Skocz do zawartości

Kompresor - jakiś zamiennik lub wyciszenie?


Shoober

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

borykam się z kupnem kompresora lub czegoś co mi go zastąpi. 
praca będzie póki co tylko przy wnętrzach, ale jak wiemy jest to głośne narzędzie, a ja mam nieco większy garaż w bloku. 
Szukam sposobu na maksymalne wyciszenie pracy kompresora. Przyszło mi do głowy obudowanie go kilkoma warstwami pianek wygłuszających, z kolei sam tornador również hałasuje…

Może macie pomysł jak zastąpić tornador oraz kompresor w pracy z wnętrzem auta?

 

Pozdrawiam,

proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, jeśli ten jest zły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że kompresor musi dostać powietrze, które spręży i wtłoczy do systemu. Jak go zabudujesz, to tego powietrza nie wtłoczy, bo nie będzie go miał skąd zaciągnąć. Jak z kolei zostawisz otwór na powietrze, to wygłuszenie nie zadziała.

Kompresor w garażu w bloku wydaje mi się mega konfliktowym rozwiązaniem. W przypadku regularnego użytkowania rozzłościsz sąsiadów i będzie kwas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak od razu nie łamał. O gotowca może być ciężko, ale można coś skonstruować. Do czego go potrzebujesz? Tornador i przedmuchiwanie? Ja bym rozważył agregat lodówkowy lub dwa podłączone do butli. Pewnie szybki by nie był ale za to bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orcio  Agregat z lodówki i zapotrzebowanie powietrza do tornadora, życzę powodzenia...

@Shoober Sprawdź sobie kompresory bezolejowe, są stosunkowo ciche.
Ewentualnie dentystyczne, to też bezolejówki tylko w dedykowanych wyciszających obudowach, ale to na ogół małe kompresory i mogą nie dawać rady przy tornadorze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.