Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Skąd pomysły, że Zymöl Concours to wosk weekendowy? Jak się dokładnie poczyta forum i testy to wynika, że rzeczywiście trwałość zymoli jest do siebie zbliżona. Pisanie, że concours LSP tylko na jeden letni miesiąc jest krzywdzące dla tego wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś testy już były:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=12286

 

Po kilku latach "w branży" jestem bardzo ostrożny jeśli chodzi o jednoznaczne opinie dotyczące trwałości. Jest wiele zmiennych, nawet strona maski może mieć znaczenie, lakier, przebieg pogody itd. Najlepiej przekonać się samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd, dorzuc concorso jak masz 8-)

U mnie na samochodzie lezalo 2.5 miesiaca na HDC i zdjalem z nudow.

 

Zrobimy w WPI takie porownanie to wszystko bedzie jasne :)

Glasur vs Concours? :o

jak macie możliwość to Titanium jeszcze?

Glasur vs Titanium jest w trakcie :) Jutro mija 2 tygodnie testu, jak bede mial okazje to rzuce okiem jak tam wyglada sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek:

durus1.jpg

durus3.jpg

durus2.jpg

 

Wiele nie napiszę:

Drewniane opakowanie zrobiło na mnie duże wrażenie. Wszystko wykonane bardzo solidnie i dokładnie, wosk idealnie do niego pasuje. Pudełko pachnie świeżym drewnem :P . Pojemnik samego wosku jest ciężki, szklany, napisy są nadrukowane. Wosk twardy o przyjemnej nie drażniącej nucie kokosu. Zapach delikatny. W porównaniu do Lusso Oro dużo bardziej "naturalny", nie czuć chemii.

Całość na dużo wyższym poziomie od konkurencji z SV i Z w podobnych pieniądzach. Sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z naprawdę wyższą półką.

Chłopaki z Definitive mocno się postarali o dobrą prezentację produktu.

 

Durus został stworzony z myślą o jeździe w zimowych warunkach więc mam nadzieję, że uda się go położyć przed zimą i trochę przetestować. Producent pisze o trwałości przeszło 4 miesiące. Zobaczymy. :good:

 

Jak dotąd nie żałuję zamiany Glasura na Durusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, całość wygląda całkiem nieźle, ciekawy jestem jak będzie faktycznie z tą trwałością...

 

Trzymam wosk w podobnym opakowaniu drewnianym tyle ze nieco wiekszym, po miodzie pitnym :-]:D

 

Niby wosk ważniejszy ale jak z jakościa tego drewnianego pudełeczka, dobrze wykonane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z tymi zymolami pod względem trwałości? U mnie concorsus i carbon leżą na aucie dokładnie tak samo długo, około 1,5 miesiąca (garażowany pół na pół, przebieg po 700-800 km). I moje pytanie czy jakiś zymol poleży znacznie dłużej w takich samych warunkach ? Jeśli piszecie że glasur poleży dłużej to o jakim mniej więcej czasie mówicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie, cały czas wałkowany jest temat trwałości wosków "z wyższej półki". Powtarzają się parametry: garażowany, przebieg etc. Jednemu Zymol leży 1,5 miesiąca a drugi po 2,5 kładzie coś innego z nudów, choć wosk cały czas żyje.

A nikt nie zwraca uwagi na podstawowy czynnik trwałości wosku - "czy czegoś nie spieprzyłem podczas aplikacji?".

Druga sprawa, to nie można wyciągać wniosków i wydawać autorytatywnych opinii na temat trwałości wosku, po jednym jego użyciu :thumbdown: .

Tak jak napisał yesfan, jest bardzo wiele zmiennych które występują podczas aplikacji wosku a także późniejszej eksploatacji pojazdu. Sądzę, że aby autorytatywnie wypowiadać się o trwałości np: Glasura czy Concoursa, trzeba mieć za sobą co najmniej dziesięć woskowań tymi produktami i poczynionych później obserwacji.

 

Ja zaczynałem z Titaniumam 1,5 roku temu i na początku leżał na aucie max 6 tygodni. Teraz Concours leży u mnie 10 tygodni (przebieg ok 6 tyś km, brak garażu) i za przykładem krd zdejmuję go i działając pod presją ciągle powiększającego się arsenału, kładę coś nowego.

 

Przyjmijmy raz na zawsze, że woski Zymola i SV, prawidłowo położone, przez usera posiadającego już jakieś doświadczenie w temacie, którym nie przydarzyły się jakieś nagłe niespodzianki (np: niespodziewany opad śniegu kilka godzin po aplikacji) leżą do 3 miesięcy.

Ale co z tego??? Ilu z nas woskuje auto tylko 4 razy do roku? Przecież i tak po miesiącu zaczynają nas świerzbić rączki do położenia czegoś nowego :D Więc po co tak dogłębnie analizować trwałości tych wosków? - dla długodystansowców jest temat porównujący Coli / FK 1000HT :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, uprzedziles mnie, bo miałem w podobnym duchu odpowiedzieć Koli_7 ;)

Tyle ahów i ohów nt wyższej półki, którą każdy chciałaby mieć gdyby miał kasę, ale problem jest, bo co miesiąc trzeba woskować-postawa godna użytkownika forum KA ;)

 

Przecież ten topic nie jest o tym-chodzi o klimat, obcowanie z czymś wyjątkowym i to uczucie "dumy" gdy na półce w garażu leży coś fajnego i to czy na aucie będzie to leżeć tydzien czy dwa jest bez znaczenia.

 

To tak jak noc z luksusową callgirl-będzie tylko jedna, ale czy to ma być argument żeby jej nie przeżyć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek

To tak jak noc z luksusową callgirl-będzie tylko jedna, ale czy to ma być argument żeby jej nie przeżyć? ;)

Gdyby wosk z wysokiej pułki miał trzymać tydzień lub dwa to tak jakby się umawiać z ekskluzywną call girl na 5 minut ;) widzisz w tym sens? Bo ja nie.

Sądzę iż większość forumowiczów tez patrzy na wytrzymałość wosków podczas ich zakupów.

Dlatego ponawiam pytanie i liczę na odpowiedz forumowiczów obytych z zymolami z rożnych półek. Czy rzeczywiście wszystkie zymole mają mniej więcej taką samą wytrzymałość ?

Czy jest jakiś co wyraźnie odstaje od reszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.