Skocz do zawartości

Detailing budżetowo tymczasowo


Pomalowany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam otóż taki Bravo, ostatnio na myjni niestety pokusiłem się o użycie szczoty z pianą aktywna żeby doczyścic, błąd of kors, pokazało się i zrobiło sporo nowych zarysowań oraz swirli. QD od chemotion nieźle uwydatnił ale i szybko złapał brud to nie widać 😅

Do rzeczy. Potrzebuje trochę odświeżyć swój lakier, zadbać ogólnie bardziej o samochód znów, aaale do sierpnia mój budżet jest mocno okrojony że względu na inne poważne wydatki.

W planach mam kupić zestaw do polerki ręcznej z alledrogo (na maszynę mnie nie stać i na skorzystanie z usług firm cardetailingowych). Zwie się zwizzer hand puk. Na to jakiś spraywax, myślałem o SG Carnauba spray wax V2, bo miłych wspomnieniach z SG morning dew :). 

Wiem wiem, warto zadbać przed tym o dekontaminację i myślałem, żeby umyć samochód na bezdotykowej swoją rękawicą, dołożyć do tego vampira od adbl i wyglinkować delikatną glinką. 

 

Jeszcze przydałoby się na pewno wymienić szybę czołową, że względu na wiele rys i swirli ale póki co mnie nie stać, nikt w okolicy Kościerzyny nie poleruje szyb, także jakby ktoś miał patent jak tymczasowo nieco zniwelować troszkę rys, coś słyszałem o polerowaniu microfibrą i pastą do zębów. 

 

Jeśli to ktoś przeczytał całość to wielkie dzięki i miło by było jakby ktoś coś doradził, powiedział czy mój plan jest w miarę jak na okrojony budżet. Pozdrawiam ✌️

 

Ps. Wstawiam zdjęcie samochodu received_165250772247462.jpeg.ac65c6d942ce9032ce2b6c2562a434c8.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szkło można skutecznie spolerować tylko tlenkiem ceru na maszynie. Niepotrzebnie się namachasz i nic nie osiągniesz. Glinkowaniem na bezdotyku tylko sobie rys narobisz dodatkowych. Moim zdaniem uzbieraj na porządny sprzęt / pożycz od kogoś maszynę i wtedy się zabieraj za temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.