Skocz do zawartości

HoW Sapphire czy Natty's Paste Blue


Bogdan_k

Rekomendowane odpowiedzi

 Jestem na forum nowy, od jakiego czasu interesuje się pielęgnacja auta. Jak na razie uzywam collinite 476s. I bardzo sobie chwalę, nakłada się fajnie, trochę trudniej się dociera ale nie ma biedy. Teraz mam zamiar używać go głównie jesień zima. Szukam czegoś na lato wiosna. Zależy mi na tym aby był efekt wet look/połysk i aby poleżał przynajmniej 2 miesiące ( nie mam garażu w mieście i zajmuje się autem gdy pojadę na wioskę do tescia lub rodziców). Po przesuszaniu forum i neta  jak w temacie padło na HoW Sapphire lub Natty's Pastę Blue (ewentualnie Red, ale podobno nie ma różnicy). Nie chce wydawać więcej jak 100zl. Który byście polecili albo jakie macie z nimi doświadczenia. Kryterium to wet look i trwałość przynajmniej 2 miesiące. Samochód stoi pod chmurką i jeździ po mieście codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tester HoW i opakowanie Nattysa (chyba nawet dzisiaj sie pojawił na forumowej giełdzie). Do 100zł powinieneś się zmieścić. porównasz sobie który odpowiada Ci bardziej na Twoim aucie, ostatecznie zawsze drugi możesz sprzedać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdan_k  oba to świetne woski. Nattys powinien być 2 razy droższy w zamian za to co proponuje. Nigdy nie testuję trwałości wosków, bo to wymagałoby powtarzalności i stabilności całego procesu, ale myślę, że gdyby któryś miał dobić do 2 m-cy, to prędzej HoW. Jedyną wadą Nattysa jest właśnie krótka trwałość. Oba świetnie się aplikuje i oba dają fajny tłusty wet look. Zapach Nattysa wyrywa z butów. Jaki masz lakier (metalik/akryl) i kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wet look definitywnie da Ci nattys. Ciepły mokry wygląd i swietne hydro. Trwałość około miesiąca ale na co komu więcej. Sapphire bardzo przyciemnia ale wyciąga mega. Moim zdaniem trwałość ta sama. Sapphire dużo słabsze hydro już od samego początku nawet jako świeży wosk. Oba woski świetne - wygląd/aplikacja/docieranie 5/5. Jak już kolega wyżej poradził, kup nattysa i tester szafira jak siądzie to zawsze można kupić dużą puche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rombinik siedzi długo ale look dla mnie kapitalny, wrażenia kapitalne. Jedyne czego brakuje to bardziej wyraźny zapach.

Bilt-hamber wprost wstawia ten wosk naprzeciw konkursowych.

Zdarzyło mu się u mnie wytrzymać sezon zimowy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 11:35, analyzator napisał:

@rombinik siedzi długo ale look dla mnie kapitalny, wrażenia kapitalne. Jedyne czego brakuje to bardziej wyraźny zapach.

Bilt-hamber wprost wstawia ten wosk naprzeciw konkursowych.

Zdarzyło mu się u mnie wytrzymać sezon zimowy.

Nie brlame nawet tego wosku pod uwagę. Myślisz że na srebrnym lakierze też wciągnie wet look?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdan_k srebrny lakier trudny lakier 🙂 to wosk hybrydowy. Wygląda świetnie na wszystkim. Mało kosztuje. Wolałbym zamiast szafirka - mam oba. Nattys rozumiem że miły fajny ale trwałość jak QDek więc odpuszczam 😉 Finis jest topowy nie ma o czym gadać. Jakbym miał mieć jeden wosk to bym brał finisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.