Skocz do zawartości

Czym naprawić fotel oraz czym wyczyścić ten materiał?


DrejkBr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest jakiś preparat do poprawienia materiału fotelu? Używam plakat do tapicerek ale to nie działa.

I jeszcze jedno pytanko bo planuje kupić APC do plastików ale czym mogę wyczyść ten materiał? Załączam zdjęcia, pozdrawiam 🙂

IMG_20220213_140552.jpg

IMG_20220213_140502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiąc do poprawienia tapicerki foteli - jak o czyszczenie to można to bonetować jak nie masz odkurzacza piorącego a jak o jakies podbicie looku, to nie mam pojecia. Co do elementu na drzwiach raczej bez problemu moglbys APC w odpowiednim rozcienczeniu przelecieć - ogolnie od siebie polecam sie nad jakim inside/interior cleanerem zainteresować, jakoś bardziej mi podchodzi praca tym niż apc (bezpieczniejsze, mniej roboty bo wymywać nie trzeba no i sila czyszczaca podobna, ale wszystko od rozcienczenia APC zalezy). Sam kupilem cleantecha inside cleanera i przyjemnie sie tym robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrejkBr No ta plama na pierwszy rzut oka wyglada jak jakiś pot/naskórek, wiec wyczyszczenie wydaje sie narazie najrozsadniejsze. Bonnetować nigdy nie bonetowałem, wiec sie nie wypowiem no ale podobno taki powierzchowny brud ładnie ściaga - no i napewno tansza opcja niz zakupienie odrazu odkurzacza piorącego. Tylko trzeba do tego odpowiednie fibry dobrac, i podobno sam produkt warto lekko rozgrzać przed użyciem żeby troche moc podbić. Troche byś forum i youtuby przetrzepał pewnie znalazł byś co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego się nie stanie, ale generalnie czytałem, że niewyplukane APC z materiału po czasie znowu może zacząć pracować. Można go ewentualnie użyć jako odplamiacza przy praniu ekstrakcyjnym. Bonnetem lepiej. Cleantechem na spokojnie możesz działać.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, DrejkBr said:

Mam do ciebie pytanie czy mogę cleantechem inside cleanerem wyczyścić materiał z drugiego zdjęcia?

Chodzi ci o ten plastik/gume? Raczej bez problemu, ja tym u siebie wszystkie auta robie i nie zauwazylem narazie negatywnych reakcji v: No ale sprawdziłbym dla bezpieczenstwa w jakimś mało widocznym miejscu, z tego co wiem to potrafi troche rozmazać (?) czasami napisy np. na manetce od kierunkowskazów itp. Ogolnie w duzym uproszczeniu inside cleaner to takie APC, tylko że bezpieczniejsze i bez wymywania - osobiscie APC używałbym głownie do naprawde zapuszczonych aut w srodku, bo za duzo z nim roboty jest - w zeszlym roku pedzlowałem u siebie auto APC, latanie z sucha i mokra fibra żeby to dziadostwo wymyc mało wygodne jest, reszte aut juz cleantechem leciałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.