej i zielonej gąbki, to uzyj albo SSR3 albo w ogóle kup 3M FC+. to dla korekcji. natomiast po czymś takim trzeba koniecznie wykończyć czymś delikatniejszym. może być choćby SSR1, może być 3M Scratch Remover(bo małe opakowanie), może być 3M tzw. żółty korek. tak jak kolega wyżej radził, na żółtej gąbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor
Czy aby na pewno? Ja organoleptycznie wyczuwam jednak, że pomarańczowy pad 3M jest twardszy od zielonego.

Tak, to pady o tej samej twardości. Organoleptyczny test nie jest zawsze miarodajny, oba z taką samą pastą mają tę samą skuteczność, w ten sposób zweryfikujesz. Zielony jest z nowej serii 3M (i jest często tańszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to palcebo, ale mnie się wydaje, że pomarańczowy jest mimo wszystko twardszy i bardziej agresywny.

 

Zresztą klakiernik napisał w swoim artykule o nowej linii środków 3M, że pomarańczowy pad (ze starszej serii) jest minimalnie ostrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.