Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Pytanie czy czas wycierania nie wplywa potem np. na trwalość wosku lub "dzialanie"?

Może zbyt wysłuszony słabiej się wiąże i w konsekwencji gorzej odpycha, krócej leży itp.

 

 

Nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś na zagranicznym forum przedstawiciel Zymola pisał że zostawiając Zymola na dłużej, wosk zbyt mocno "wysycha" w stronę lakieru, przez co przy polerowaniu ściągana jest zbyt gruba warstwa i zbyt mało go zostaje na lakierze. Polerując wcześniej warstwa wosku która zostaje jest grubsza , przez co wosk lepiej działa. I nie ma to nic wspólnego z łatwością polerowania, bo i tak i tak będzie łatwo przy cienkiej warstwie. Jak znajdę źródło to podam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
No i na koniec pytanie, po co się o tym przekonywać skoro masz w instrukcji jasno napisane? Wiem, że czytanie i stosowanie sie do instrukcji jest niemęskie itp,

 

Wszystko fajnie, tylko w instruckji jest "DO NOT ALLOW TO DRY". Bez definicji ile czasu potrzeba mniej wiecej do zaschniecia. Takze z tego co widac u mnie w garazu po 30min woski Zymola nie zasychaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsie norek się pojawiło .Swissvax Norge :

 

Swissvax Insignis SS V3- BAS Edition (BrynildsenAutoSpa)

Dostępny w grudniu.

Wosk jest zaprojektowany by uzyskać połysk, głębię i dużą wytrzymałość. Jakościowo pomiędzy Concorso i Mystery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma to nic wspólnego z łatwością polerowania, bo i tak i tak będzie łatwo przy cienkiej warstwie

 

Z Zymolami jest ten plus, że nawet jak za grubo sie położy, to z dotarciem i tak nie ma problemu - w każdym razie ja przy metodzie "DO NOT ALLOW TO DRY" nigdy nie miałem z tym problemów i wosk pieknie się lekkim "mizianiem" poleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Glasur czy concorsus ?

Rozpatrując łatwość pracy, efekt oraz trwałość.

 

Glasur czy Concours?

Jeden wal. Jak wszystkie woski Zymola. Trwalosc maja bardzo podobna. Jak stac Cie na ten drozszy to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten droższy wyszedłby mnie taniej bo bym znów zakupił sampler (pierwszy mi się kończy). Tylko nie wiem czy warto dołożyć do dużej puchy glasura zeby sprawdzić coś nowego.

snap używałeś jednego i drugiego ? W czym glasur dla Ciebie wygrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koli_7, mam glasura, concoursa mialem ale nie zdazylem uzyc

obiegowa oponia o concoursie jest taka ze to wosk weekendowy czytaj miesieczny, glasur napewno dluzej polezy, zapach ma super, wygladem pewnie nie ustepuje concoursowi a kosztuje duzo mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekendowy czytaj miesieczny

 

Dokładnie. U mnie na HDC poleżał latem około 1,5 miesiąca z hakiem. Ale robiłem tez duże przebiegi. Myślę, że max 2 miechy mógłby leżeć ze wspomagaczami :)

 

Ogólnie ja bym na Twoim miejscu poszedł raczej w stronę Glasura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.